reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tajny Zakon Toaletowców - czyli pieluchom już dziękujemy!

Ja mam jeszcze 5 szt pampersów na wszelki wypadek. Na noc zakładam Julkowi coś wielorazowego (mam już dla Jacka różne pieluszki i niektóre są takie "one size"). Często jest sucho i zaraz po przebudzeniu mu zdejmuję, żeby się nie lenił i zawołał. Niestety jeszcze się nie przełamał i nie podlał kwiatków na dworze. Ale jest ciepło, chodzimy bez pieluchy tylko z 2-3 parami spodni i majtek na przebranie. Często nie są potrzebne :)
No i często używamy "trenerków". One takie jedno siusianie udźwigną i wtedy tylko majteczki zmieniam. Niestety mam tylko 4 szt, a one wolno schną, więc nie zawsze są jakieś w odwodzie.
 
reklama
No i walka z pampersami zaczeta :-) Ciekawe ile nam zajmie hehe.Dzis juz 3 razy podloga myta byla,dobrze,ze na panelach to zrobil:-Di odrazu przyszedl i pokazal.No ale z sukcesow to 2 razy w nock poszlo :-) Teraz spi a jak wstanie zaczynamy od nowa.Niestety dzis chyba siedzenie w domu sie szykuje bo teraz pada i nie wyglada na to ,ze przestanie:-(
 
NO to ja sie nie chwalilam, narazie to chyba jeszcze nia ma czym.
Od poniedzialku chodzimy na dwor bez pampersow, ja z plecakiem i z 3 zmianami ubran. Portki skarpetki i majtki no i buty :laugh2::laugh2::laugh2:
Dzis np 2 razy sie poszczala raz ze zlosci, a drugi za pozno ja zareagowala. No i spodobalo jej sie sikanie pod krzaczkiem sama sobie wybiera miejsce. Tylko nie wiem jak jej wpoic ze musi mi wolac ze chce to siku, (w domu ladnie zawolala siku i nawet zrobila na kibelek) na dworze sama jej sie pytam, najczesciej jak wypije to za chwile ja wolam ze trzeba szybciutko zrobic siku bo buty beda mokre i bardzo czesto wola. Dzis siedzialam z nia u fryzjera z babcia i cwaniara wie ze jak powie ze chce siku to zaraz z nia wychodze na dwor, a czesto bywa tak ze gada tak bo chce zwiac :-):-)
No ale nadal kupa w nocniku to dlaniej jakis stres. Wczoraj np zrobila kupke do nocnika, ale jak juz widziala ze cos tam jest to wstala, ja musialam isc wyniesc kupke i znow siadla i ja dokonczyla, wiec sie brzydzi gowniara.:baffled::baffled:

No ale widze ze malymi kroczkami cos zdzialalam. No i sama juz niechce pampersa. I biorac pod uwage ze juz drugi dzien je ze 2-3 dziennie kapusniak to dobrze ze jej ta cipuszka pooddycha. Cwaniara tak lubi kapusniak i ogorkowa ze nawet na kolacje wola zupe, przychodzi i pokazuje na garnek.

Vici trzymam kciuki, najlepiej na ogrod go poscic i niech tam szczy a nie na podlogi :-):-)
 
Nawet jakos to wyszlo.Raz zapomnial,ze ma majtki i sikal do nocnika nie rozbierajac sie hehe i dalej 2 razy na podloge(raz euforia na tatusia :-D )
 
Teraz tylko sie pilnowac i niz zakladac mu pampersa. Ja na poczatku tylko w domu albo na dzialce ja poszczalam bez pampersa a jak szlysmy na spacer w miasto albo dalej to zakladalam pieluche i teraz zaluje ze odrazu nie dawalam jej w samych majtkach.
 
Nooooooo. Jak cieplo na dworze to jak najbardziej, co jakis czas sie go pytac czy niechce podlac drzewka (mam znajoma co z nocnikiem chodzila w reklamowce).Jak majcik cos wypije to sie pytam wtedy czy niechce.
Pisalam juz wczesniej, ze biore plecack i w nim conajmniej 3 zapasy ubran na przebranie, nawet buty jej biore. Gorzej bedzie jutro bo wszystko w praniu i pogoda byla dzis do bani wiec nie wiem czy wyschnie, najwyzej pojde gdzies kupic jakies tanie majty :laugh2::laugh2::laugh2:
 
My mamy suszarke wiec jest ok bo najwyzej wysusze odrazu.Tyle,ze myslam o tym bez pieluchy jak juz zacznie bardziej kumac.Teraz nie do konca mu wychodzi to ale dopiero zaczynam i poddac sie nie zamierzam :-)
 
reklama
Do góry