reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

Nie czytacie uważnie. Dziecko ma łączone nazwisko, jeśli rodzice nie mogą się porozumieć i żadne nie chce ustąpić na nazwisko drugiego rodzica. Nie wiem, czy teraz można dać dziecku łączone, wiem że przepisy zmienią się w czerwcu! Musiałabym dokładnie poszukać jaki artykuł i jaki paragraf, w każdym razie nie pamiętam tego tak dokładnie bo mnie już ta sprawa nie dotyczy. Napisałam, żeby ktoś, kogo to interesuje aktualnie mógł poszukać dokładniej.
 
reklama
a nie jest tak, że to matka decyduje o tym, jakie nazwisko będzie miało dziecko?

mam pytanie: czy mogę w jednym wniosku do sądu napisać pozew o ustalenie ojcostwa, o alimenty i o pozbawienie władzy rodzicielskiej? chodzi mi o to, czy jest to możliwe wszystko przy okazji jednej rozprawy, czy muszę pisać osobno i osobno na każdą mieć wyznaczony termin?
 
Z tego co się orientuję, 3 miesiące przed porodem i 3 miesiące po porodzie. Ciekawe jak to wygląda w praktyce, tzn. czy często kobieta wygrywa taką sprawę. Któraś może składała taki wniosek?
 
można, 3 ostatnie miesiące ciąży - już od tego czasu można żądać alimentów, ale o potwierdzenie proszę, bo nie jestem pewna na 100%
a praktyka??? to troche pogwatmane
bo gdy ojcem dziecka nie uzna go jak jest jeszcze w brzuchu matki,a w takich przypadkach jak nas kobiete zostawil i wyparl sie dziecka to raczej nie uzna dziecka,to musi sie najpierw poczekac jak dziecko urodzic wniesc o ustanenie ojcostwa i wtedy dopiero jak jak zostanie uznany za ojca zwracane sa te koszta 3 ost miesiecy ciazy
tak mi sie wydaje,ze dziala nasze prawo
 
a praktyka??? to troche pogwatmane
bo gdy ojcem dziecka nie uzna go jak jest jeszcze w brzuchu matki,a w takich przypadkach jak nas kobiete zostawil i wyparl sie dziecka to raczej nie uzna dziecka,to musi sie najpierw poczekac jak dziecko urodzic wniesc o ustanenie ojcostwa i wtedy dopiero jak jak zostanie uznany za ojca zwracane sa te koszta 3 ost miesiecy ciazy
tak mi sie wydaje,ze dziala nasze prawo
mam nadzieje,ze nie wprowadzam nikogo w blad,bo jestem pewna na 95 %,ale gdzies wlasnie tak czytalam
i jak cos ktos sprostuje moja powyzsza wypowiedz
 
No mnie też się wydaje że to w takiej kolejności będzie.Pierw pozew o ustalenie ojcostwa,badania DNA czas oczekiwania na wyniki i potem można się starać o zwrot kosztów i alimenty.Ciekawa jestem jak to się w czasie przedstawia?? Jeżeli od razu po urodzeniu albo najpóżniej do dwóch tygodniu pójdę złożyć taki wniosek do sądu.
 
reklama
milkada ja skladalam o same alimenty i od zlozenie wniosku do sprawy minelo poltora miesiaca,tylko pytanie czy na jednej sprawie dostanie sie wyrok o alim????? u mnie bylo 6 spraw,jedna w miesiecu,ale dostalam to co chcialam i biezace i zalegle tak jak chcialam
gorzej sie ma jesli chodzi o ustalenie ojcostwa,bo wiadomo ustanienie badanie dna i czekanie na wynik nie trwa 2 czy 3 dni niestety
ale watro skladac,dlaczego ojciec dziecka ma nie brac odpowiedzialnosci za swoje czyny,i wiadomo alimenty to nie kokosy,ale zawsze przydadza sie na potrzeby dla dziecka
 
Do góry