reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

w praktyce raczej to tak wygląda jak piszecie, w każdym bądź razie na pewno można walczyć o zwrot kosztów ostatnich 3 m-cy ciąży i pierwszych 3 połogu
 
reklama
Czesc wszytkim :-) ja już wniosek do sadu złożyłam a rozprawa bedzie pod koniec maja. Za jednym zamachem napisalam o ustalenie ojcostwa i alimenty. Tylko kurcze nie zrobiłam jednej rzeczy i trochę teraz żałuję ... nie napisałam o ograniczenie praw ojcowskich. Wiem że mój ex i tak nie będzie się córcią interesował bo ma nas gdzieś a ja potem nie mam zamiaru konsultowac się w niktórych sprawach dotyczących wychowania dziecka. Zastanawiam się czy na sprawie mozna ustnie złozyc w sądzie taki wniosek? Wiecie cos na ten temat? Pozdrawiam
 
witam jestem matka dwojki chlopcow na pierwszego syna mam alimety z urzedu miasta poniewaz jego ojciec wyjechal do anglii i juz 3 lata sie nie odzywa z drugim synkiem jest inaczej jego ojciec uciekl kiedy sie dowiedzial ze jestem w ciazy w pierwszym miesiacu ciazy poznalam faceta ktory uznal nie swoje dziecko z tamtym nie mialam kataktu od 2tygodnia ciazy ale teras sie sytuacja zmienila on nie che mi pomagac chce aby prawdziwy ojciec dziecka placil alimety ale nie wiem slyszalam ze najpierw musze zrobic badani DNA malemu pomuszcze mi bo nie wiem co mam zrobic zeby bylo dobrze dla malego uwierzcie gdybym miala dla malych nic bym nie robila :-(jesli wicie co mam robic to mi napiszcie na moja poczte kara19851@wp.pl bo tutaj nie bardzo sie orietuje
 
Dziewczyny, to jest tak, że niejako z automatu ex-partner musi pokryć koszty utrzymania kobiety w ciąży przez okres 3 miesięcy, a w uzasdnionych przypadkach dlużej. Ja jestem w takiej sytuacji. Jestem w 5 miesiącu ciąży, zagrożonej od początku przez piekielko które zgotowal mi ex. Jeżeli ktoraś z Was już przez to przechodzila, proszę o odpowiedź jak to wygląda w praktyce i jak ustosunkowują się do tego sądy.
 
Ostatnia edycja:
Odpowiem bo przechodziłam taką sprawę.Otóż otrzymałam zabezpieczenie okołoporodowe 3 msc przed i 3 msc po porodzie pomimo zagrożonej ciąży( łożysko przodujące o pracy nie było mowy)leżałam przez kilka msc sąd przyznał mi po 150 zł na msc!!! :szok:bo ojciec był bezrobotny niestety zależy bardzo dużo od sędziego który taką sprawę prowadzi zazwyczaj nie przejmuje się losem ciężarnej. Ponieważ nie musiałam ustalać ojcostwa to już nie zakładałam sprawy o koszt wyprawki można taką sprawę założyć, należy wam się zwrot połowy kosztów poniesionych z ciążą i wyprawką ( ja dałam sobie spokój nie chciałam drugi raz targać się z tym człowiekiem po sądach).Macie do tego prawo!!Ojciec musi ponieść polowę kosztów związanych z dzieckiem przed porodem i po porodzie.Potem należą się alimenty co do wysokośći to pamiętajcie żę koszt trzeba wyliczyć podzielić na dwie częśći sąd zazwyczaj nie przychyla się do wniosku że to matka ponosi większe koszty( osobiste starania) tam wszystko przelicza się na pieniądze a więc koszt dzieli na pół i o tą połowę możecie walczyć życzę powodzenia i dobrego zdrowia psychcznego.A pamiętajcie że sąd od kosztów utrzymania odliczy zasiłki rodzinne więc kwota może być mniejsza.życzę sprawiedliwych nastawionych pozytywnie sędzi , ja idę w tym koszmarze już 5 lat i to z niepełnosprawnym dzieckiem i mam kwotę 350 zł bo tatuś jest nadal bezrobotny i "chory" dobrze że mam teraz kochającego męża który dba o nas oboje i nie muszę się już o nic martwić.Powodzenia:-)jeśli ktoś potrzebuje pomocy prawnej proszę pisać.
 
Drogie Mamuski!
Mam pewien problem... Dopiero zaczynam II trymestr ciazy ale chyba to najwyzsza pora zeby zaczac sie tym interesowac. Zaczne od poczatku... Ojciec malenstwa zostawil nas jak tylko dowiedzial sie o ciazy. Nie interesuje sie ani mna ani ciaza, nie wspomne juz o tym ze jak narazie nie dostalam od niego ani zlotowki. W zwiazku z tym zastanawiam sie nad uznaniem ojcostwa... Nie chce miec juz nic wspolnego z tym czlowiekiem a napewno nie chce zeby moje dziecko mialo z nim cos wspolnego. Nie mysle tak, poniewaz chce sie na nim zemscic czy unosze sie duma. Poprostu wiem jakim jest typem czlowieka i wiem ze majac jakiekolwiek prawa do dziecka moglby w przyszlosci zaszkodzic mi i malenstwu. Poza tym jest kompletnie nieodpowiedzialny i bezmyslny... Jak narazie moja sytuacja finansowa jest stabilna, takze alimenty nie beda mi niezbedne do zycia. Niestety nie wiem czy za kilka lat bedzie tak samo. I moze wtedy bede zalowala ze nie zarzadalam alimentow. A pozatym na malenstwo kazde pieniazki sie przydadza... Wiem ze jezeli po urodzeniu nie bedzie interesowal sie dzieckiem moge wystawic o ograniczenie praw. Ale co jezeli zachce mu sie pobawic w "dobrego tatusia"?
No i jestem troszke rozdarta... A moze jest jakies prawne rozwiazanie tej sytuacji? Pozdrawiam i z gory dziekuje za wszelka pomoc!
 
Cześć
Mam kilka pytań może będziecie znały na nie odpowiedź.
Kiedy zakłada się sprawę?Czy dopiero po urodzeniu dziecka?Na razie dogadałam się z exem że zwraca mi polowę za lekarza, ale niewiem jak bedzie z wyprawką.
Gdzie się zakłada sprawę i czy potrzebny jest prawnik do tego?
Jakie szacunkowe alimenty mogę otrzymać?Od czego to zależy?
 
witam wszystkich mam za sobą sprawy o zabezpiecznie przysżłych alimentów potem o zaprezcznie ojcostwa uslatnie ojcostwa i alimenty. jeżeli ktoś by potrzebował pomocy-służe radą. pozdawiam
 
reklama
dziewczyny któraś z was pisała wczoraja do mnie pryw. wiadomość. odpisałam ale nie wiem czy doszła bo jak wiadać jestem początkująca i nie umiem się jeszcze poruszać po forum!czekam na wiadomość :)
 
Do góry