reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U Lekarza... szczepienia, choroby i wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

My po pierwszej wizycie. Wszystko w porządku, dostaliśmy tylko jakąś robioną maść na pupę pawiana, bo ani sudocrem ani bepanthen ani linomag nie działają:no:
I waga dobra - 4100 :-) czyli prawie 900 gramów przybrał od szpitala:-)
 
reklama
Jestem fizjoterapeutką i jeśli chodzi o szerokie pieluchowanie to jak najbardziej wskazane w pierwszym miesiącu życia nawet jeśli nic nie stwierdzono to po prostu profilaktycznie. Koniecznie też zróbcie usg stawów biodrowych między 4 a 6 tygodniem, żeby mieć pewność, że jest ok, ale do tego czasu pieluszkujcie. Chodzi o to, żeby dziecko nie miało ograniczonego odwodzenia w tych stawach, bo maluszki często tak mają.
 
Ostatnia edycja:
Jestem fizjoterapeutką i jeśli chodzi o szerokie pieluchowanie to jak najbardziej wskazane w pierwszym miesiącu życia nawet jeśli nic nie stwierdzono to po prostu profilaktycznie. Koniecznie też zróbcie usg stawów biodrowych między 4 a 6 tygodniem, żeby mieć pewność, że jest ok, ale do tego czasu pielu****cie. Chodzi o to, żeby dziecko nie miało ograniczonego odwodzenia w tych stawach, bo maluszki często tak mają.
Zawitkowski też jest fizjoterapeutą :confused:. Ja czytałam w wielu różnych publikacjach, że szerokie pieluchowanie poszło do lamusa :sorry2:
 
konieczne? widać, co kraj, to obyczaj. u nas nic nie każą, biodra sprawdzają od razu po urodzeniu i nie przez usg, a po prostu ręcznie. jak nic nie strzyka, to ok. a jak jest coś nie tak, to wysyłają do specjalisty. ja w ogóle myslałam, że nie sprawdzają, ale mąz mi powiedział, że tak, bo byl przy badaniu małej po narodzinach.
 
Powiem tak- ręczne sprawdzić można tylko czy jest w miarę prawidłowe odwodzenie w stawach biodrowych, czy nie ma ograniczeń, ale tak na prawdę tylko dokładne badanie usg wykonywane przez ortopedę dziecięcego może sprawdzić czy wszystko jest jak należy.
Dziewczyny zrobicie jak chcecie, ale poczytajcie dobrze forum a znajdziecie post jednej z koleżanek, która pisze o dziecku urodzonym w Anglii chyba i tam wychowywanym przez rok, nie miało badanych stawów i teraz jak zaczęło chodzić okazało się, że ma źle wykształconą panewkę i jak na razie może jeździć tylko na rowerku, żeby odciążyć staw, a nie może chodzić, być może dało się tego uniknąć.
Ja z pierwszą córcią byłam na usg i teraz też za 3 tyg idę dla własnego spokoju, że nic nie przeoczyłam. Im wcześniej wykryje się ew.wadę tym łatwiej ją potem rehabilitować.
Ja chodzę do jednego z najlepszych ortopedów dziecięcych we Wrocku i to on dał nam takie zalecenia przy pierwszym dziecku.
Więc dziewczyny zastanówcie się z usg, bo skoro chcemy chronić nasze dzieci przed wszystkimi choróbskami stosując szczepienia to może warto również wydać 100zł na usg u dobrago specjalisty i mieć pewność, że zadbałyśmy o wszystko.
Pozdrawiam
 
no wiesz, gdybym miała taką możliwość, to bym to usg zrobiła dla własnego spokoju, ale nie mam takiej możliwości, tutaj jest jeden szpital dzięcięcy w tym kraju, 300 km ode mnie, do którego idzie się ze skierowaniem od ogólnego, jeśli ten wykryje, że coś jest nie tak.
dlatego mówię, co kraj, to obyczaj.
 
misiaga to ja pisałam o córce swojego brata....ta fakt!
My miałyśmy teraz kontrole u chirrga a 12.04 mamy usg a potem z wynikiem znów na wizyte! To bardzo ważne badanie szczególnie u dziewczynek u których wystepuje bardzo czesto dysplazja stawów biodrowych.
A my kurcze mamy wysypkę...coś zjadłam..porażka a miałam jednak cicha nadzieje że młodsza nie bedzie alergiczką:no:. Dobrze że w czwartek wizyta ze szczepieniami!
 
O no właśnie, wiedziałam, że gdzieś czytałam o tym dzieciątku, ale nie pamiętałam kto pisał.
Mam nadzieję, że z bratanicą będzie wszystko ok i szybciutko uda ją się z tego wyprowadzić i będzie mogła śmigać na nóżkach:)
Pozdrowionka!
 
Powiem tak- ręczne sprawdzić można tylko czy jest w miarę prawidłowe odwodzenie w stawach biodrowych, czy nie ma ograniczeń, ale tak na prawdę tylko dokładne badanie usg wykonywane przez ortopedę dziecięcego może sprawdzić czy wszystko jest jak należy.
Dziewczyny zrobicie jak chcecie, ale poczytajcie dobrze forum a znajdziecie post jednej z koleżanek, która pisze o dziecku urodzonym w Anglii chyba i tam wychowywanym przez rok, nie miało badanych stawów i teraz jak zaczęło chodzić okazało się, że ma źle wykształconą panewkę i jak na razie może jeździć tylko na rowerku, żeby odciążyć staw, a nie może chodzić, być może dało się tego uniknąć.
Ja z pierwszą córcią byłam na usg i teraz też za 3 tyg idę dla własnego spokoju, że nic nie przeoczyłam. Im wcześniej wykryje się ew.wadę tym łatwiej ją potem rehabilitować.
Ja chodzę do jednego z najlepszych ortopedów dziecięcych we Wrocku i to on dał nam takie zalecenia przy pierwszym dziecku.
Więc dziewczyny zastanówcie się z usg, bo skoro chcemy chronić nasze dzieci przed wszystkimi choróbskami stosując szczepienia to może warto również wydać 100zł na usg u dobrago specjalisty i mieć pewność, że zadbałyśmy o wszystko.
Pozdrawiam
Hej, a gdzie chodzisz do tego ortopedy? Jeśli możesz to daj mi jakieś namiary na niego. Będę wdzięczna :)
 
reklama
Chodzimy do dr Późniaka, to lekarz ze szpitala wojskowego i ma swój prywatny gabinet na Róży Wiatrów, z maleństwem nie trzeba się rejestrować, bo dzieci do 2 lat wchodzą poza kolejką.
 
Do góry