reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Teściowa!

Mi często mówi moja mama takie rzeczy jakbym miała 10 lat i nic nie wiedziała o życiu. Za pierwszym razem jak mi coś powie to się nie wkurzam, ale co zrobić jak powtarza mi dziesiąty raz to samo?:confused: I to właśnie takie oczywiste rzeczy, że np. dziecko mnie będzie budzić w nocy. Mówię spokojnie "Wiem, mamo", zamyka się, a za parę dni znowu to powtarza:baffled::wściekła/y:. No ale trudno, taki jej urok.:dry:

Scotland, nie przejmuj się, teściowa po prostu ekscytuje się dzieckiem i dlatego gada co jej do łba przyjdzie. Póki nie powtarza tego samego po kilkadziesiąt razy to możesz uznać że to takie samo banalne stwierdzenie jak "zimę mamy" Po prostu, gada żeby gadać, żeby podtrzymać rozowę. I to wcale nie znaczy że ona sądzi że Ty nie wiesz takich rzeczy.
A o tej pościeli to pewnie pomyślała sobie że specjalnie na wyjazd weźmiecie śpiworek dziecku, założę się że jej do głowy nie przyszło że dziecko może na stałe spać bez pościeli. Pewnie ona nie stosowała śpiworków i dlatego tak myśli. No bo w śpiworze się śpi na biwaku i u gości, co nie;-)
 
reklama
a ona mi pisze "odpoczywaj sobie i dopoki mozesz to sie jeszcze wyspijbo wiesz na poczatku Maya napewno pare razy bedzie sie budzic w nocy na jedzonko, ale napewno wszystko bedzie dobrze i potem juz w nocy bedzie sobie smacznie spac" No kurde ja wiem ze mam dopiero 19 lat i to moje pierwsze dziecko ale az taka tepa nie jestem:wściekła/y: albo minute pozniej "Wiesz ze za 7-8 tygodni juz bedzie Mya na swiecie super!" Nie nie wiem myslalam ze urodzi sie w wakacje wrrrrrr!!!!! 2 minuty pozniej "a jak tam przygotowania do szpitala bo wiesz czasem moze byc ze bedziesz musiala isc wczesniej" Nie wiem moze przesadzam ale same powiedzcie nie denerwowalo by was takie traktowanie jak 10-latke???

Wiesz co? Ostatnio moje rozmowy ze znajomymi i rodziną ograniczają się właśnie do tego typu stwierdzeń i wcale nie czuję się traktowana jak dziecko. Myślę, że ludzie okazują w ten sposób zainteresowanie mną i ciążą.
Nawet, jak ktoś mi powie: Ania, kurczę, Ty będziesz miała dziecko!!! Prawdziwe!!!:-D to nigdy bym, nie pomyślała, że mnie uświadamia w tej kwestii.

Może lepiej nabierz trochę dystansu do siebie i nie nastawiaj się krytycznie w stosunku do teściowej, która zachowuje się jak normalna szczęśliwa babcia...
 
No ja bym sie cieszyła gdyby moja teściówka interesowała się mną i ciąża tym bardziej ,że jak byłam w ciąży to ani razu nie zapytała jak sie czuje czy mam mdłości czy coś tylko kazała psa z domu wywalić bo zarazki ,a jak poroniłam to mojego męża pytała jak sie czuje tzn jak on sie czuje ,a o mnie wcale ja tam ci zazdroszcze teściowej scotland18
 
ja tez mialam problem z tesciowa w ciazy a teraz mam synka 5tyg i dopiero jest cyrk sprawdza co jem ,chodzi bez mojej wiedzy do pediatry i wypytuje o rozne rzeczy jak bym miala zrobic krzywde wlasnemu dziecku MAM JEJ DOSYĆ:wściekła/y:
 
Madziara a mówiłaś jej,że sobie nie życzysz tego?Już sobie wyobrażam brr moja zawsze podsłu****e pod drzwiami jak jestem u szwagierki (mieszkają drzwi w drzwi) widać jej cień a kiedyś dostała w głowe drzwiami jak wychodziłam :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D
no i ciągle komentuje ,że szwagierka źle dzieci ubiera ,że dostają brzydkie ciuchy bo powinny chodzić w bluzeczkach z białymi kołnieżykami , mieć ładnie upięte lub związane włosy :tak::-)
 
Szkoda ze niektore tesciowe nie umieja sie zachowac jak nalezy i w ogole szkoda gadac.

Moja to jeszcze troche i osiwieje ze szczescia ;P Jezdzi ze mna po lekarzach, kupuje witaminki, boze zaczyna mnie brac strach ze jak urodze dziecko to go moze z gora 3 razy w zyciu na rece wezme bo nie bedzie chciala oddac :D
 
Madziara a mówiłaś jej,że sobie nie życzysz tego?Już sobie wyobrażam brr moja zawsze podsłu****e pod drzwiami jak jestem u szwagierki (mieszkają drzwi w drzwi) widać jej cień a kiedyś dostała w głowe drzwiami jak wychodziłam :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

HAHA padłam :-p

Moja to jeszcze troche i osiwieje ze szczescia ;P Jezdzi ze mna po lekarzach, kupuje witaminki, boze zaczyna mnie brac strach ze jak urodze dziecko to go moze z gora 3 razy w zyciu na rece wezme bo nie bedzie chciala oddac :D

Hehe zacznij się bać :-p

ja tez mialam problem z tesciowa w ciazy a teraz mam synka 5tyg i dopiero jest cyrk sprawdza co jem ,chodzi bez mojej wiedzy do pediatry i wypytuje o rozne rzeczy jak bym miala zrobic krzywde wlasnemu dziecku MAM JEJ DOSYĆ:wściekła/y:

Opie*** ją po prostu :sorry2:
 
reklama
Nikita84, Co do traktowania jak 10 latke to tak sie poczułam u ginekologa ; P Przez chwile mialam wrazenie ze da mi zaraz lizaczka i naklejke za to ze grzecznie dałam sie przebadać ;/ ;D
 
Do góry