reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych malenstw

Leyna , cuda wianki bo trzeba dobrze powpisywac z przecinkami mi tez za pierwszym razem cuda powychodziły a za drugim idealnie pokryło sie z obliczeniami Pani doktor. A ona tez powiedziała że juz teraz nie powie mi ile ma maleństwo wzrostu bo jest za duże na dokładny pomiar ale za to stópcia ma już 4cm!Ale niech ma ile chce ważne że serducho i cała reszta zdrowa!
 
reklama
Dzieki Dominique za link. Pokrylo sie to z tym co wydrukowal mi lekarz :)

Mam nadzieje, ze moja mala nie bedzie wazyc przy porodzie 5 kilosow, hehe ;)) Bo takiego malego grubaska to na bank nie urodze :)i beda musieli mnie ciac :)

No mnie tez wlasnie doktor nie obliczyl dlugosci malej, wiec nie wiem jaka duza dziewuszka z niej juz jest :) Ile mniej wiecej maja dzieciaczki w tym wieku?

Pozdrawiam Was i sciskam!
 
Wg. mojej "mądrej" książki to dzidzia w 24 tyg ma 25 cm i 800g a w 28 tyg.- 28 cm i 1,5kg.To też pewnie zależne jest indywidualnie od każdego ale to ogólnie przyjęte normy.
 
Sandra, to różnie podają, ale około 450-550g ważą dzieciaczki w 23 tygodniu, a potem bardzo szybko przybierają, bo tłuszczyk je zaczyna obrastać ;).

Ja także mam obawy, że urodzę jakiegos kolosa, bo 4.04, jak byłam na USG (był to 20tc i 6 dni) to moja dzidzia miała wymiary bardzo zbliżone do tych, jakie Twoja teraz :o i lekarz obliczył, że termin może się przesunąć o 10-12 dni albo "będzie duże dziecko", czym mnie wcale nie ucieszył, a wręcz zasiał ziarnko niepewności (szczególnie w P. ;)), bo nie wiadomo po kim ma takie być ;) Jak ja się urodziłam to ważyłam 2850g i miałam 53cm (urodziłam się dokładnie w terminie), a P. 10 dni przed terminem się urodził i przy takiej samej jak ja długości ważył 3100g, więc moim marzeniem jest, żeby dzidzia "wycyrklowala" i wyciągnęła średnią  ;) z powyższych parametrów, bo jakoś mi się nie widzi dźwiganie kloca :laugh: :laugh:
 
mada78 pisze:
Leyna , cuda wianki bo trzeba dobrze powpisywac z przecinkami mi tez za pierwszym razem cuda powychodziły a za drugim idealnie pokryło sie z obliczeniami Pani doktor.

mada, ale ja powpisywałam idealnie to, co mam na wypisie ze szpitala. Bez przecinków, bo wymiary mam podane w mm. I się nie zgadza. A nie sądzę, żeby lekarka w szpitalu się pomyliła.

HC - 209 mm - 22tc+3 - interpretator 23tc+0
BPD - 57 mm - 22tc+3 - interpretator 23tc+3
AC - 165 mm - 21tc+2 - interpretator 21tc + 4
FL - 39 mm - 23 tc - interpretator 22 tc+4

 
Dominique, to rzeczywiscie gigancik byl z tej Twojej malej w 21 tyg.! Oby miala wymiary po mamusi albo tatusiu!
Ja mam nadzieje, ze mala nasza pojdzie "po mnie", bo mialam 3100 i 51 cm, a moj T. to byl 60 cm wielkolud!
 
Umowilam sie na to badanie USG do dr Wloch skierowane na echo serca plodu na 16 go maja. Kurde, znowu tyle kasy, 220 zl!! Plus ewentualnie 20 zl jezeli chce plytke! Ja pierdziele. No, ale czego sie nie robi, zeby tylko byc pewnym, ze maluszek zdrowy...
 
Dziewczyny, dzis niespodziewanie bylam na usg. Bylam u lekarza i umawialam sie na usg. Termin dopiero na 8 maja... Zaytalam, czy cos przypakiem sie nie zwolnilo na dzisiaj. Kobietka na to, ze niestety nie... Odeszlam od blatu recepcji a za chwile ta babka mnie goni, ze wlasnie ktos odwolal i jest za 15 minut miejsce. No wiec poszlam. Maluszek rosnie ekstra. Termin o 2 dni wczesniej niz z miesiaczki.
BPD 5,43 cm
HC 19,94 cm
FL 3,63 cm
AC 17,63 cm

Waga ok 480g
No i Piotrus Leyny ma kolege :) Maz sie cieszy jak nie wiem co. No i w dodatku przypadkiem (jak caly dzisiejszy dzien pelen przypadkow) byl ze mna na tym usg. Prawie sie poryczal. Dziekowal mi bardzo za kolejego syna.
 
reklama
Do góry