reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych malenstw

reklama
gratuluje dziewczynki :)

sandra1982 pisze:
A oto wymiary (tylko nie wiem jak je odczytac - macie moze link do tej strony gdzie mozan odszyfrowac badanie usg?):
HC 19.57
BPD 5.41
AC 17.44
FTA 24.20
FL 3.98

HC - to obwód główki
BPD - wymiar dwuciemieniowy główki
AC - obwód brzuszka
FL - długość kości udowej

co to jest FTA nie mam pojęcia...
 
Dzieki Leyna!
A nie wiesz jak jest oznaczona dlugosc dziecka? Bo chyba nie mam tego pomiaru. No i mala wazy 504 gramy :) Ciezar maly mam w brzuchu, haha.
 
kurcze nie wiem ::) ja mam oznaczone w mm i na dodatek ze wskazaniem, na który tc pomiar wskazuje (badanie robione w 22tc+6 d wg suwaczków)
czyli wyglądało to tak:
HC - 209 mm - 22tc+3
BPD - 57 mm - 22tc+3
AC - 165 mm - 21tc+2
FL - 39 mm - 23 tc

wydaje mi się, że u Ciebie to jest podane w cm - tak by na logikę wskazywało
 
Leyna, to masz dokladnie robione w tym samym dniu co ja wg suwaczka :)

Ja mam te wymiary podane w centymetrach, a to FTA w cm2, ale za cholere nie wiem co to oznacza. Obok wymiarow mam podany tydzien na ktory wskazuje wynik, ale dopuszczalne sa bledy w pomiarze +/- 10 dni.A ile wazyl Twoj maly w tym dniu?
 
Sandra , niepotrzebnie sie stresowałaś przecież nie ma innej opcji jak ta ,ze wszystkie nasze maluchy są mega zdrowe i udane!! pozdrawiam!
 
reklama
Do góry