reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Witam się wkurwi*na na maxa. My dzisiaj o 8 rana zaliczylismy lekarza. Zaczelo wie w sobote kaszlem a dzisiaj mamy zapalenie oskrzeli tzn Szymon. Zwariuje zaraz od tego kaszlu nie ma nawet sekundy ciszy:angry::angry::angry::angry::angry:. I znowu tylko nerwy!!!!

Pati zdawaj recenzje z Pragi , no chyba że cie jakis przystojniak porwał i nie wróciłas jeszcze :))

Gabina fajne fotki, dobrze sie trzymasz ja dowaliłam w ciąży 25kg +:baffled::szok:
 
reklama
Dziękuję dziewczyny za trzymanie kciuków


karlita - a rehabilitacja nic nie pomaogla??? moj oli ma nieznaczna asymetrie,choczimy na reha i do osteopatki,jest juz widoczna zmiana:happy:

na rehabilitację chodzimy od 2 miesiąca życia Norba miał wzmożone napięcie karku, rączek i nóżek do tego asymetria ułożeniowa i główki
w tej chwili została nam asymetria ułożeniowa (już mniejsza) bo resztę wypracowaliśmy

jak pytałam sie o spłaszczenie główki to mi wszyscy mówili spokojnie wyrówna się - moja córa tez miała spłaszczona główke ale o wiele mniej i się nie wyprostowało .... u Norba tez jest już lepiej jednak to spłaszczenie jest znaczne i teraz lekarze mówią że w sumie to już za dużo się nie wyprostuje ....

a jedna Pani chirurg nastraszyła nas że u niego to już na pewno sie szwy zrastają i to operacyjne!!! wiec ja kłębek nerwów ... teraz robilismy wszystkie badania, prześwietlenia i okazało sie że wszystko jest w porządku

jak w Polsce mówię o tej technice leczenia tych spłaszczeń to patrzą na mnie jak na kosmitę - ta Pani chirurg była najlepsze "nie no można to teraz to tak zostawić jak tak będzie za 2 lata to przecież to się potnie" a mnie normalnie wszystkie włosy stają dęba ale to Polska tu sie leczy a nie zapobiega - wkurza mnie to strasznie !!

sama zaczęłam szukać, czytać znalazłam kontakt tu w Polsce z mamami które są po takich terapiach, skutki są bardzo zadowalające ale kurka wodna Polska jak zwykle 100 lat za murzynami no!!!!

nie wiem czy wiecie o czym mówię z tymi kaskami ;-) dam wam linka na youtubie bo adresu do kliniki nie chce dawać :-) żeby mnie tu za reklamę nie posądzili hehehe



‪Flat Head (plagiocephaly)‬‏ - YouTube





karlita Nie wiem czy bede w stanie ci pomoc, bo jednak chodzi tutaj czesciowo o medyczne slownictwo i do tego ja niedlugo sie rozpakuje wiec fizycznie nie wiem tez czy dam rade chodzic gdzies po szpitalach. Podaj dokladnie kiedy macie termin, w jakiej klinice i zobaczymy co da sie zrobic. Ja sama czuje sie duzo lepiej jak ide na wizyte z moim M bo mimo wszystko wiem ze on wszystko zrozumie a ja niekoniecznie.
nie śmiałaby Cię ciągać po klinikach :-)

teraz odpoczywaj ile możesz bo niedługo sielanka się skończy ;-)
 
karlita lepiej napisz kiedy mielibyscie przyjechac na termin i w jakiej to ma byc klinice. Jesli nie ja, to moze ktos inny bedzie mogl Ci pomoc. Zobaczymy. Jak chcesz to na priva napisz co i jak. Ja tez z Lublina jestem to juz chociazby z tego powodu postaram sie zrobic co w mojej mocy :-)

Czy to to na Triftstraße 37?
 
Ostatnia edycja:
Karlita ja do Berlina mam 600 km .... gdybym mogla to bym pomogla,bo siostry mojego meza i brat wychowali sie tutaj i wladaja niemieckim perfekt,ale w tej sytuacji...

Witam Was dziewczeta :-)
Ja po nocach spac nie moge bo zbliza sie moj wylot samolotem do PL....boze kochany w co ja sie wplatalam??:szok: niby takie nic...wiekszosc z was pewnie juz latala samolotem nie raz,ale ja mam leciec po raz pierwszy w dodatku sama(z Maja tylko) gdy bylismy na karuzelach (takich prawdziwych ,nie na jakims kiermesie ;-)) to oczy zamykalam i modlilam sie o zycie...:-D Boje sie po prostu,nie nadaje sie na tego typu zabawy.
Tak wiec samolot to dla mnie extrem.
Lece dopiero 11 sierpnia :sorry2: ale w podswiadomosci juz gdzies ten strach sie czai...ja nie wiem co ja zrobie na dzien przed wylotem,chyba sie uchleje :-D
Wczoraj polozylam sie o 22:30 a o 1:30 jeszcze nie spalam....:sorry2:Juz az zoladek mnie z nerwow rozbolal...ale z nerwow,ze spac nie moge ...nie przez samolot :-D Chyba :-D
Mam termin u lekarza w czwartek to poprosze go o cos na uspokojenie :sorry2:
 
A co tu taka cisza nastała:szok::szok::szok: u nas dzisiaj poprawa po inhalacjach, a ja nowy stras bo dzisiaj na 18 przychodzi nowa opiekunka i nie wiem czy dobrego wyboru dokonałam:dry::dry::dry:
 
Gabina fajne fotki, dobrze sie trzymasz ja dowaliłam w ciąży 25kg +:baffled::szok:

ja mam 16-18 do przodu :) i od zeszłego miesiąca nie przytyłam nic :))

karo ,gabi,blue - jak samopoczucie???

a kuuulam sie po mału ... byłam na wizycie wszystko pozamykane, szyjka nie skrócona... ktg bez zapisów skurczy...więc czekamy do.... 16 sierpnia na nastepną wizyte - potem na termin :baffled:
 
Helllooo-wrocilismy dzis do domu...wczoraj weczorem jeszcze zajechalismy do tesciowej po mala...i zostalismy na noc...myslalam ze normalnie nie dojade...bo z Pragi ja prowadzilam-faceci oczywiscie na fazie...i jeszcze z Berlina 250 km.po mloda... prawie zasypialam za kolkiem...bez kitu-pierwszy raz takie cos mialam...ale tez wina tego ze chodzilismy spac praktycznie jak zaczynalo switac :))) z wyjazdu jestem mega zadowolona :) Praga nam sie bardzo podobala...architektura miasta taka jak lubie :) pogoda super,hotel rewelacja...jedzenie bardzo dobre...tylko czasami ceny zaskakiwaly... wszystko przebilo cappucino w cenie 10 euro od sztuki!!!!!! zrobilismy sobie tez runke po miescie starym cabrio z roku 1930 :) taki na 8 osob:) poplywalismy pod slynymi mostami lodka :) no i poimprezowalismy tez troche :) mimo ze jadlam co chcialam,pilam to przywiozlam tylko 0,5 kg. nadwagi...ale i tak jestem ponizej wyjsciowej wiec jest gut :)))
Jedno co mnie wkurwilo na maxa to ze w powrotnej drodze zmienialam karty w aparatach bo juz miejsca na malym nie mielismy i z lustrzanki wyjelam karte ...no i zgubilam ta pelna...myslalam ze mnie strzeli!!! na szczescie znajomi maja troche fotek i pamiatka jest :)))

Karlita ja osobiscie takich medycznych slow w jezyku niemieckim nie umiem...nie chcialabym Ci powiedziec ze chetnie pojde ,a potem wiesz rozkladac rece...mam jednak nadzieje ze ktos odpowiedni sie znajdzie :)
 
Pati fajnie ze wyjazd sie udal,ogladalam fotki na Fb az zachcialo mi sie tez tam jechac:-p
Jola sory ale usmialam sie z tego twojego strachu,choc ja tez jeszcze nigdy nie lecialam,bedzie dobrze;-)
magdalena zdrowka dla synka,ja tez musze szukac opiekunki ale jakos tak wrogo do tego nastawiona jestem,ile bierze u was na godzine?

kurde nic mi sie nie chce,pogoda mnie wkurza,zreszta ostatnio to wszystko mnie drazni:/z mala juz lepiej,nie goraczkuje,zaczyna normalnie jesc,wszystkie te przykre dolegliwosci miala po szczepieniu podejrzewam,jutro ide z nia na morfologie,juz mam stresa:sorry:
 
U nas tez pogoda posrana...
zaraz smigam po mloda... potem zakupy...

Jolka ja juz kilka razy lecialam samolotem i to naprawde nic strasznego-z rezsta to nabezpieczniejszy srodek lokomocji :) Ja mialam tylko zle uczucie kiedy lecialam bez mlodej... ze gdyby tfu tfu -zlecielibysmy to biedna bylaby sierotka...a jak lecialam z mloda to luz...mialam ja przy sobie-czulam sie spokojna :) mloda ogolnie tez pelna entuzjazmu kiedy ma leciec-siedzi kolo okna i oczy az jej blyszcza :)))
Niektorzy nie lubia uczucia wzlotu i ladowania-ja z kolei tylko na to czekam bo jakois tak adrenalina skacze-szczegolnie przy ladowaniu :-D
No i wez sobie gumy albo zelki-gdybys miala cisnienie w uszach to rzuj :))
 
reklama
czesc Dziewczyny,
jestem nowa na forum, tzn do tej pory tylko czytalam wypowiedzi, pisze pierwszy raz ;)
Od kilku miesiecy jestem szczesliwa mezatka w Niemchech, maz Niemiec. Jestem w ciazy i w zwiazku z badaniami ciazowymi mam do Was pytanie.... nie znam niemieckiego jeszcze dobrze a w necie nie moge sie doszukac jakie to badanie ktore mi zrobiono z krwi: Antikörper-Suchtest, wiecie moze? Poza tym wyrazilam zgode tez na badanie hiv ale nie wiem gdzie w mutterpass szukac wyniku (bo zakladam ze zapisuja wyniki wszatkich przeprowadzonych badan?)
Poczatek ciazy prowadzilam w Polsce i tam jakos wszystko wydawalo mi sie bardziej uporzadkowane....
W kazdym razie bede wdzieczna za wypowiedzi w temacie :)

pozdrawiam goraco!
 
Do góry