reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

anka, jezeli masz obywatelstwo, to mozesz wyrobic dowod w Bürgerbüro, albo Einwohnermeldeamt:tak:. Prawo jazdy to tylko w TÜV.:tak:
 
reklama
ellooo

Wracam dzis do DE w poniedzialek wkleje fotki :))

Gratuluje Mamusia
Buziole dla dzidziusiow

Witam nowa mamusie

A ja mam pytanko:
gdzie mam isc w DE wyrobic prawo jazdy i dowod osobisty bo w Polsce mi nie wydadza z tego wzgledu ze nie mieszkam w PL i nie przebywam tu 180 dni w roku:baffled:


Witam po dlugiej przerwie
Gratuluje wszystki mamusia swoich pociech:tak::tak:
a tym co jeszcze sa w dwupaku zycze szybkiego i szczesliwego rozwiazania:tak::tak:


Ania a to co za brednie ci tam naopowiadali?????? sama wiesz ze ja wyrabialam dowod w Rybniku i nikt mnie sie nie pytal ile dni jestem w PL jestem tez calkowicie wymeldowana z Polski i tylko mam w DE zameldowanie i wyrobili mi dowod bez problemu pierwszy raz takie cos szlysze ze musisz dowod w DE wyrobic ale jesli tak ci powiedzieli to jedyne co mi na mysl przychodzi jest konsulat w Köln bo tak to chyba nigdzie wiecej Polskiego dowodu i prawka ci nie wyrobia a w konsulacie cie podlicza potrojnie jak w Urzedzie Miasta chyba wlasnie o to im chodzi zeby nabic kase bo ja naprawde nie rozumie czemu ci w PL nie wyrobia :szok::szok::szok::szok::szok:
 
anka, jezeli masz obywatelstwo, to mozesz wyrobic dowod w Bürgerbüro, albo Einwohnermeldeamt:tak:. Prawo jazdy to tylko w TÜV.:tak:
Ania ma Polskie obywatelstwo dlatego w Bürgerbüro itd jej nie wymienia przynajmniej nie wyobrarzam sobie tego zeby jej wymienili ja musialam specjalnie do PL jechac Ania chce po prostu na slubne nazwisko dokumenty powymieniac
 
aniu ja tutaj tez mieszkam od 10 lat i bez problemu mi w polsce nowy dowod dali i wymienili prawo jazdy , nie mam pojecia czemu to babsko nie chcialo ci tego wydac
 
To w takim razie musi dac akt malzenstwa do przetlumaczenia i uwierzytelnienia przez notariusza oraz umiejscowic w urzedzie stanu cywilnego Niemczech, by figurawac jak mezatka:tak:. Zapisza pewnie jej nowe nazwisko, ale dokument tozsamosci musi wyrobic w PL lub przez konsulat ewentualnie ambasade (koszt jest jednak o wiele wyzszy). Ja nie mam polskiego dowodu wogole, poniewaz starcza mi paszport wyrabiany wlasnie w Polskim Konsulacie:tak:
 
KOCHANE DOWOD OSOBISTY BEZ PROBLEMU MI WYDADZA TYLKO CHODZI O PRAWO JAZDY PONIEWAZ BEDZIE W DOWODZIE ADRES NIEMIECKI TO ONI NIE MOGA MI WYDAC POLSKIEGO PRAWA JAZDY

babka mi powiedziala ze w Niemczech musza mi wydac takie dokumenty:baffled: skoro tam mieszkam i tam mam zameldowanie:baffled: badz madry i pisz wiersze:-D:-D:-D
 
KOCHANE DOWOD OSOBISTY BEZ PROBLEMU MI WYDADZA TYLKO CHODZI O PRAWO JAZDY PONIEWAZ BEDZIE W DOWODZIE ADRES NIEMIECKI TO ONI NIE MOGA MI WYDAC POLSKIEGO PRAWA JAZDY

babka mi powiedziala ze w Niemczech musza mi wydac takie dokumenty:baffled: skoro tam mieszkam i tam mam zameldowanie:baffled: badz madry i pisz wiersze:-D:-D:-D
kochana napisalas tak
A ja mam pytanko:

gdzie mam isc w DE wyrobic prawo jazdy i dowod osobisty bo w Polsce mi nie wydadza z tego wzgledu ze nie mieszkam w PL i nie przebywam tu 180 dni w roku:baffled:

wiec myslalam ze chodzi tez o dowod osobisty a co do prawo jazdy to nie mam pojecia gdzie ci go niby maja wyrobic:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled: zapytam sie Davida ále cos mi swita o Niemieckim prawo jazdy tylko sama nie wiem dokladnie
 
Aniu- prawo jazdy wyrabialam juz kilka lat temu, ale moze od tego czasu nic sie nie zmienilo;
jesli masz nowe prawko (plastikowa karta), to wymieniasz je bez dodatkowych formalnosci w niemieckim urzedzie komunikacji (w miejscu zameldowania), oni zatrzymuja ci polski dokument a wydaja niemiecki
jesli masz "stare "polskie prawko to musisz jako pierwsze potwierdzic w urzedzie komunikacji (to ktore wydalo ci w Polsce prawko) autentycznosc dokumentu, piszesz po prostu podanie "prosze o potwierdzenie autentycznosci mojego prawa jazdy nr:xxx, bo na stale zamieszkujesz w Niemczech", polski urzad wysyla to do wlasciwego terytorialnie Konsulatu RP. Konsulat poswiadcza wystawione w Polsce zaswiadczenie (za oplata) i przysyla ci je do domu. Potem idziesz do niemieckiego urzedu komunikacji.
 
Aniu- prawo jazdy wyrabialam juz kilka lat temu, ale moze od tego czasu nic sie nie zmienilo;
jesli masz nowe prawko (plastikowa karta), to wymieniasz je bez dodatkowych formalnosci w niemieckim urzedzie komunikacji (w miejscu zameldowania), oni zatrzymuja ci polski dokument a wydaja niemiecki
.

Z tego co wiem dalej tak jest:-)Informowalam sie bo kurcze MUSZE zmienic prawko,ze wzgledu na nazwisko....ktore zmienilam yyyy ponad 5 lat temu:zawstydzona/y:
 
reklama
Aniu- prawo jazdy wyrabialam juz kilka lat temu, ale moze od tego czasu nic sie nie zmienilo;
jesli masz nowe prawko (plastikowa karta), to wymieniasz je bez dodatkowych formalnosci w niemieckim urzedzie komunikacji (w miejscu zameldowania), oni zatrzymuja ci polski dokument a wydaja niemiecki
jesli masz "stare "polskie prawko to musisz jako pierwsze potwierdzic w urzedzie komunikacji (to ktore wydalo ci w Polsce prawko) autentycznosc dokumentu, piszesz po prostu podanie "prosze o potwierdzenie autentycznosci mojego prawa jazdy nr:xxx, bo na stale zamieszkujesz w Niemczech", polski urzad wysyla to do wlasciwego terytorialnie Konsulatu RP. Konsulat poswiadcza wystawione w Polsce zaswiadczenie (za oplata) i przysyla ci je do domu. Potem idziesz do niemieckiego urzedu komunikacji.

Dziekuje prawko mam plastikowe wiec bedzie bez problemu a z tym dowodem to chyba babka sie zakrecila kurde i pewnie bede musiala w PL zmienic:cool:
Dziekuje bardzo za podpowiedz:happy:
 
Do góry