reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

Dziewczyny a PLnie ma zakazu na lody z Maca dla kobiet w ciazy? Bo w uk nie wolno. są one określane mianem sofy icecream i jest duże zagrożenie salmonella. Tak jak i te z kfc itp
 
reklama
Joanna ja osobiście dostałam wytyczne od lekarza, żeby właśnie nie jeść lodów z Maca i shake.
Badania robiłam dziś:
morfologia, mocz, glukoza, VDRL, HIV, HCV, HBs, toxoplazmoza IgM,IgG, cytomegalia IgM, IgG i za wszystko zapłaciłam 205zł, grupę krwi miałam robioną więc ten wydatek mnie ominął.
 
Ostatnia edycja:
Misia cena badań robi wrażenie :) ilośc zreszta tez
ja tez właśnie dostałam zakaz na nie i o dziwo mój mąż o tym pamięta najbardziej;)
 
Powiem wam dziewczyny, że czasy są naprawdę dziwne, dawniej kobiety nie musiały robić tylu badań, brać leków itp. a teraz to jest chore, żeby wydawać tyle kasy, że nie można zrobić badań chociażby 50% taniej, z tego wynika, że jak kogoś najzwyczajniej w świecie nie stać na badania to jest skazany nie wiadomo na co. Coraz gorzej ludziom się żyje w tej naszej Polsce...
 
Ja za moje badania zapłaciłam 280 zł !!! ja pitolę. krew, toxo, hiv, tarczyca, wzw, i jakies jeszcze inne - straszne maja ceny :)
 
misia ja jeszcze miałam tsh - cena za badania 258 zł:szok:
no ciężko ale co zrobić teraz dziecko najważniejsze. a z prywatnego gabinetu się za wszystko płaci:no: a takie składki biorą od nas!
 
Witajcie,

Podzielilam sie juz wiadomoscia na mamuskach ale jeszcze tutaj cos skrobne.
Bylam wczoraj na USG i wrocilam szczesliwa. Fasolka ma 1.5 cm i 8 tygodni :)
Lekarz wyliczyl mi temin na 18.12.12 i powiedzial ze jak dobrze pojdzie to na swieta bede juz z maluszkiem w domu. Co to beda za cudowne swieta :-)
Bijace serduszko pokazal mi pan doktor w kolorze. Takie pulsujace cos w kolorze niebiesko-czerwonym. I do tego wrazenia akustyczne :) cudowne przezycie.
Zdjecia nie dal ale nagral plytke z badania, jak dla mnie nawet lepiej:-)
Waze malo bo 47,700, ale to moja normalna waga, wiec narazie nic nie przytylam. Ale jeszcze sie zacznie :-D
Cisnienie mialam 115/70. Wiec chyba ok.
Oczywiscie dostalam skierowania na badania. Nie za bardzo moge sie rozczytac z tych jego gryzmolow ale widze: toxoplazmoza, hiv, poziom hormonow chyba tez i wiele innych.
Wyniki chyba zrobie jutro. Trzeba je zrobic na czczo i nie wiem jak to teraz wytrzymam. Bo jak wstaje z lozka rano to od razu musze cos zjesc. A tutaj bez jedzenia ech ciezko bedzie.
Nastepna wizyte mam 8 czerwca, w polowie 12 tygdonia. Bede miala robione USG genetyczne. Pewnie bede miala stracha, ale na razie o tym nie mysle.
 
cinamona a po co już jutro?
Wiem, że w PL chcą aktualne badania :-) Takie robione na pare dni przed kolejną wizytą :-)
Kolor niebiesko-czerwony to tylko mnie się z dopplerem kojarzy :-) Doppler pokazuje przeplywy krwi:-)
Jeszcze raz gratuluje udanej wizyty i ciesze się, że już jesteś spokojniesza :-)
 
Ania chce zrobic juz jutro, bo pozniej nie bede miala kiedy. W piatek z rana wyjezdzam i nie bedzie mnie ok 2 tygodni. Pozniej jestem w domu kilka dni i znowu wyjezdzam na kilka dni i wracam 2 dni przed wizyta. Jak wroce za 2 tygodnie to odbiore wyniki i podskocze z nimi do lekarza i oprocz tego poprosze w klinice aby przefaksowali wyniki do mojeg lekarza.To od razu bedzie je mial. Tak mi doradzil lekarz wiec tak tez zrobie.
 
reklama
Do góry