reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

Nam lekarka też tylko sprawdziła odwodzenie i powiedziała, że na razie nas nie będzie wysyłać na usg. Za to na usg głowy ma dać skierowanie. Ale po świętach pójdę do innej i zobaczymy co tamta wymyśli.
 
reklama
Byłam na szczepieniach...za 6 w 1 Hexa coś tam zapłaciłam 220 zł i za Rota 300 zł:szok:niezła sumka !!! Mala trochę popłakała ale nie było najgorzej, teraz jest senna i mierze temperaturę co jakiś czas. W razie jak cos to panadol jej dam! Za 6 tygodnie następna dawka i znów 520 zł:shocked2:
 
Byłam na szczepieniach...za 6 w 1 Hexa coś tam zapłaciłam 220 zł i za Rota 300 zł:szok:niezła sumka !!! Mala trochę popłakała ale nie było najgorzej, teraz jest senna i mierze temperaturę co jakiś czas. W razie jak cos to panadol jej dam! Za 6 tygodnie następna dawka i znów 520 zł:shocked2:


hexa? napisz coś więcej ? kiedy kolejne wtedy szzczepienie? nie mówię o rota tylko o normalnych.
 
Sylusia a jak po tym szczepieniu na Rota ? Wsio ok ? Jak kupy ? Ja mialam nie szczepic , ale ostatnio mojemu starszakowi sie przypetalo dziadostwo jakies i byly kupy i wymioty przez 3 dni i stwierdzilam ze moze jednak Mala na te rota zaszczepie.
 
wow, niezła sumka faktycznie :/ takie rzeczy powinny być za darmo.

ja dostałam list z rozpiską, kiedy i jkaie szczepienia nas czekają. jest wszystko to, co podstawowe w Pl plus pneumokoki i meningokoki wszystko za free.

mówię o tych szczepionkach kombinowanych.

tylko rota płatny, ale jeszcze się zastanawiam, czy nie poczekać.
 
No kwota jest zabójcza ale warto chyba zrobic za jednym razem niż kuć 3 razy w miesiącu. Hexa to nazwa szczepionki 6 w 1 , starszą tez ta szczepiłam. A na rota się zdecydowalam bo starsza idzie do przedszkola od września a teraz chodzi na takie dodatkowe zajęcia więc troszkę się boję jakiegoś syfka.Na szczęście ta jest doustna i są jej tylko 2 dawki w odstępach 6 tygodniowych tak jak hexa.
ionka to marzenie żeby u nas meningo i pneumokoku były refundowane...a tu dup/... nie masz kasy to nie szczepisz.
Mała teraz już śpi..nóżka troszkę spuchła w miejscu szczepienia ale brak temperatuty..troszkę musiało ją teraz bolec bo plakała, więc dostała 2,5 ml panadolu.
 
Ostatnia edycja:
a juz można panadol dziecięcy podawać?? myslałam, że od 3go miesiąca?
muszę kupić na wszelki wypadek.
 
Wszystkie przeciwgorączkowe są od 3 miesiąca, ale p doktroe powiedziala że paracetamol, panadol spokojnie można podać tylko mniejszą dawkę tzn 2,5 ml... dziś pytałam o plastry znieczulające dla dzieci ...EMLA...akurat nie było ale wiem że 2 sztuki kosztują 28 zł..całkiem niedrogo..muszę kupić szczególnie dal starszej córki!
 
reklama
przed szczepieniami zdecydowanie trzeba sie w coś przeciwgorączkowego zaopatrzyć, bo goraczka jest częstą reakcją po szczepieniu
Jesli chodzi o Rota, to ja nie szczepię. Starszego nie szczepiłam, a chodził do żłobka. Zresztą znajoma pracuje w szppitalu z dziećmi i powiedziała że do nich więcej dzieci z rota trafiało tych które miały szczepionke i jeszcze gorzej ja przechodziły niż te bez szczepionek. Więc ja za jej rada zrezygnowałam
 
Do góry