reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Twardnienie brzucha 31 tc.

werkas10

Aktywna w BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2023
Postów
71
Od kilku dni twardnieje mi brzuch, gdy za szybko wstanę lub przekręcę się na łóżku albo gdy po prostu zmienię pozycję. Czasem gdy wstaję z toalety. Zdarza się to kilka razy dziennie, nie boli mnie to, trwa kilka sekund. W środę mam wizytę u lekarza, ale nie wiem jak wytrzymać do tego czasu, bo bardzo się martwie…
 
reklama
Od kilku dni twardnieje mi brzuch, gdy za szybko wstanę lub przekręcę się na łóżku albo gdy po prostu zmienię pozycję. Czasem gdy wstaję z toalety. Zdarza się to kilka razy dziennie, nie boli mnie to, trwa kilka sekund. W środę mam wizytę u lekarza, ale nie wiem jak wytrzymać do tego czasu, bo bardzo się martwie…
Akurat na tym etapie to całkiem normalne :)
 
Moja szyjka w zeszłą środę skróciła się do 2,17 w tydzień z 2,76. Boję się że to przez te twardnienia…jestem totalnie spanikowana…
 
Mi tak twardniał i właśnie szyjka zaczęła się skracać, dostałam leki antyskurczowe (mieszkam w Szwajcarii tu daje sie na to Nifedipin) zadziałało, ciąża donoszona. Koniecznie idź do lekarza.
 
Najważniejsze żeby się za szybko nie rozwierala i była twarda. Takie twardnienie to skurcze przepowiadające. Na Twoim miejscu bym robiła teraz wizyty co tydzień żeby czegoś nie przeoczyć
 
reklama
Ja miewalam twardy brzuch jakoś od ok 19 tc. Szyjka caly czas 3cm
To całkiem normalne ,najczęściej po seksie tak miałam ale zdarzało się i w ciągu dnia czasem. To tzw fale Alvareza lub skurcze Alvareza ale to właśnie na wczensniejszym etapie ciąży. Ale skoro tobie się skraca szyjka to leć do gina
 
Do góry