reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Torba do szpitala!

reklama
czytałam, że butelki dla dzieci można w zmywarce myć (nie pamiętam tylko czy tam było, żeby bez detergentów, czy coś mi się pomieszało)
no i nie wiem, czy potem jeszcze trzeba wyparzać, czy nie:confused:
 
Wydaje mi się że piszecie o dwóch różnych rodzajach podkładów.
Jedne to te 'ginekologiczne' na allegro - są podobne do tych pieluch Belli, tylko że to nie pieluchy a specjalne podpaski do połogu.
Drugie to też podkłady tylko takie na łóżko. Prostokąt lub kwadrat owymiarach 40x60 60x60 lub 90x60, z jednej strony ceratka z drugiej coś miłego w stylu bawełny. Co by było przyjemnie i czysto pod pupą (albo mamy albo maluszka - w zależności od zastosowania)

Ja też kupiłam sterylizator - parowy do mikrofalówki. I w tym mam zamiar wyparzyć te wszystkie akcesoria do laktatora.
 
Wydaje mi się że piszecie o dwóch różnych rodzajach podkładów.
Jedne to te 'ginekologiczne' na allegro - są podobne do tych pieluch Belli, tylko że to nie pieluchy a specjalne podpaski do połogu.
Drugie to też podkłady tylko takie na łóżko. Prostokąt lub kwadrat owymiarach 40x60 60x60 lub 90x60, z jednej strony ceratka z drugiej coś miłego w stylu bawełny. Co by było przyjemnie i czysto pod pupą (albo mamy albo maluszka - w zależności od zastosowania)

Ja też kupiłam sterylizator - parowy do mikrofalówki. I w tym mam zamiar wyparzyć te wszystkie akcesoria do laktatora.


Ja mam i te, i te. Koleżanka powiedziła mi, że te podkłady-podpaski, co dają w szpitalu to wystarczały jej na pół godziny, więc mąż jej kupił te Belli i zmieniała je co ok. 2 godz. Nie mam zamiaru biegać co 30 min i zmieniać, więc się zaopatrzyłam w Bellę :tak: A co do tych drugich to są podkłady do prezwijania i po prostu wezmę, żeby się lepiej i pewniej czuć, jakby coś przeciekło :eek: :baffled:

Też mam sterylizator do mikrofali. Tylko potem do zwykłego woreczka foliowego mam ten wysterylizowany laktator włożyć?
 
A ja dziś spakowałam torbę do szpitala... mąż mi kazał przed wyjazdem na KTG. Żebyście widziały jak mi ręcę drżały.. Ale jak widać dzisiaj się nie przydała, bo badanie wyszło ok. ufff :-)

Anuula ja na wysterylizowany laktator mam taki zasuwany worek plastikowy, myślę że wystarczy skoro jeszcze będziemy sparzać wrzątkiem przed użyciem.. :confused:
 
Ja też już spakowałam torbę i matko moja jakaś wielka wyszłą, choć w sumie tylko parę drobiazgów tam zapakowałam :-) :tak: :-D :szok:
Chyba będę ją pod szpitalnym łóżkiem trzymała, bo do tej szpitalnej szafeczki, to na pewno mi się to nie zmieści :-D

A tak a propo szpitala, to chciałąm Was zapytać czy u Was też są sale poporodowe o podwyższonym standardzie, za dodatkową opłątą? Jak to wtedy jest - kiedy trzeba by informować, że się chce człowiek na tę salę załąpać? :-) Bo najbardziej to bym chciała mieć pokój z łazienką blisko, bo nigdy nic nie wiadomo:tak:
 
reklama
A tak a propo szpitala, to chciałąm Was zapytać czy u Was też są sale poporodowe o podwyższonym standardzie, za dodatkową opłątą? Jak to wtedy jest - kiedy trzeba by informować, że się chce człowiek na tę salę załąpać? :-) Bo najbardziej to bym chciała mieć pokój z łazienką blisko, bo nigdy nic nie wiadomo:tak:

Annula w wawie większość szpitali ma takie sale, ale moim zdaniem nie zawsze ten "podwyższony standart" jest warty swojej ceny (150-200/doba) także radziłabym ci najpierw obejrzeć salę o podwyższonym standardzie i porównać z tą w którą chcą cię umieścić, wtedy możesz ocenić czy warto i ewentualnie poprosić o tą płatną. Z tego co wiem raczej nie są oblegane do tego stopnia by trzeba było je wcześniej rezerwować :-)
 
Do góry