reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Trzecie dziecko i.. Co dalej ??

HEJ
Azile to daj znac jak po KTG :)
hana31 od tyłu powidasz hehehehe :-D katrina co ty na to?;-)
Ja tez mam zrypany humor;P jutro powinnam @ dostac i jak zwykle stres z tym związany ;P
Ogolnie jakos tak ta pogoda i mnie dzis przygnębiła.... ;PPPP heh
 
reklama
no ---dzis troszke pozniej - to zjadłam sniadanko z córcią---nic tak nie smakuje jak szprotki w pomidorach ze wspolnego talerza - tylko z mamą:-D

azile - masz prawo mieć humorki---jeszcze troszke - dasz radę!! - dobrze ze dzieciaczki pomagają;-)
liza -a co Ty w strachach? bawiło się w te dni co nie trzeba?:-p polecam mierzenie tempki- żadne strachy wtedy:tak:

oj - dobrze mi :happy:zebym tylko do pracy nie zapomniała pojsc:-D
 
Melduje się po ktg. Wsio ok, skurcz był jeden na 50% dość długi.
Jestem ubita bo deszcz mnie zmoczył na maksa. najchętniej to przeleżałabym pół dnia:)
 
jestem ...

Azile no to odpoczywaj i cały dzień ...

Lenka :(((((
toxoplazmoza powoduje poronienie a Ty nadal w ciąży jesteś więc już pewnie kiedyś chorowałaś i może dlatego teraz nie jest taka groźna dla dziecka...
współczuję Ci i czekam na wieści...pewnie jesteś załamana :((


Hana-łykasz folik?? działasz ???

Liza śliczne te kwiaty-jak sie zowią????

Katrina a no widzisz -śniło mi się dziś ,że na 2 testy sikałam i oba z II ...a jak ja mam takie sny to @ przyłazi-wiec dzis cd złego nastroju...


pozdrawiam wszystkie ...

Sempe-jak remonto???
 
witajcie

Mama - zaraz się rozpakuję i na Ciebie przerzucam mój balaścik...

Liza - wiesz ja na Hany propozycje jak najbardziej TAAAAKKKKK, po tylu miesiącach postu to i od tyłu i od przodu hihihi,

lenka - strasznie mi przykro, ale poczekaj co lekarz powie, mnie toxo nie straszna, przechodziłam ją w wieku nastu lat, więc teraz może mi..., no nic mi nie może,

azile - no to nie fajnie, że mokra wróciłaś, my wczoraj ciut zmokłyśmy,
 
lenka -takie info znalazłam....:

Leczenie toksoplazmozy w ciąży

Lekiem z wyboru toksoplazmozy w ciąży jest Spiramycyna - Rowamycyna doustnie, w dawce 3 g (9 mln. j.) na dobę w trzech dawkach podzielonych od chwili rozpoznania toksoplazmozy aż do rozwiązania (niektórzy zalecają 20-dniowe cykle leczenia z 20-dniową przerwą). Ostatnio stosuje się również w leczeniu w drugim i trzecim trymestrze ciąży 3-dniowe kuracje Sumamedem (po 500 mg).

Po porodzie u dziecka przez rok należy seryjnie określać poziom przeciwciał IgG i IgM. U dzieci nie zarażonych poziom przeciwciał IgG, które od matki, przekraczając barierę łożyskową przeniknęły do płodu stopniowo obniża się.

Zapobieganie toksoplazmozie wrodzonej

Ciężarne powinny przestrzegać następujących zaleceń:

1. Kobiety ciężarne mogą spożywać wyłącznie mięso dobrze ugotowane; powinny unikać natomiast posiłków z mięsa marynowanego, grilowanego lub wędzonego.

2. Owoce i warzywa powinny być dokładnie umyte i obrane przed jedzeniem.

3. Ręce oraz sztućce, naczynia lub inne przyrządy, które zostały zanieczyszczone surowym mięsem powinny być umyte ciepłą wodą z dodatkiem detergentu.

4. Kobiety ciężarne powinny zawsze stosować rękawice gumowe w trakcie prac ogrodowych, a w szczególności kontaktu z ziemią lub piaskiem.

5. Kobiety ciężarne powinny unikać kontaktu z kotami oraz ich odchodami. Koty domowe należy karmić wyłącznie suchą karmą oraz uniemożliwić im opuszczanie pomieszczeń domowych.

6. Zaleca się wykonanie badań serologicznych w kierunku obecności przeciwciał IgG i IgM przed ciążą, na początku ciąży, a w przypadku kobiet seronegatywnych powtarzanie ich w kolejnych trymestrach ciąży


Katrina- z otwartymi ramionami ów balast przyjmę :)
 
Mama ja już ci balaści przesyłam (może mi szybciej pójdzie:) ) i ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~do puki mogę:)
 
reklama
no - już po robotce - miło było---ocen powstawialam - dzieci fizycznie obuczone---teraz jeszcze chcą - gorzej będzie za 3 tyg:szok:
Hana-łykasz folik?? działasz ???
folik łykam - ale działać ---się wstydze:-p:-D:ninja2:--------bo jak wyjdzie:szok:...jeszcze ten miesiąc odkładam... a pozniejspróbuję czy jestem płodna:-p w lipcu jedziemy na wakacje to wtedy na pewno;-)mamuś a który dc masz??? - musisz wierzyć!!!
na Hany propozycje jak najbardziej TAAAAKKKKK, po tylu miesiącach postu to i od tyłu i od przodu hihihi,
katrinka - to się wypnij:rofl2: haha - dobra - zarty się mnie trzymają---ale możecie poćwiczyć wywoływanie porodu---pokazać dzidzi światełko w tunelu:-D
lenka -&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&


dobra ---tyle by w temacie
zimno u nas ze hoooooo
 
Do góry