reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

uprawnienia rodziców po poronieniu/ urodzeniu martwego dziecka

ktr odszkodowanie nalezy się jak najbardziej!!! przeczytaj co napisałam wyżej nie ma znaczenia w którym tygodniu poroniłaś.Ja dostałam a mies.temu w 7tc poroniłam
 
reklama
ktr o Boże, tak mi przykro :/ kto jak kto, ale ja Cię doskonale rozumiem- w końcu miałyśmy te same plany na marzec 2013 :(:(:( kochana, u nas nie dadzą w szpitalu aktu urodzenia martwego dziecka, jeśli nie bierzesz go do pochówku :/ dlatego mojego maluszka nie mogę zarejestrować.. szpital wydaje szczątki tylko zakładowi pogrzebowemu, o ile się bierze do pochówku.. kochana, chodź na wątek ciąża po poronieniu, tam dziewczyny naprawdę wspierają...
 
Ostatnia edycja:
pochówek a akt urodzenia to 2odrębne sparawy.W szpitalu MUSZĄ!!! wam wydać papiero martwo urodzonym dziecku które wypełnia lekarz z tym papierem udajecie się do usc i na podstawie pisma z szpitala wydają Wam akt potrzebny np.do ubezpieczenia lub do urlopu macierzyskiego.Pamiętajcie ze MUSZĄ WAM WYDAĆ TEN PAPIER O MARTWO URODZONYM DZIECKU!!to jest Nasze prawo i nie mogą wam odmówić wiem co pisze bo dzwoniłam tu itam i sama przez to przesłam mies.temu
 
i nie ma to znaczenia czy bierzesz do pochówku czy nie papier o martwy urodzeniu musisz dostać i już
 
witajcie,

niestety przeczytałam szczegółowo warunki ubezpieczenia i znalazłam coś takiego:
"Ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności i nie wypłaci świadczenia
z tytułu narodzin martwego Dziecka w przypadku poronienia rozumianego
jako wydalenie lub wydobycie z ustroju matki płodu, który nie oddycha ani nie wykazuje żadnego innego znaku życia, jak: czynność serca, tętnienie pępowiny lub wyraźne skurcze mięśni zależnych od woli, o ile nastąpiło to przed upływem 22. tygodnia ciąży (21 tygodni i 6 dni)."

wiec wynika z tego, że mi nie wypłaca ;/

a co do rejestracji w USC to są na to 3 dni od dnia poronienia i szpital ma obowiązek taki dokument wydać, ale bardzo często z tym zwleka i wydaje po upływie tych 3 dni.... a to niestety już za późno na rejestracje.
 
ma 3 dni ale od wystawienia dok.o martwym ur.ja to odałam tydzien po i mi pani przyjeła.A gdzie jesteś ubezpieczona jesli można zapytać?
 
aha ja miałam w pzu i dostaliśmy .Kiedyś słyszałam ze firmy nie chcą wypłacać za urodzenia martwe ale miało się to zmienić.Ja na twoim miejscu zadz.do ubezpieczyciela.

Firmy ubezpieczeniowe łamią konstytucje, która jasno mówi, że ochronie prawnej podlega, każda ludzka istota już w chwili poczęcia, a dodatkowo łamią prawa klienta, bo przecież składki za ubezpieczenie nnw opłacane są regularnie a świadczenia mimo to często nie są wypłacane. Jak wiadomo ubezpieczyciele często stosują nie do końca uczciwe metody, jeśli chodzi o wypłatę odszkodowań. Mimo coraz częstszych kontroli poprawności działalności, nadal zdarzają się sytuacje, w których łamane są prawa klienta. Jeśli chodzi o wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia martwego dziecka, dochodzi tu do łamania praw konstytucji, co jest największym przestępstwem. Dlatego można być pewnym, że Rzecznik Praw Obywatelskich zajmie się tą sprawą niezwłocznie i dla wszystkich towarzystw zostanie wprowadzona jedna definicja martwego urodzenia znacznie ułatwiająca wypłatę należnego świadczenia.
 
dziewczyny, u nas w szpitalu dają akt urodzenia martwego dziecka TYLKO, jak bierzesz do pochówku, inaczej Ci nie dadzą.. masakra..
 
reklama
Do góry