reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Testy owulacyjne

Zeby test owu byl pozytywny to kreska testowa musci byc takiego samego koloru badz ciemniejsza od kreski kontrolnej.
 
reklama
Costa ma rację, testy wykonuje się do pozytywnego testu, który w przeciwieństwie do testów ciążowych, gdzie pozytyw to blada kreska, tutaj obydwie muszą być jednakowe lub ciemniejsza, po owulacji już się nie robi
 
Czyli nie ma żadnych szans w tym cyklu? Staramy się z mężem już 2 lata i już powoli mam dosyć. A może powiecie mi co sygnalizuje blada kreska? Czy poziom lh wzrósł chociaż nie ma owulacji? Nie wiem co o tym myśleć. Trzy miesiące temu jak robiłam testy to była tylko jedna kreska
 
Coloromania nieraz zdarzają się cykle bezowulacyjne, najlepiej to chyba byłoby potwierdzić owulację monitoringiem
 
Czyli nie ma żadnych szans w tym cyklu? Staramy się z mężem już 2 lata i już powoli mam dosyć. A może powiecie mi co sygnalizuje blada kreska? Czy poziom lh wzrósł chociaż nie ma owulacji? Nie wiem co o tym myśleć. Trzy miesiące temu jak robiłam testy to była tylko jedna kreska

wzrost nie oznacza owulacji,ja mam dwie kreski,jedna testowa jaśniejsza o róznym nasileniu od 2 tygodni,ale ja mam obecnie cykl jednofazowy,z tego co już ze swoimi cyklami przeszłam wg mnei ten cyl u mnie będzie bezowulacyjny.
Najlepszy wg mnie będzie monitoring,albo chociaż przebadaj wszystkie hormony,bo po roku starań już powinnaś wszystkie pzebadać
 
NIERAZ MOŻE BYĆ NAWET GRUBA KRESKA I Z JAKIŚ POWODÓW MOŻE DO OWULACJI NIE DOJŚĆ, SORY ALE WŁĄCZYŁ MI SIĘ CAPS LOCK, A JUŻ NIE BĘDĘ OD NOWA PISAĆ:happy:
GRUBA KRESKA MÓWI NAM ŻE PIK LH OSIĄGNĄŁ ODPOWIEDNIE STĘŻENIE, I PO 24-48 H.PO TYM SKOKU POWINNO DOJŚĆ DO OWULACJI, ALE CZY DOJDZIE, NIE WIADOMO. jA SWOJEGO CZASU CHODZIŁAM CODZIENNIE NA USG, POCZĄWSZY OD 9-10 DNIA CYKLU, AŻ DO POTWIERDZENIA OWULACJI, BO RÓWNIEŻ NIE ZAWSZE MOŻE DOJŚĆ DO PĘKNIECIA PĘCHERZYKA MIMO WYSTĄPIENIA SKOKU LH-POZYTYWNY TEST OWU
 
Jestem zywym przykladem na to ze testy owu sa o dupe rozbic :D wiec prosze sie tu nimi nie przejmowac. W cyklu w ktorym zaszlam w ciaze wszystkie testy owu od 8 do 17 dnia cyklu gdzie w 16 dc wzielam duphaston Byly negatywne! A testy ciazowe (4 roznych firm) wykazaly ciaze :) wiec wszystko jest mozliwe :D
 
Oczywiscie to co piszecie jest prawda. :-) moze tez tak byc ze testy nie sa wystarczajaco czule i nie pokazuja dobrze bo masz malo hormonu. Mi tez nigdy testy ovu nie pokazywaly owulki a wiem ze byla bo akurat mialam usg i lekarz powiedzial
 
A jak wygląda monitorowanie cyklu? Bo chodzę prywatnie do gina a w dodatku ona ma dosyć stary sprzęt. Poza tym mam pco, więc wiem po trochu z czym jest problem. Ale tak jak mówię jak robiłam wcześniej testy to nawet jasnej kreski nie było
 
reklama
Coloromania poszłam do gina, powiedziałam o co mi chodzi, z czym mam problem. Na początku dał mi skierowanie i chodziłam do szpitala codziennie począwszy od 10 dnia cyklu-wtedy stwierdzono brak owulacji, było to po poronieniu. Przepisał mi clo brałam go, to na stymulację owulacji, i chodziłam na usg prywatnie począwszy od 9-10 dnia cyklu codziennie, aż sprawdził, czy nastąpiło do owulacji tj.płyn w zatoce douglasa, endometrium, ew.ciałko żółte. W przypadku odpowiedniej wielkości pęcherzyka gdy nie pęka i przerasta lekarz przepisuje zastrzyk na pęknięcie. P.S.Ostatnio mi się poprzestawiało i w 8 dc miałam pęcherzyk 19mm, a w 10 dniu cyklu poszłam na usg i było już po owulacji tj.brak pęcherzyka na jajniku, płyn i endometrium trójlinijne
 
Do góry