reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

hello :tak: witam się niedzielnie :happy2: u mnie pada śnieżek
31700611262157142880378.jpg
i jest strasznie zimno. Teraz się lenie bo od rana byłam w szkole na zajęciach a później na naukach przedmałżeńskich, na szczęście było to ostatnie spotkanie :D
 
reklama
mam lekką niedoczynność tarczycy, przed ciążą brałam Eutyrox 25, w momencie jak się dowiedziałam o ciąży (jeszcze przed planowanym okresem zrobiłam test i wyszedł pozytywnie, choć kreska była tak bladziutka, że nie byłam pewna, ale badanie krwi potwierdziło ciążę) i pędęm poleciałam do lekarza, zwiększył mi od razu dawkę do 50 i teraz jestem pod stałą comiesięczną kontrolą endokrynologa i póki co wszystko jest ok, aha a zaciążyłam w pierwszym miesiącu starań :D
 
Nooo u mnie też strasznie zimno :p wogóle cały dzień nie poszło wyżej niż -8 a teraz to już chyba z -15. Masakra.
Ja kurs przedmałżeński robiłam w 3-ciej gimnazjum :D i dzięki temu miałam później spokój z jakimiś głupotami.. W sumie niczego nowego się nie dowiedziałam na nim czego bym już sama nie wiedziała... Dla mnie to czysta głupota i marnowanie czasu i wykorzystywanie finansowo ludzi (bo są też takie kursy płatne jeżeli chce się przyspieszony albo coś)...

Witaj Fiori :)

Gratulacje!! Życzę spokojnej ciąży bez przebojów :). Jaka to świetna wiadomość dla pozostałych staraczek, że da się zajść w pierwszym cyklu :). Ja niestety nie mam tyle szczęścia i na razie po wykryciu i zaczęciu leczenia i w końcu unormowaniu tarczycy to mój 3-ci cykl - i zapewne znowu nieudany i czerwonka zaleje mnie na święta :(
 
Ostatnia edycja:
Hej ja tez dzis bylam na zakupach z mysla ze kupie choinke ale nie kupilam poki co...;( no nic za tydz moze ....
Mam pytanie wy te tabletki bierzecie o stalej porze czy jak leci..? wiadomo ze przed jedzeniem....
 
anulaa dzięki, oczywiście przed zajściem wiedziałam, że mam niedoczynność i ją kontrolowałam ;) powodzenia w staraniach teraz jak już wiesz i się leczysz powinno być z górki!
tygryseczku ja biorę zawsze ok pół godziny przed śniadaniem, ale śniadanie jem czasem o 9 a czasem o 13 :-D
 
Ja łykam leki przeważnie mniej więcej o godz 8-9 rano, co do euthyroxu lekarka kazała mi je łykać maksymalnie do godziny 11, ponieważ wtedy najwięcej się wchłaniają czy akurat hormony tarczycy wtedy najwięcej działają :confused: już dokładnie nie pamiętam,ale tego przestrzegam ;-)
 
Tygryseczek najlepiej brać o stałej porze. No ale wiadomo, że czasem się chce dłużej pospać ;). Grunt żeby nie było za dużych odchyleń i żeby było co najmniej pół godziny przed śniadaniem. No i nie popijać wodą mineralną raczej tylko zwykłą przegotowaną. Bo mineralna zawiera wapń, a Euthyrox nie lubi się z niczym, a szczególnie z wapniem.


Ja znowu nie wiem skąd to wiem ale ktoś mi to mówił bądź czytałam gdzieś - że najlepiej do godziny 8 przyjmować. Ja jem wtedy kiedy się budzę na mierzenie tempki czyli o 6:30 :p po czym jeszcze czasem śpię. Przynajmniej później nie muszę czekać ze śniadaniem jak w brzucholu burczy ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dawkę dobową należy przyjmować jednorazowo rano, na czczo, co najmniej ½ godziny przed śniadaniem, z niewielką ilością płynu. tylko tyle znalazłam w necie, o godzinie konkretniej nic nie wspominają :happy2:
 
Do góry