reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

reklama
Awa567 nikt ci nie udzieli informacji czy jest on legalnie zatrudniony. Rejestracja zajmuje sie Immigration Border Agency, ale nie masz co liczyc ze odpowiedza na takie pytanie. Ja na twoim miejscu zlozylabym mu sprawe o alimenty i miala gdzies czy on legalnie pracuje czy nie, w zwiazku z tym, ze alimenty beda na dziecko zamieszkale w Polce to bedzie on sadzony wg polskiego prawa, przy pomocy urzedow brytyjskich, by np. ustalic jego miejsce zamieszkania, jesli ty go nie znasz.
 
Witam jestem tu nowa, mam pytanie mianowicie byłam z mężczyzną 2,5 roku. Okazało się, że jestem w ciąży (termin na maja). On się wypiera, że to nie jego dziecko, mówi, że jest taka ewentualność, ale chce ustalenia ojcostwa.
Moje pytanie brzmi następująco- chcę dać swoje nazwisko czy w urzędzie stanu bez jego dowodu wpiszą go jako ojca?
wystąpię do sądu o przyznanie alimentów, pozbawienie praw rodzicielskich oraz ustalenie ojcostwa (kto za to płaci?) oraz o wypłacenia tymczaswoych śwaidczeń oraz wyprawki na dziecko.
Jeśli ojciec zarabia ponad 3 000zł o jaką kwotę mogę wystąpić do sądu i ile trwa mniej więcej taka rozprawa?
czekam na odpowiedź pozdrawiam wszykich na forum
 
Moje pytanie brzmi następująco- chcę dać swoje nazwisko czy w urzędzie stanu bez jego dowodu wpiszą go jako ojca?
Jeżeli nie jest Twoim mężem, to nie. Musi być jego zgoda na Twoje nazwisko, a najpierw uznanie przez niego dziecka. W czerwcu przepisy się zmieniają, jeśli jego ojcostwo zostanie ustalone, a nie będziecie się mogli porozumieć co do nazwiska dla dziecka, to dostanie łączone (po Twoje i jego).
wystąpię do sądu o (...) ustalenie ojcostwa (kto za to płaci?
)
płaci ten, kto przegra sprawę.
 
Co do nazwiska,to ja sama szłam rejestrować Zuzię w USC,no i nadano Jej tam moje nazwisko. Ojca przy tym nie było. ;-) A w akt Jej urodzenia jest wpisany tylko po imieniu. Nazwisko ma też moje przypisane. :-p :tak:

Pierwszy raz spotykam się ze stwierdzeniem,iż dziecko będzie nosiło 2 nazwiska. :eek:
 
Jeżeli nie jest Twoim mężem, to nie. Musi być jego zgoda na Twoje nazwisko, a najpierw uznanie przez niego dziecka. W czerwcu przepisy się zmieniają, jeśli jego ojcostwo zostanie ustalone, a nie będziecie się mogli porozumieć co do nazwiska dla dziecka, to dostanie łączone (po Twoje i jego).
)
płaci ten, kto przegra sprawę.
KAFKA88 nic nie slyszalam o tym,ze nazwiska maja byc laczone?????na podstawie czego to wiesz???

jesli idziesz sama do usc zarejestrowac dziecko sama,to urzednik wpisue twoje dane jako matki,a dane ojca wpsije jego imie i przypisuje twoje nazwisko,drugie jesli idziecie razem i on uznaje dziecko moze miec jego nazwisko jezeli ty sie na to zgodzisz,jezeli nie to twoje,Ola tak miala,ale to roznie bywa u urzedzie,tak jak to dziewczyna na forum pisza

co do platnosci !!!!!platnosci co do alimentow i ustalenia ojcostwa sa bezplatne,matka nie ponosi kosztow,ojciec placi koszty sadowe,jesli on jest pozwany,matka ponosi koszty jak to okreslic jak pozwala o alim osobe nie bedacej ojcem dziecka,nie pamietam jaks ie to prawnie okresla
 
reklama
Do góry