reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

czesc

Susumali jak milutko ze zagladnelas :) dzieki za mile slowa
Patrycja serwis mi sie strasznie podoba ja ostatnio kupilam caly bialutki ale bardziej w kwadrat:-D

wczoraj pisalam posta ale niestety moj szkrab nie dal mi go wyslac heheh
dzis ostatnie zakupy wieczorem prasowanie a w niedziele sie pakuje
Poniedzialek rano wyjezdzam
Ale pewnie bede zagladala do Was heheh
 
reklama
a co do Naszych dwujezycznych dzieci to my w domku tylko mowimy po Polski chociaz mimo tego Laura mowi po niemiecku nein i tschus:-D
Mnie poinstruowano by do dziecka w domu mowic po polsku a ona sama lapnie niemiecki w przedszkolu a potem w szkole.Mam tu kuzynke i okazalo sie ze jej corka ktora ma 5 lat mowi i po polsku i po niemiecku.Odroznia te jezyki wiec jestem pelna nadzieji ze Nasze dzieciatka tez tak beda robily
 
Dzindoberek....no kochane ja juz posprzatalam,teraz pije kawke no i BB i NK...
Pozniej jedziemy na zakupy bo lodowka pusta,i kupie sobie napewno piwko:tak:
Co do dzieci dwu jezycznych to umnie jest jeszcze leprza sytuacja juz pisalam wam ze moj jest wlochem.Takze mje dziecko uczy sie polskiego wloskiego i niemieckiego:-)
Na poczatku mowilam do niego po niemiecku ale od jakiegos dlugiego czasu mowie do niego tylko po polsku i chce by tak zostalo....
Najgorsze ze niemam polskiego kanalu z bajkami bo ten niemiecki Disney uwielbia:-(Mojej szwagierki mala ma 4lata oni w domu gadali tylko po wlosku mala jest juz ponad rok w przedszkolu a po niemiecku nawija lepiej niz ja:-D
 
Anula dzieci szybko lapia jezyk wiec dlatego my tylko po Polsku do Lali:))
Ja juz po zakupkach dla kazdego mam juz prezent
Zaraz jhade na swinke z rozna a potem biore sie za prasowanko oczywiscie jak laura pojdzie spac:rofl2:
 
Dzindoberek....no kochane ja juz posprzatalam,teraz pije kawke no i BB i NK...
Pozniej jedziemy na zakupy bo lodowka pusta,i kupie sobie napewno piwko:tak:
Co do dzieci dwu jezycznych to umnie jest jeszcze leprza sytuacja juz pisalam wam ze moj jest wlochem.Takze mje dziecko uczy sie polskiego wloskiego i niemieckiego:-)
Na poczatku mowilam do niego po niemiecku ale od jakiegos dlugiego czasu mowie do niego tylko po polsku i chce by tak zostalo....
Najgorsze ze niemam polskiego kanalu z bajkami bo ten niemiecki Disney uwielbia:-(Mojej szwagierki mala ma 4lata oni w domu gadali tylko po wlosku mala jest juz ponad rok w przedszkolu a po niemiecku nawija lepiej niz ja:-D

Czesc!
Jestem na forum "Starajacych sie", wiec jeszcze nie jestem mama, ale postanowilam zerknac do Was. Przeczytalam Twojego posta i pomyslalam, ze w przyszlosci bede w podobnej sytuacji: moj maz jest Hiszpanem i zastanawiam sie jak to bedzie z nauczeniem dziecka 3 jezykow. Ale podobno dzieci sa w stanie sie paru jezykow nauczyc.
Pozdrawiam!
 
no wlasnie ciekawa jestem jak to bedzie z Lailusia i 3 jezykami "ojczystymi" ano zobaczymy...na razie wybiera sobie najlatwiejsze dla niej slowka....a ja troche sie boje ze jak pojdzie do przedzkola to pojdzie na "latwizne" i bedzie chciala tylko po niemiecku gadac, dlatego pytalam PAti jak to u niej jest...

PATRYCJA ja nie zartowalam z przepiem na pierniki, naprawde o niego prosze!!!:tak:
 
Susumali ja robilam z tego przepisu Pierniki - Przepisy kulinarne
Ale podalam o polowe skladnikow wiecej...tylko nie dawaj wiecej przyprawy do piernikow bo bedzie za "ostre"... a jak bedziesz robila wg.przepisu to mozesz dac tez mniej przyprawy bo jak dla mnie to troche przesadzone,za duzo goryczki tajkiej by bylo czuc...

A my juz mam choinke:-D
i tak sobie wyglada ;-) dla tych co na NK nie widzieli ;-):-D

Picasa-Webalben - Noemi - 13.12.2008
 
reklama
Kurcze, ale napisalyscie przez weekend, nie spodziewalam sie, czytam i czytam...

- witam nowa "starajaca sie" - ja tez sie staram :tak:, zaczeliscie juz? kiedy masz termin na test? ja w okolicach Swiat, juz nie moge sie doczekac
- pierniki - Patrycja ja tez juz pieklam, jeszcze w tygodniu doladuje inne (od czwartku mam urlop), a i choinka u nas tez od soboty stoi:-D, dzieciaki mi pomagaly, szybko poszlo
- Ania - zycze Cie milego pobytu w Polsce
- Ola - wreszcie widze, jak wygladasz, Twoja pociecha sliczna:-)
- Anula - tez mialam takie "depresyjne" dni, u mnie podobna sytucja, tez malo przyjaciol i rodzina daleko, ale teraz jak mam dzieci jakos to lepiej znosze (pewnie nie mam czasu sie za duzo nad soba zastanawiac???:rofl2:)

mam nadzieje, ze nikogo nie pominelam, jesli tak to sorry:baffled:
 
Do góry