reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Urlop macierzyński, wychowawczy-co, kiedy, jak???

reklama
A ja właśnie dostałam pieniążki z ZUSU:baffled: czyli,że nie będę mieć dłuższego macierzyńskeigo,a tam....nie am się co podniecać....
 
no już wiadomo .. chyba nie napisałam wcześniej.. te z nas, które 19 grudnia jeszce będą miały macierzyński łapią się na wydłuzony.. te które wcześniej go skończą.. niestet nie..
ja się załapałam!!
 
Ja się niestety na przedłużenie macierzyńskiego nie załapałam:no: :wściekła/y: :baffled: , więc siedze na razie na urlopie zaległym do 29 stycznia a potem najprawdopodobniej biorę wychowawczy do końca maja, ale co zrobie z mała od czerwca to nie mam koncepcji:no: , chyba czeka nas żłobek:-( :-( :-(
 
Mnie macierzyński konczy się 22.Czyli załapalam się.Jwdnak pieniądze z zusu dostałam tylko do 22.Resztę później zapłacą?Czy trzeba isc do nich po wejściu jej w życie i upomniec się?
 
MIJA mnie firma sama powiadomiła że mam przedłużony macierzyński, więc chyba nie trzeba tego nigdzie zgłaszać
 
A ja już w sumie nie wiem, bo moja księgowa z pracy twierdzi,że skoro ona dostała ze szpitala,że to moje drugie dziecko to należy mi się dłuższy macierzyński...w poniedzialek idzie do Zusu,to sie wszytskiego dowiem:)
 
reklama
Dzieczyny jak to jest, Agamamaani, ty na pewno bedziesz wiedzieć, jak bym chciała pisać wniosek o wychowawczy, to wiem, że musze go złożyć na 2 tyg. przed planowanym terminem rozpoczęcia wychowawczego ale jeśli wezmę wych. np. do konca maja a potem okaże się, że nadal nie mam małej z kim zostawić i chciałabym wziąść resztę wychowawczego to moge napisac kolejny wniosek, czy nie ????:confused: :confused: :confused: . Jakie dokumenty trzeba złożyć do urzędu gminy o płatny wychow.???
 
Do góry