reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Ja właśnie się się zastanawiam nad szczepieniami. Czy wybrać 5w1 czy te 6w1. Jakie Wy robicie? Nam pediatra mówiła że jak mała nie ma kontaktu z małymi dziećmi czy nie idzie do żłobka to pneumokoki można zrobić dopiero po 6 miesiącu. A jeśli chodzi o rotawirusy to też nie namawia . Już sama nie wiem co mam robić :-( Jakie szczepienia wybrać:-(

A ja mam wizytę u ortopedy dopiero pod koniec kwietnia . Kinga będzie miała 7 tyg. Juz podpowiadały mi dziewczyny z forum że to nie za późno. Na razie pielu****ę i staram się układać na brzuchu. Wiem że im wcześniej wizyta tym lepiej. Ale wcześniejszych terminów nie było. :wściekła/y:Prywatnie zapisałam się na 10 dni wcześniej ale tak sobie pomyślałam że pewnie po pierwszej wizycie jak będzie coś nie tak to i tak zleci lekarz leżenie na brzuchu, właściwe trzymanie i dodatkową pieluchę. Już sama nie wiem czy iść prywatnie za 170zł czy poczekać 10 dni i iść państowo do ponoć dobrego ortopedy.


Madzie84- będzie dobrze nie martw się. Moja mała też nie zawsze reaguje na dzwięki.
Mój mąż chciałby żeby już skupiała na nim wzrok i wogóle już kontaktowała bardziej ale to trochę wcześnie raczej.

Ja się martię trochę o oczki. U nas w rodzinie jest wielu krótkowidzów. Mam nadzieję że wzrok będzie miała po tacie;-)
 
reklama
spróbujcie pogrzechotać czymś w bardzo cichym pokoju, na pewno maluch odwróci głowę w stronę dźwięku.
nie ma co się martwic na zapas :)
 
Cześć! Kurcze byłam dziś u lekarza bo mała ma zsypaną całą buźkę i szyję mimo mojej diety! Na razie sterydowej maści naszczęści nie ale jeśli nie zejdzie przez tydzień to kontrola! Histora się powtarza jak ze starsza....:-:)-(No a po szczepieniach nóżka była spuchniea jeszcze 2 dni ale bez temperatury. Nastepne dawki 13 maja!
 
wczoraj bylismy u pediatry z wynikami krwii i moczu.
no i w efekcie pani doktor stwierdzila, ze maly ma za wysoka zoltaczke (10) i cos na rozmazie krwii nie halo i wyslala nas do szpitala.
Tak pobrali badania i wyszlo ze zoltaczka ( po 1,5 tyg od ostatnich badan) jest juz na poziomie 5.
Wiec po cholere mnie tak nastraszyla ta pediatra, ze jest przerazajaco zolty i trzeba to jak najszybciej zbadac.
W szpitalu spedzilismy ponad 4 godziny, w tym 2,5 czekalismy na wyniki badan. Szlag myslalam,ze mnie trafi.
 
hello :)
wczoraj bylismy u ortopedy. Wszystko jest ok.
Kazal klasc na brzuszku i rozszerzac nozki, na zabe :D
i tak samo przy noszeniu na rekach. tez nozki szeroko.
Po skonczonym 3 miesiacu mamy przyjechac na usg kontrolnie.
 
my dzisiaj po wizycie u pediatry, troche sluzu w kupce i krostki, byc moze potowki, ale moga tez byc spowodowane lekka alergia, tak wiec znow zaczynam diete bezmleczna... u nas tez sie historia powtarza, ale jak narazie w duzo mniejszym stopniu, mala nie placze tak dlugo i strasznie jak Pat, wiec mam nadzieje ze nie bedzie tak zle. Mloda wzrostem w 95 centylu a waga i glowka w 75-90. Pisze centyle bo nie chce mi sie teraz liczyc funtow i cali na europejska miare.
 
Aja sie dowiem w pon kiedy na szczeepienie wkoncu,bo jedziemy do kardiologa chirurg ten co go operował zobaczy go i wtedy okaze sie czy mozemy smerfa szczepic.
 
My idziemy na szczepienie we wtorek, ale tylko po receptę na skojarzoną, bo i tak nas nie zaszczepią, bo Kubie kończy się katar.
I zdecydowałam szczepić tylko podstawowe, resztę daruję.
 
reklama
Do góry