reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych malenstw

reklama
Sandra pewnie juz jestes po usg i juz spokojna cieszysz sie ze maluszek zdrowy!a jak nie to zapewne zaraz sie otym przekonasz! :)
Czekamy na wieści!
A ja dzisiaj juz miałam oglądać moją mrówę w jej pierwszym filmie i okazało sie że Pan informatyk niedysponowany i płytki dzisiaj jeszcze nie ma! :mad:
Dobrze że wcześniej zadzwoniłam bo niepotrzebnie bym sie taszcyła w ten upał.
Teraz nie wiem kiedy będzie, mam dzwonić , cholera tyle kasy się płaci a oni se jaja z ciężarnej robią :mad:
No to teraz czekam :mad:
 
Dziewczynki, panikara Sandra jest juz w domku po USG :) i oczywiscie wszystko w prozadeczku. Oto co pan doktor napisal:
"Polozenie plodu podluzne miednicowe. Lozysko na tylnej scianie. Ilosc wod prawidlowa. Pepowina 3 naczynia. Przyczep brzuszny prawidlowy. Serce prawidlowej wielkosci, 4 jamy, akcja miarowa 140/min. Zoladek, nerki, pecherz moczowy w miejscach anatomicznych. Zarysy konczyn, kregoslupa, struktur wewnatrzczaszkowych prawidlowe. Zarysy twarzoczaszki prawidlowe."

A oto wymiary (tylko nie wiem jak je odczytac - macie moze link do tej strony gdzie mozan odszyfrowac badanie usg?):
HC 19.57
BPD 5.41
AC 17.44
FTA 24.20
FL 3.98

TO BY BYLO NA TYLE :) I dzieki wielkie za podtrzymanie na duchu :) Ale nic na to nie poradze, ze zaczynam panikowac zupelnie bezpodstawnie.
Mam jeszcze skierowanie na dokladne echo serca do dr Wloch do Katowic (podobno wybitna specjalistka w kardiologii plodu), bo w zwiazku z tym, ze ja mam niewielka wade serca (ktora nie ma zadnego znaczenia w zyciu i niczemu nie zagraza), lepiej sie upewnic, ze dzidzius tez ma wszystko prawidlowe, chociaz doktor stwierdzil dzisiaj, ze watpi, zeby bylo cos nietak to lepiej sie upewnic.
 
Sandra gratuluje, ciesze sie że wszystko dobrze! :D
A co do dr.Włoch to polecam , sama byłam zrobiła usg i dodatkowo badanie serducha a jak słyszysz że bije to jest zupełny odjazd ;Dja sie poryczałam a K. tez wymiękł.Dr. robi dokładne badanie komór, zastawek i aorty -samo badanie kosztuje 50zł.ale nie wiem czy można zrobić tylko badanie serduszka czy tylko razem z usg.
Usg+badanie serca+płyta to koszt 240zł. Ale opłaca się .
Ale umów sie juz teraz bo terminy sa dość odległe a musisz zdążyć do 28 tygodnia.
Ale Pani doktor, przesympatyczna i odpowiada na każde pytanie, opowiada całły czas co widzi, no i jest bardzo dobrym specjalista - co najważniejsze.
A można zapytać czy dziewuszka czy chłopczyk?
 
DZIEKI MADA JESZCZE RAZ :) wiec jeszcze raz pisze: To dziewczynka :) Mamy babiniec na forum :)
Dobrze slyszec, ze dr Wloch jest taka osoba i ktos z forum korzystal z jej uslug i moze cos na ten temat powiedziec. Jutro dzwonie i sie umawiam na wizyte - tak polecil mi doktor na dzisiejszym badaniu. Ja jutro zaczynam 24 tydzien, wiec mam jeszcze miesiac - moze uda mi sie zalapac. A w ktorym miejscu w Katowicach przyjmuje? wiem ze sa 2 kliniki.
 
Mada, a powiedz mi jeszcze: masz moze link do strony tej kliniki, w ktorej przyjmuje dr Agata Wloch? Bylabym wdzieczna. pozdrawiam
 
Kochana ja nawet nie wiedziałam że jest strona :-[
Mój gi. dał mi nr telefonu i ja sie umówiłam tj. 032 203 73 63 i komórka 603 799 356 nazywa się to Centrum Medyczne Pana doc. Sodowskiego.
Moze jest jakaś stronka nie wiem, możesz sprawdzić ajk chcesz ale te nr. sa jak najbardziej aktualne .
 
To jest w katowicach na ul.Opolskiej (zaraz koło pl.Wolności)łatwo trafić, czynne pon-pt 11.00-20.00 wiec jeszcze nawet dzisiaj zdążysz się umówić.
Przeżycie nie do opisania :D
 
reklama
Tez mam do niej dwa numery stacjonarne i komorke (ale podobno nie lubi za bardzo jak sie ja niepokoi na tel. kom. w jakiejs blahej sprawie :) ) Wiem, ze kiedys rzucila mi sie w oczy stronka kliniki w ktorej przyjmuje i chcialam poczytac. No nic, bede szukac dalej, ale dzieki :)
 
Do góry