reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W którym tygodniu i z jaką wagą urodziły się bliźniaki

Magda miała 55cm i ważyła 2870g i w pierwszych minutach życia 8 punktów a w następnych 10
Karolina 53cm i 2700g dostała 7pkt. a w kolejnych minutach 9

Urodziły sie w 39 tygodniu przez cesarskie cięcie ponieważ Magda ustawiła sie tak głową iż zablokowała dalsze rozwarcie i trzeba było ciąć. Poród był wywoływany męczyli mnie i dzieci 10 godzin, pewnie przez to Karolina miała podawany tlen.
 
reklama
Hej mamusie bliźniaków:-) przejrzałam wszystkie strony i wychodzi na to, że u nas było najwcześniej i najlżej. Mam dwóch chłopców urodzonych na początku 28tc poród naturalny. Kruszyny ważyły:
Aleksio: 1120g i 35cm
Krystek: 1100g i 33cm.
Niestety z tego powodu Aleks ma problemy zdrowotne.Urodził się z MPD Mózgowym Porażeniem Dziecięcym, a tydzień temu jeszcze astmę u niego zdiagnozowano. Po urodzeniu spędzili niemal 2 miesiące w szpitalu z czego miesiąc w inkubatorach. Pierwsze kilka dni było nieustanną walką o ich życie. Dziś mają niespełna 3 latka i są suuuuper!!!!!!!!! Aleksio codziennie ćwiczy i już chodzi. Wierzę, że będzie dobrze. Pozdrawiam podwójne mamusie:-)
 
urodziłam w 37 + 4 tc przez CC

Pierwsza córeczka położenie główkowe, druga poprzeczne i to właśnie było wskazaniem do CC.

Zuzia, 3200g, 52 cm, 10 pkt, godz 8:09
Juleczka, 2500g, 50 cm, 10 pkt, godz 8:10

Piękne i co najważniejsze zdrowe! :happy:
 
Witam:-)
28stycznia 2010roku,w połowie 37tyg.urodziłam SN moje kochane skarby:Kacper(położenie główkowe)-waga 2160,46cm.Zuzia(pośladkowe)-waga 2380,47cm.Dodam,że miałam już dwie córy,ale ten poród wspominam najlepiej:tak:
 
34+6 tc CC z powodu cholestazy
Marysia 2050g i 8 pkt
Julcia 1970g i 10 pkt
Od pocztku oddychały same, w szpitalu spędziły 6 dni
 
Ja urodziłam w 33/34 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie
Mateuszek 2160 i 42cm
Patryk 2190 i 40cm
W szpitalu spędziliśmy 2 tygodnie bo Patryk miał problemy z oddychaniem
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry