reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szukam Mam z Niemiec

Pscola dobrze robicie razem spedzajac czas Ja tez mama mame u siebie i w sumie tez nie ma nas w domu Zabieram ja i woze pokazujac miasta :))
Dzis bylysmy u kumpeli laura cudnie bawila sie z kolezanka starsza o 5 tygodni przez 3h wiec my super pogadalysmy pijac kawke:-)
O 17 pojechalysmy do parku wrocilysmy po 2h bo Laura byla juz zmeczona.
Mam nadzieje ze kolega do zabawy szybko sie znajdzie i syneczek bedzie bardzo zdowolony z tej zmiany:tak:
 
reklama
dziewczyny, wiecie może jak wygląda w Niemczech procedura zgłaszania urodzenia dziecka?wiem,że wydanie aktu urodzenia(chcę rodzić w Schwedt)kosztuje 7 euro i jest potrzebny mój międzynarodowy akt urodzenia.Ale czy tylko mój?gdzie mam się zgłosić i jakie formalności załatwić?wiem jak to w Polsce wygląda ale tu??Mieszkam w Niemczech od miesiąca i trochę się gubię.pomóżcie :-)
 
na pewno powiedzą co i jak, tylko boję się,że jak będziemy mieć w urzędzie tylko mój akt urodzenia to P. nie będzie potem w nim figurował,a nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. wolę za wczasu załatwić takie rzeczy,bo potem to już może być za późno...:tak:
 
Kate - pomoglabym Ci chetnie, ale juz niestety dokladnie nie pamietam, jakie papiery byly potrzebne :tak:pamiec jest krotka, niestety...
z tego co pamietam akty urodzenia musza miec oboje rodzice, jesli dobrze pamietam do wystarczy "stammbuch" - tam te akty juz sa, jesli nie macie tej ksiazki, to same akty, oprocz tego trzeba wypelnic formularz, ktory dostaniecie w szpitalu, tam wpisujecie dane swoje i dziecka, wiem, ze my wspisalismy tez nasze tytuly naukowe i z tego powodu musielismy tez dostarczyc ich potwierdzenia (moj maz kopie dyplomu, ja uznanie polskiego tytulu tutaj w Niemczech),
jesli chcesz miec skompletowane wszystko przed porodem: w szpitalu w ktorym chcesz rodzic, jest specjalny punkt, w ktorym to sie zalatwia, zadzwon po prostu tam i dowiedz sie wszystkiego,

mam nadzieje, ze troche Ci pomoglam:sorry2:
 
Kate- jeszcze mi sie cos przypomnialo: na pewno potrzebujecie akt slubu (oficjalne tlumaczenie polskiego aktu ), a jesli nie jestescie po slubie, to chyba sa jakies formularze dla tatusiow, ze uznaja dziecko za swoje i deklarujecie wtedy jakie nazwisko dziecko ma nosic (twoje czy taty)

wszytko skladacie w orginalach, oni sobie to kopiuja i potem Wam oddaja
 
Cześc koleżanki. Ale długo mnie tu nie było:zawstydzona/y:. Teraz jestem na dwa tygodnie u mamy w PL to mam dostęp do internetu:-).
Oglądałam wasze fotki są super:-D;-).
Mój Szymon ma juz 6 miesiecy i 2 tygodnie i jest cudny, odpukac- to dziecko nigdy nie płacze:szok: to aż ta:szok:kie dziwne:-)
Ma już 72cm i waży 9 kg:baffled:. Pozdrawiam i buziaczki.
 

Załączniki

  • P1030426.jpg
    P1030426.jpg
    38,6 KB · Wyświetleń: 59
  • P1030578.jpg
    P1030578.jpg
    25,2 KB · Wyświetleń: 35
  • P1030067.jpg
    P1030067.jpg
    30,2 KB · Wyświetleń: 71
  • P1030377.jpg
    P1030377.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 57
reklama
Czesc Dziewczyny!
Madzia - no nareszcie jestes:-), juz myslalam, ze Cie nigdy nie uslysze:-(
Szymus piekny, mama pieknie wyglada - a tak sie balas kg po porodzie

a my dzisiaj zaczelismy szkole, tzn, Maximus zaczal, ale przezycie dla rodzicow tez ogromne, pieknie bylo, jutro juz normalna "praca", wysle Wam pare zdjec, jak bede miala chwile
a w niedziele tez swietowalismy - 6 urodzinki, na piatek przychodza dzieciaki, mam nadzieje, ze bedzie cieplej (brrrrrrrrrrr u nas jest okropnie teraz), to bede mogla ich wyslac do ogrodu i mieszkania mi nie spustosza:baffled:

a gdzie reszta? zawinieta w koce????:confused:
 
Do góry