reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

hej babeczki
ale u mnie dzisiaj fajna pogoda, taki wiaterek wieje i trochę słoneczka, także mogę sobie wyjść nie męcząc się....

jeszcze jakoś się toczę, ale mam takie nie spokojne noce że szok, cały czas mi się coś wydaje, a to że mnie coś boli, a to że coś leci.... masakra, myślałam, że nie będę tak przeżywać.:baffled:

nie wyobrazam sobie jak takie maleństwo może wyjść z tamtąd! jej...ale skoro każda to przeżyła to i jak muszę...:nerd:
ja dzisiaj mam znowu wizytę u lekarza, jej już mi się to chodzenie znudziło.

a to u Was już dzieciaki do przedszkola chodzą?
Gabrysia- to dobrze że synek się tak przyzwyczaił już do przedszkola, gorzej jakby nie chciał chodzić, a jak dogaduje się z dziećmi jakoś?
 
reklama
neczka- u nas juz przedszkole otwarte, 3 tyg. w roku maja zamkniete, a znajomy z pracy swoja mala do takiego poslal gdzie maja tylko 3 dni w roku zamkniete :szok:

Mlody uwielbia chodzic do przedszkola, a z jezykiem to powiem ci ze pomimo tego ze rozmawiamy w domu z nim po polsku to on zna wiecej slow po niemiecku i w wiekszosci przypadkow jak ze mna rozmawia to ja do niego po polsku a on do mnie po niemiecku ;-)

Mam nadzieje, ze polskiego tez sie nauczy, tak aby sie dogadywac
 
Hej dziewczyny

Ja wkoncu mam wiecej czasu dla siebie cały tydzien mialam mega intensywny:tak: dziewczyny zobaczyły okolice a ja ciagle na nogach az nieraz mi sie w glowie kreciło.. no ale dalam rade..

dzisiaj mezul w pracy do piatku a synka oddalam na ostatni tydzien do przedszkola bo koncza przedszkole:tak: powrot 4 wrzesnia:-) i takim sposobem moge odpoczac troche:-)

neczka halo halo? co z Toba?
 
Hej dziewczyny,

ja po weekendzie u tesciow, fajnie bylo tylko w drodze do nich auto nam sie popsulo,
ale cale szczescie mamy adac plus wiec dostalismy zastepcze :tak:

neczka to juz pewnie tuli malenstwo :tak:
 
hej mamusie:-) nie wiem czy mnie jeszcze pamietacie:-) dawno sie nie oddzywałam:-)

Ostatnio był meega brak czasu zeby napisac, sprzatałam mieszkanko i urodził mi sie synuś Olivierek:-) Niestety malutki wymaga dużo uwagi,bo urodził sie z dziura w podniebieniu i musi byc operowany w grudniu

neczka a ty jak tam?? już po???

busiaki mamy i postaram sie pisac częściej
 
Heja dziewczyny!
Ja wczoraj ze szpitala wyszłam, malutki miał 3410g i 53cm, miałam niestety cesarke, bo wystapily male problemy, nie mialam rozwarcia, skurcze co 2 min, wody nie odeszly na dodatek maluszkowi cos sie dzialo z serduszkiem...

No i co położna mówi cesarka, było chyba przy mnie z 6 osób, przestarszyłam się okropnie, co to się dzieje... ale chwila moment i mój mąż mówi że już słyszał synka płacz, niestety przy porodzie nie był, bo miałam narkoze... co się okazało mały się zaplątał w pępowinę!

Nie mogli mnie dobudzić potem, leżałam dwa dni z cewnikiem, ani się ruszyć...miałam wyjść w niedzielę, ale zrobił mi się problem z piersiami, miałam zator w jednej,do tej pory boli jak cholercia! Co poradzicie? mam masować, karmić regularnie i lodem mogę sobie okładać.

W szpitalu nauczyłam się nawet parę słów potrzebnych, jak to człowiek łapie w środ ludzi. A ja nic niemieckiego, a dogadalam sie z kazdym.:laugh2:

Dla ciekawskich...;-)w szpitalu opieka jest super, wszystko miałaś pod ręką, co chwila wszystko doglądali, posiłki jakie chciałaś wybirałaś z listy, bufet full wypas...dwu osobowe sale z łazienkami... jak by mogli to jeszcze by mnie trzymali, hah, tu wystarczy powiedzieć że coś boli i już się tobą zajmują, nie to co nasza piękna PL.

Ale co wam powiem, to wam powiem, że skurcze były zaje****** bolesne! Jak bym miała urodzić sama to nie wiem...
Teraz tylko mam ból w podbrzuszu ale to normalne, rana super się goi, wiecie że prawie nic nie widać ;)) Jeszcze ciężko co kolwiek robić ,ale mąż mi pomaga :)

Dzisiaj będzie u mnie położna (Polka Ilonka hah), będę kąpała pierwszy raz maluszka, aż się boje jak zareaguje.

Dobra laski bo się rozpisałam, właśnie mały mi usnął, bo go budziłam na karmienie o 5. Dzisiaj aż dziwne dał nam spać. A w szpitalu dawał mi w nocy.

Owca- jak tam mieszkanko??????

Martusia- Ty już urodziłaś?Czy źle odczytałam wiadomość.

 
Hej...

neczka to fajnie ze wszystko dobrze sie skonczylo i jestescie w domku teraz musicie sie siebie nauczyc jak to mowia :-)
a opieka super w szpitaku z tego co piszesz :tak::tak: synus sliczny :tak:

Martusia pewnie ze pamietamy ;-) tobie tez gratuluje :tak: a o co chodzi z ta dziurka ? to powazna sprawa ?
i skad to sie wzielo ?

Ja dzis na kontrole do lekarza za godzine smigam i po skierowanie do logopedy :tak:

Mieszkanko narazie jest ok , dobrze sie mieszka cisza , duzo zieleni w kolo , blisko stadnina koni :-):-)
pomalu porobilismy zostalo troche takich drobniejszych rzeczy do zrobienia , jeszcze szafki w pokoju powiesic , tv ,i takie tam :-p

Milego dnia :-)
 
Hej

Martusia Gratuluje synka:-) a jak teraz maly sobie radzi? jak je? Macie jakies wieksze problemy? on ma rozszczep podniebienia?

neczka - Gratulacje Alanka... I tobie dalas rade:-) teraz juz musisz sie wciagnac w opieke i wszelkie sprawy bedzie dobrze :tak:
A p[powiedz co zabierałas dla siebie do szpitala? i co dla malego? Czy maja tam odciagacz?
Jesli chodzi o piersi to masuj duzo pod woda i gniec sutki sciagaj pokarm i czesciej przystawiaj malego... powinno przejsc po 3 dniach.. ja mialam podobny problem po nawale mlecznym dlatego teraz musze miec odrazu ze soba odciagacz :tak:

Owca super ze zadowoleni jestescie z nowego mieszkania.. jak sie urzadzicie to pokazuj fotki:tak::-)

A ja dzisiaj ogarniam mieszkanie kwiatki balkonik itp pranie sprzatanie odkurzanie:-) Poki mam sile bo moze byc ciezko:-D
 
reklama
Hej Dziewczyny,

neczka- gratuluje serdecznie, zdrowka dla Was, a z piersiami tak jak dziewczyny pisaly sprobuj jak najczesciej odciagac pokarm, wogole jak duzo ma wloskow malutki, widze w avatarku :tak:

martusia- Tobie tez gratuluje

Owca- fajnie ze juz sie zadomawiacie w nowym lokum

Kamilka- widze, ze ty masz powera do sprzatania :tak: mi tez by sie przydalo ogarnac chalupke
 
Do góry