reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tarczyca a ciąża

reklama
Czesc lasencje!

Ja biore tabletkę o 6.40 w tygodniu a w weekendy jak się obudzę. Oczywiście zawsze czekam pół godziny zanim coś zjem lub wypiję kawę.
Witaj fiori i gratuluję ciąży!

Ja usiłuję się wdrażac w mierzenie tempki ale coś mi nie idzie póki co.
W weekend mierzyłam później bo nie chciałam nastawiać budzika.
Dzisiaj za to wypiłam wcześniej łyk wody :/
Może w następnym cyklu będę już bardziej wprawiona a teraz traktuję to jak trening.

Rozmyślam też kiedy miałam owu. Generalnie moje cykle ostatnio to 27-28 dni.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na sobotę, ale kto to wie co
tam się u mnie dzieje i czy tą owu w ogóle mam?
 
dziewczyny ja Wam powiem, że moje starania to troche szczęście, bo akurat pewnego słonecznego dnia miałam zaplanowaną wizytę u ginekologa, tak kontrolnie, żeby porozmawiać o kwesti zajścia w ciąże przy niedoczynności tarczycy i się fartem złożyło, że miałam w tym dniu owulację...nie miałam śluzu ani żadnych objawów, temperatury nigdy nie mierzyłam i lekarka mi na kontroli mówi, ze dziś jest idealny dzień do zajścia w ciążę...no i był :-D a tak naprawdę, to byłam rozregulowana tarczycowo, bo cały miesiąc przed tym pościłam w dzień i jadłam dopiero o 18-19 pierwszy posiłek i wtedy też zażywałam eutyrox, czekając jedynie 20 min....
 
Hej kochaniutkie.
sprawdziłam dziś na necie wyniki mojego TSH i fT4 i jestem podłamana...
TSH jest za niskie :( z jednej skrajności w drugą... Masakra...

TSH - 0,030µIU/ml (norma: 0,270-4,200)
fT4 - 1,49ng/dl (norma: 0,93-1,70)

A wizyta dopiero za dwa tygodnie....
 
czesc dziewczyny, czy moge dolaczyc? :-)
kilka dni temu zdiagnozowano u mnie nadczynnosc tarczycy. dostalam thyrosan i od piatku biore 3x2 tabletki dziennie. wy macie wiecej doswiadczenia, wiec czy moge sie was poradzic?
pytalam mojego lekarza, czy dalej moge sie starac o dziecko, i powiedzial, ze tak. tak wiec jak w piatek wyszedl mi pozytywny test owulacyjny, to zabralismy sie do roboty :-D tylko martwie sie, bo od piatku wlasnie biore leki, i moja temperatura jest dziwna, nie bylo skoku ani nic :/ wyraznie czulam owulacje, mialam bardzo sliny bol, co nie w kazdym miesiacu sie zdaza, bo mam problemy z owulka, i dlatego bralam w tym miesiacu Clo. i teraz mam pytanie, czy leki moga zaburzac temperature? znalazlam cos takiego w necie: "LEKI PRZECIWTARCZYCOWE (Thyrosan, Metizol) podwyższają poziom niższych i wyższych temperatur w cyklu i mogą powodować wyraźniejsze objawy płodności."

i jeszcze jedno pytanie, czy pomimo brania Thyrosanu moge zaczac prac Duphaston? lekarz przepisal mi go razem z Clo, ale to jeszcze bylo zanim sie dowiedzialam, ze mam nadczynnosc :zawstydzona/y: nie mam sie go jak poradzic, bo mieszkam w Irlandii i nie mam szans na wizyte u gina az do stycznia :wściekła/y:

przepraszam, ze tak bardzo sie rozpisalam :-D i zycze wam wszystkim Wesolych Swiat :-D
 
Ostatnia edycja:
Witam jasen ze mozesz dolaczyc :)
Ja sie leczecze na niedoczynnosc od miesiaca wlasnie koncze listek tabletek pod koniec stycznia robie badania na TSH czy spadlo czy nie...? ja ci niestety nic nie poradze w tych wsparwach moze inne dziewczyny cos popdpowiedza.... :)
Rowniez zycze Wesolych Swiat :)
 
Powiedzcie, proszę, co sądzicie o takich wynikach hormonów tarczycy:
TSH - 1,73 u IU/ML (0,27 - 4,20 u IU/ML)
FT3 - 3,76 pmol/l (4,00 - 8,30 pmol/l)
FT4 - 15,94 pmol/l (10,6 - 19,4 pmol/l)

Mam nadzieję, że z takimi wynikami można zajść w ciążę/
Pozdrawiam i życzę wesołych świąt:-)
 
reklama
happy8se.gif
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!!
happy8se.gif


p.s - monitoring się jednak odbędzie! Trzymajcie kciuki.
 
Do góry