reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

hej - chcialm sie zapytac jak wasze pociechy przybieraja na Bebilonie Pepti ??? tak mniej wiecej tygodniowo - przyrost masy interesuje mnie u dzieci medzy 5 a 8 miesiacem zycia .... ???


pozdrawiam Tuśka21
 
reklama
Lindsay - w rozmazie krwi obwodowej było coś nie tak z granulocytami kwasochłonnymi - były powyżej normy, co według naszej pani doktor oznaczało robaczyce albo alergię. Robaczycę wykluczyliśmy, więc została alergia. Po przejściu na Bebilon Pepti objawy kolki, wzdęć itp. ustąpiły. Po miesiącu stosowania ponowiliśmy wyniki i obraz krwi obowodowej był w normie. Przy okazji wcześniejszych badań oczywiście też wyszedł spadek hemoglobiny. Od września do końca grudnia stosowaliśmy hemofer + kwas foliowy + C-Bion dwa razy na dobę. Pomogło. Teraz już niczego synkowi nie podaje. A hemoglobina jest na dobrym poziomie.
 
Witaj, co znaczy slabo przybiera na wadze? Od 6 miesiaca przyrosty miesieczne niemowlakow spadaja na sile. Patrzylas na siatki centylowe? Moze niepotrzebnie sie niepokoisz? Co do Nutramigenu to Ci nie pomoge
 
Tuśkasynek mojej siostry pił nutramigen i w pewnym momencie juz nie chciał. Konsultowała to z kilkoma lekarzami i WSZYSCY jej powiedzieli, że z tym mlekiem jest tak, że jak dziecko ma go dość to po prostu nie pije i to jest znak, że trzeba dawać już inne rzeczy, inne mleko i ona teraz daje NAN 2R. Jej mały ma skazę białkową a na tego NANA dobrze reaguje
 
Trinakria - w siatce centylowej znajduje sie moja corcia pod ta gruba kreska - czyli miesci sie w normie -chodzi o to ze ona przybywa np. tylko 200-300 gram przez miesiac - i co by nie bylo to jest za malo - mnie wiecej wazy za malo o 1kg .... urodzila sie 4350gram a w tej chwili wazy ok 7150 gram a ma zaraz 7 miesiecy .... wiec chyba rozumiesz moj niepokoj - ale w sumie ja z urody i moj maz jestesmy raczej drobni - ja takze jako dziecko malo przybywalam


zaczynam poprostu sie zastanawic czy to nie jest wina mleka - bo ona chetnie je kaszki gerberki (dynia- marchew-banan- indyk - krolik - jarzynki z krolikiem itp.) a dalej male sa efekty .... no po czesci zwalaja lekarze maly przyrost na istniejacy refluks żołądkowo - przełykowy 3 st. ale ja juz sama sie gubie i dlatego szukam innych przyczyn ???

Mamuska - ja zastanawiam sie nad zmiana na Bebilon Pepti .... ???
 
Moja Annika niedawno skonczyla 4,5 roku i nie wyobraza sobie zycia bez Nutramigenu! Nie wiemy jak ja zniechecic, bo nie ma juz alergii i nie dostaniemy wiecej recept.

Ja, zgodnie z zaleceniami, zawsze dodawalam do butelki ok pol lyzeczki cukru i moze dlatego mam problem odwrotny ;-)

My gotowego jedzenia prawie w ogole nie kupowalismy a Annika bardzo lubila posilki domowej roboty.

Po jakims czasie odkrylam, ze jesli cos jej nie smakuje, to tego w ogole nie zje, i nie marudzi. Dlatego zawsze mam przygotowane inne danie, jakby sie okazalo, ze nie chce zjesc tego co podam. Poza tym, od pocztku zwracala uwage na wyglad i konsystencje. Jak musialam rozdrabniac, robilam to czesto na talerzu przed podaniem do buzi, bo jednolitej mazi nie chciala brac do ust.

pozdrawiam, magda
 
poprostu dzieci sa wybredne


ja nie chce dodawac cukru do posilku z nutramigenem bo moja corka jeszcze pije kasze w nocy - i kasza i mleko pozostaja je w ustach ... i nie chce narazac dodatkowo jej malych zabkow na pruchnice - poza tym pozniej sie przyzwyczai do tego ze wszystko co jej podaje jest slodkie ....  ;)
dodatkowo cukier oslabia organizm i sprzyja rozwojowi bakterrii typu lambia ....
pozdrawiam
 
tuśka21 rzeczywiscie Twoja malutka przybiera nieduzo, chociaz ponoc najwazniejsze jest, ze przybiera. Dla porownania moj Blazejek skonczyl 8 miesiecy i wazy 9100. My tez jestesmy drobni i wszyscy nas uspokajaja, ze maly jest ok. Zreszta nie wyglada na zabiedzonego, a to, ze plasuje sie w okolicy 10 percentyla, to taka jego uroda.
tak01.gif
Tylko, ze ja karmie cycem, przy sztucznym pokarmie moze troche to inaczej wyglada. Mysle, ze najlepiej skonsultuj sie ze swoim pediatra, bo z tego co wiem to porownywanie z innymi maluchami moze Cie niepotrzebnie zaniepokoic, bo moi lekarze mi mowili, ze dzieci karmione sztucznie cierpia dzis niestety na otylosc niemowleca, wiec porownywanie z innymi moze nie byc miarodajne.
tak01.gif
 
hmm ale problem polega na tym ze moja pediatra mowi ze skoro ewa juz pije ten nutramigen to po co robic zmiane itp. i itd. krotko mowiac sranie w banie i pindolenie o szopenie - nie lubie tej babki - ale juz byl;ismy u tylu lekarzy ze sama nie wiem - kazdy co innego nam pierdoli za przeproszeniem - i mam juz tego dosc ... oni nic innego ci nie powiedza jak albo ze jest zle - albo niech sie pani nie martwi - no w sumie nie ma co sie dziwic "w cudze dziecko to i gwozdzia mozna wbic"
 
reklama
Witam.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Kuba piję Bebilon Pepti 2 już od tygodnia.
Jakoś nie widzę poprawy na jego buźce, wręcz przeciwnie ma brzydką wysypkę.
Zdaniem lekarza uczulony jest już na soję, jajka a nawet kurz.
Zobaczymy po dłuższym czasie.
Kolek nie ma, wypróżnia się raz na dzień (tylko kupka jest taka zielona, nie wiem czy to dobrze???)
Pozdrawiam mamy wszystkich alergików.
 
Do góry