reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

no niestety. a jeszcze czasem zamiast natychmiastowej reakcji jest po kilku dniach i szukaj wiatru w polu :/ u nas to mango też na początku przeszło bez echa. dopiero za 2im i 3m razem wylazło :/ za to kiwi od razu.
moreli i brzoskwiń nie dawałam już ze 3 miesiące. w poniedziałek odważyłam sie znowu, no bo może uczulenie przeszło... mała się zajadała, bo uwielbia morele. no i znów wysypka.
 
reklama
Mysza mozesz pokazac skorke Frania?
kurcze u nas tez czesto je banana.. ale nie zauwazylam zeby sie zaognialo po nim.

Kurcze do konca tygodnia bede ograniczac produkty.
Na obiadek bedzie ziemniak z marchewka, w miedzy czasie dostanie kaszke manna z bananem. No i tak do konca tygodnia, zobaczymy.
 
Mysza mozesz pokazac skorke Frania?
kurcze u nas tez czesto je banana.. ale nie zauwazylam zeby sie zaognialo po nim.

Kurcze do konca tygodnia bede ograniczac produkty.
Na obiadek bedzie ziemniak z marchewka, w miedzy czasie dostanie kaszke manna z bananem. No i tak do konca tygodnia, zobaczymy.

kurcze Monia nie mam zdjec, ale postaram sie w wolnej chwili zrobic i wkleic. Wiesz ta alergia nie musi byc od pokarmu, ale np od roztoczy albo zbyt suchego powietrza, moj np na buzi ma od sliny:///
 
rozmawialam dzis z pania dr alergolog i pytalam o wysypke pawelka, stwierdzila ze w jego wieku leczyc to raczej objawowo i zewnetrznie, nie da rady ograniczyc wszystkiego co je, obserwowac i wycofac to co uczula na pewno, nie radzila zmieniac mleka na nutramigen bo twierdzila ze trudno potem z niego 'wrocic',ewentualnie na HA, ale ja jeszcze poczekam z decyzja do jutrzejszej wizyty:tak:

polecala jeszcze masc elidel, skuteczny a nie jest sterydem, jedyny minus to to ze jest dosyc drogi z tego co czytam ponad 100zl:szok:

przepraszam na DOZ 70zl za 15g;-)

niby pisze ze po 2 roku zycia ale ponoc spokojnie mozna zaaplikowac mlodszym dzieciom
 
Ostatnia edycja:
rozmawialam dzis z pania dr alergolog i pytalam o wysypke pawelka, stwierdzila ze w jego wieku leczyc to raczej objawowo i zewnetrznie, nie da rady ograniczyc wszystkiego co je, obserwowac i wycofac to co uczula na pewno, nie radzila zmieniac mleka na nutramigen bo twierdzila ze trudno potem z niego 'wrocic',ewentualnie na HA, ale ja jeszcze poczekam z decyzja do jutrzejszej wizyty:tak:

polecala jeszcze masc elidel, skuteczny a nie jest sterydem, jedyny minus to to ze jest dosyc drogi z tego co czytam ponad 100zl:szok:

przepraszam na DOZ 70zl za 15g;-)

niby pisze ze po 2 roku zycia ale ponoc spokojnie mozna zaaplikowac mlodszym dzieciom
ja tez mialam niesterydowa masc, nazwa Clarsebic i nie pomagala.
 
ja wrocilam od alergologa, dostalismy lek aerius doustnie ale tylko wtedy gdy wysypka wystepuje, ewentualnie smarowac elocomem w silniejszych stanach

musimy zrobic morfologie, bo nikt nam nie powiedzial ze trzeba, i 'rozmaz reczny' - niby z tymi badaniami mialam sie juz zglosic

aha i kolejna wizyta jakos w styczniu

produktow nie ograniczac, po roku ewentualne testy jakby sie pogarszalo i tyle
 
Nasza wysypka wyglada tak!! Dzis zauważylam ze pojawiła sie na brzusiu i na udzie!! Musismy tez wybrac sie alergologa ale poki co pasożytów nie ma, posiew mocz - wszytko ok wiec obstawimay alergie!! pojawilao sie to po jogurcie dzieciecym ale poki co nie jadlysmy go juz parwie 2 mce i nadal sie pojawiaja plamki-ostsnio są coraz wieksze!!

Ale wróciłysmy od lekarza bo mamy mega katar, czerwone gardło i kaszelek... do tego dopiero usnela bo cala noc nie spala przez katar i gorąćzke!! Mamy antybiotyk i jak nie zadzialaja syropki to podajemy go:/ A to tylko dletgo ze zafundowalam soebie wczoraj fryzjera a moj K byl z nia na spacerku-ona cala rozgogolona, rekawiczki spadły a K zadowlonny ze pilnuje córki...........wrrrrr jak bym go nie pacnęła to :wściekła/y:
 

Załączniki

  • plamy.jpg
    plamy.jpg
    10,6 KB · Wyświetleń: 77
  • plamy1.jpg
    plamy1.jpg
    8,4 KB · Wyświetleń: 77
Dronka facet, ja się codziennie w tym utwierdzam, że jak nie powiesz to nie zrobi albo zrobi zle.

Co do plamek to kiepsko widać, moglas zrobic z fleszem zdjecie, ale Niunia spala, wiec pewnie nie chcialas budzic..
Moj mial cos podobnego jak mial 3-4 miesiace, wtedy dostalam diagnoze skaza albo alergia kontaktowa na proszek, plyn lub cos podobnego..
 
reklama
Kurcze ja mam dwie prawie pięciolatki i jedną prawie dwulatkę a zaczęłam mieć wątpliwości z tymi szczepionkami rok temu:-( sama nie wiem co robić przede nami kolejna seria szczepień a ja się boję bo już słyszałam o różnych powikłaniach w drugim roku dziecka. Naprawdę mam stracha i tak na 60 procent jestem na nie z tymi szczepionkami...:-(
 
Do góry