reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sztuczniaczki

  • Starter tematu kasiula matula
  • Rozpoczęty
reklama
Anik szybko dojdziesz ile Twoje dziecię potrzebuje mieszanki.
Na wieczór u nas schodzi obecnie 210ml wody do tego 7 miarek mleka i 3 miarki kaszki ryżowej.
W dzień Majka je zdecydowanie mniej 120 góra 150ml wody i odpowiednią ilość miarek mleczka

Wodę mamy Żywiec gotujemy ja normalnie w czajniku elektrycznym.
Butelki i smoczki sterylizuje za każdym razem, ale mam sterylizator do mikrofali więc u mnie to chwila moment i gotowe.
 
Anik zrób więcej mieszanki zazwyczaj proporcje to 1 miarka (mleka) na 30 ml wody. Jak zostawi tzn że tyle nie potrzebuje. Mój np jak by był głodny i zjadł wszystko chciał więcej i ja bym poleciała dorobić to tego nowego sie nie tknie - królewicz.
 
Ja też daję wodę z kranu, przegotowaną w czajniku elektrycznym. Aktualnie daję Jasiowi porcje po 160 ml (dawałam 180, ale przybrał ostatnio aż kilogram w ciągu miesiąca i doszłam do wniosku, że chyba miał za dużo). Wieczorem zamiast mieszanki robię półpłynną kaszkę i podaję ją z butelki. Czytałam ostatnio w jakiejś gazecie, że dziecko powinno wypić w sumie tyle mleka, ile jest podane na mieszance, tyle że może je miec inaczej rozłożone. Np.dla sześciomiesięczniaka Bebilon podaje 3x210ml + 7 miarek mieszanki, co w sumie daje 630 ml. Jaś je natomiast 4 razy, ale po 160 ml, co daje podobną sumę mleczka dziennie.
Butelki i smoczki sterylizuję (w sterylizatorze), ale już raczej z wygody - płuczę tylko pod bieżącą wodą, wkładam do sterylizatora i gotowe. Natomiast od dawna nie sterylizuję ani smoczka-uspokajacza, ani grzechotek czy innych zabawek.
 
Anik, ja mleka bedzie za malo synek na pewno da Ci znac.
Butelki sterylizuje za kzdym razem,( mam steryliztor Avent elektryczny, sterylizuje w 7min) wczesniej myje plynem do naczyn i kilka razy plucze. Wode kupuje spcejalna dla dzieci, fluoryzowana. Bardziej z wygody bo trzymam ja w lodowce i podgrzewam przed zrobieniem mieszanki juz w pdgrzewaczu. Smoczek uspokajacz sterylizuje raz na klka dni.

Nie wiem jakim cudem udaje sie Wam podac kaszke przez smoczek. Ja probowalam juz kilka razy ze smoczkiem Aventu #3 i #4 i za kazdym razem smok sie zatyka i Patryk nie da rady pic. Kupilam tez polska kaszke bobovita i to samo, nawet jak daje duzo mniej niz zalecaja na opakowaniu. Przez smok nie leci. Kaszke robie na gesto i podaje lyzeczka.
 
kati, nam też nie bardzo chciało lecieć przez czwórkę, więc mój mąż sam zrobił dziurkę w smoczku, jedną, ale za to konkretną ;D Teraz leci bez problemu, nawet jak kaszka gęsta.
 
do kaszek polecam smoczek z canpol babies nr 4. zamiast dziurek ma X i kaszka leci jak tylko dzecko pociagnie
 
reklama
Maga a dobrze go ustawiasz ?? i czy kaszka nie jest za gesta ?? Chociaz u nas nawet troche zbyt gesta Maja na III wyciagnela.
 
Do góry