reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza - choroby, szczepienia itd. - wszystko o zdrowiu naszych maluszkow

A ja smaruje Pszczole "suchsze" miejsca ciekła parafina albo kremem Emolium.

Pupę smaruje w ciagu dnia kremem bambino pielegnacyjnym,a na noc, jak dluzej ma na dupce pieluche bez zmieniania, kremem Hipp przeciw odparzeniom. Chusteczek nawilzanych używam tylko jak gdzies wychodzimy, a w domu myje jej pupe watą i ciepła wodą (z kranu). I nie miala od kilku miesiecy zadnych odparzen (ktore wczesniej wywolywaly głownie zielone kupy), a jak sie jakies podraznienie zrobi, to woda z nadmanganianem potasu przemywam i smaruje linomagiem.

Musze tez poprosic lekarza o skierowanie na badanie krwi, bo Pszczola tak malo ostatnio je innych pokarmów niz cyc, ze bardzo prawdopodobne jest, iz moze miec niska hemoglobine:-( A w ogole jak to jest z tym badaniem krwi: moge je zrobic np. przy okazji szczepienia (mamy w piatek II pneumokoki), czy musze bladym switem przyjsc z mala do przychodni? Chyba takim malym dzieciom na czczo nie badają?
 
reklama
dominique.p - bada się na czczo, tylko u takich niemowlat nie oznacza to całej nocy bez jedzenia, tylko ileś tam godzin przed badaniem, ale nie pamiętam ile...
 
Dominique mi powiedzieli żeby mała nie jadła przed pobraniem 2 godziny, pobrali z paluszka a mała sie nawet nie skrzywiła:confused: wynik miałyśmy od razu bo jeszcze karmiłam po pobraniu.
 
Dobrze, ze teraz pobieraja z paluszka... Pamietam, jak Piotrus byl malenki i mial kilka razy pobierana krew z glowki (najbardziej widoczne zyly). Strasznie to wygladalo...
 
Dziewczyny, widze, ze robicie dzieciom badanie krwi. Jakie sa wskazania do takiego badania? Jest sens robic morfologie jak np. sara je duzo roznych rzeczy, nie jest marudna i placzliwa, no i ogolnie jest wszystko ok? :confused:

Co do smarowidel to do ciala uzywamy caly czas Balneum Intensiv (ma duzo olejku w sobie i super natluszcza, a nie tylko nawilza jak zwykle Balneum), do buzi Dermosan, a do pupy Penaten z metalowej puszki na zmiane z Alantanem Plus (jak ma bardzo odparzona to Tormentiol).
 
moja szwankuje z jedzeniem, czasem je normalanie, a czsem mam problem bo pluje

teraz to napewno bede miala problem bo mala zachorowala...ma straszny katar i kaszel, mam nadzieje ze jej szybko minie

dzis w nocy mnie zbudzila bo slyszalam jak sie kreci...nie mogla oddychac,musialam jej nosek przeczyscic....ciekawe jak bedzie dzis
 
a my tez badałyśmy kiedyś krew i pielęgniarka najpierw zapytała kiedy jadła mała ?? Jeśli dłużej niż godzinę wcześniej to kazała nakarmić i dopiero pobrała krew:confused::confused:
 
widzę, że badania w każdej przychodni inaczej robią:-D
u mnie wszyscy chorzy, na szczęście dzieci bez antybiotyków, Alka mega katar, Wojtek zawalone gardło, a chłop na jakieś żołądkowe problemy antybiotyk dostał... udał nam się weekendowy wyjazd, nie ma co;-)
 
reklama
Do góry