reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

wszystkie szczepionki w Polsce sa platne? moja lekarka preferuje dziecko ukluc dwa razy zeby rozlozyc szczepionki na raty, bo uwaza ze jest to mniejsze obciazenie dla organizmu dziecka... wybor jest oczywiscie rodzica, ale ona rekomenduje dzielenie szczepionek na "mniejsze porcje", bo uwaza ze wtedy sa mniejsze szanse ze wystapia jakies skutki uboczne. U nas pierwsze szczepienie dopiero na 2 miesiace.... nie liczac oczywiscie HepB (przeciwko zoltaczce), ktora dostala Polcia w szpitalu.
 
reklama
wszystkie szczepionki w Polsce sa platne? moja lekarka preferuje dziecko ukluc dwa razy zeby rozlozyc szczepionki na raty, bo uwaza ze jest to mniejsze obciazenie dla organizmu dziecka... wybor jest oczywiscie rodzica, ale ona rekomenduje dzielenie szczepionek na "mniejsze porcje", bo uwaza ze wtedy sa mniejsze szanse ze wystapia jakies skutki uboczne. U nas pierwsze szczepienie dopiero na 2 miesiace.... nie liczac oczywiscie HepB (przeciwko zoltaczce), ktora dostala Polcia w szpitalu.

nie wszystkie sa platne, ale platne sa te skumulowane typu 5 w 1 lub 6 w 1, mozna zrobic za darmo ale wtedy bedzie wiecej ukluc,
u mnie w poradni 5 w 1 kosztuje 120 zl a 6 w 1 kosztuje 190 zl, i to sa 3 dawki w odstepach
6-tygodniowych

dodatkowo mozna zaszczepic na rotawirusy to sa 2 dawki po 320 zl,
pneumokoki 3 dawki po 320 zl

szczepic czy nie, decyzja jest trudna ale my po zastanowieniu bedziemy szczepic na wszystko:tak:
 
dzieki za info k_aralajna, nie wiedzialam ze to takie strasznie kosztowne, albo placisz albo maluszek wiecej placze, nie fair.
 
a ja się zastanawiam, bo słyszłam, że wcześniaki powinny mieć przełożone szczepienia o ten czas, kiedy "nie powinno" ich być jeszcze. kończymy 2 miesiące w przyszłym tygodniu, więc i na szczepienie mamy się wybrać... lekarka nic nie mówiła.
 
Ja sie martwie o jego słuch nie reaguje jak mu klasne koło ucha,ale lęka sie nieiwem co myslec za m-c bedzie miał badania,a w szpitalu mówili ze jest ok
 
ja robiłąm małej badanie bioderek w 2 tyg życia pediatra w szpitalu zaleciła zrobić je wcześniej bo nie podbały jej się stawy biodrowe, potem dwóch pediatrów zbagatelizowało problem, ale udało mi się umówic usg na ten 2 tydz życia mała ma dysplazję podobno mnóstwo dzieci z ułożenia miednicowegoma ten problem póki co mamy szeroko pieluchowac jak to nie pomoże to bedzierozwórka
 
reklama
Do góry