reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Toksoplazmoza

reklama
Ja dodałabym i będę o nie prośić:
książeczki z bajkami i z uproszczonymi obrazkami
płyty z bajkami i z kołysankami
zabawki edkacyjne(jak najmniej tandetnego plastiku, raczej kostki, klocki, dziurki ;)...
 
ja uważam wątek za jaknajbardziej trafiony:tak::tak::tak: powiem wam ze juz powoli zaczynam myslec o tym co nieuniknione i przeraza mnie to... ale najbardziej boje sie ze nie wiem jak to wyglada, co mam robic i kiedy, kiedy bede wiedziała ze zaczelo sie wlasnie TO i ze powinnam juz jechac do szpitala, czy nie padne tam gdzies z bólu, czy potrzebna jest lewatywa, czy zdaze ze znieczuleniem, czy ono boli...... kurcze milion pytań i chyba raczej nie ma co sie bac odpowiedzi ani nakrecac jak sie takie rzeczy czyta bo chyba lepiej byc na nie przygotowanym, a jak ktos nie chce to nie musi wcale tego czytac wiec POPIERAM watek :tak::tak::tak:

Widze ze jednak sa osoby zaintersowane porodem wiec jesli ktos ma jakies pytania to jak moge to pomoge, mam za soba dwa porody wiec troche doswiadczenia jest.

pisz pisz kochana :-):-) moje pytanka sa na gorze :zawstydzona/y:

Dziewczyny mam do was pytanie........odczowacie czasami takie lekkie bole jakgdyby miesiaczkowe....?

miewam takie bóle czasami, ale moja ginka powiedziala ze to przez rosnaca macice, jak sa uciazliwe to trzeba lyknac nospe i po klopocie
 
Aga rozumiem twoje obawy. Jak odroznic porod od skurczy przepowiadajacych? jest jeden bardzo prosty sposob. Skurcz przepowiadajacy porod moze byc bolesny ale nieregularny, do tego zmiana pozycji przynosi ulge bol ustepuje. Bol porodowy nasila ruch, skurcz wrecz paralizuje ruchy. Napewno nie przegapisz porodu bole sa tak bolesne ze nie sposob ich nie zauwazyc, niestety. Co do znieczulenia ja jak najbardziej popieram, sama pierwsze dziecko rodzilam bez znieczulenia i bardzo bolalo, wrecz krzyczalam z bolu i z samego porodu pamietam tylko bol. Drugi porod byl z ZZO Niesamowita ulga, mozna wtedy skupic sie oddychaniu i samym porodzie. Oczywiscie nie dyskryminuje kobiet ktore nie chca znieczulenia, wrecz je podziwiam jednak sama mam niska tolerancje bolu i naprawde wiem ze i tym razem poprosze. Jesli jest sie od poczatku porodu w szpitalu napewno zdazy sie ze znieczuleniu poniewaz porod rzadko bywa kilkuminutowy. Ja dostalam jak mialam 4 cm rozwarcia i od tego czasu do porodu minely 3 godz. Przyjemne 3 godziny co raczej dla mnie nie byloby przyjemne bez znieczulenia. Jesli pozno przyjezdza sie do szpitala z kilkucentymetrowym rozwarciem to faktycznie nieraz nie ma potrzeby podania znieczulenia, gdyz wiadomo blizej konca. Ale skurcze przy 3,4cm sa juz na tyle silne ze napewno sie zorientujesz. Czesto kilka godzin przed porodem odchodzi lekko podbarwiony krwia czop sluzowy, ale nie zawsze oznacza to rozpoczecie porodu. Sygnalem ze czas do szpitala jest odplyniecie wod plodowych, lub silne regularne skurcze.
Samo podanie znieczulenia nie jest bolesne poniewaz dostaje sie srodek znieczulajacy przed zalozeniem rureczki w kregoslup.
Moje zdanie na temat lewatywy jest takie ze lepiej ja sobie zrobic w domu, poniewaz moze sie to skonczyc klocuszkiem na lozku porodowym. Tak bylo podczas mojego 1 porodu i bylo dla mnie bardzo krepujace. Ale tez nie zawsze trzeba ja wykonywac poniewaz czesto organizm sam przed porodem naturalnie sie przeczyszcza, mozna dostac nawet niewielkiej biegunki.
Rozpisalam sie

 
Kasia, fajnie że piszesz o tym wszystkim :-) ja staram się nie myśleć jeszcze o porodzie bo po co się mam już stresować, ale podświadomość działa, bo ostatnio śniło mi się że z wielkimi bólami urodziłam, a w dodatku małą białą myszkę! którą się potem opiekowałam i karmiłam :szok: i wszystkim pokazywałam to moje "dziecko":confused:
 
Naprawde ciekawe sny macie dziewczyny dla pocieszenia z dugiem dzieckiem czesto mi sie snilo ze rodzilam tez malego pieska i jeszcze piersia go karmilam. Nie chce straszyc, chce tylko uswiadomic jak moze byc, bo mimo wszystko kazdy porod jest inny. Kto sie stresuje niech po prostu nie czyta, ale mysle ze lepiej byc swiadomym co jest przed nami
 
no ciekawe z tym urodzeniem "zwierzątek" :szok: może coś w senniku o tym piszą? :-D chyba polukam z ciekawości :-D

ja tam wolę też wiedzieć co mnie może czekać i się szykuje, ale nakręcać się jakoś niepotrzebnie nie chcę narazie jestem spokojna ;-):baffled:
 
reklama
kaskax25 bardzo dziekuje za odpowiedzi :-) kurcze teraz martwie sie tym zneczuleniem :baffled: ja na wszystkie igły reaguje tak ze robie sie biała :baffled::baffled::baffled: a co jak po prostu odlece podczas znieczulenia :zawstydzona/y: a to znieczulenie przed wlozeniem rurki jest bolesne? i z ta rurka miedzy kregami tak sie potem pomyka? ojojoj ale jakos damy rade :-)
 
Do góry