reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

nineczka....u nas tez byly problemy przy oddawaniu kupku i gazow.Maly wlasciwie to przeplakal 4 miesiace swojego zycia. Tak naprawde stosowalam chyba wszystko i nic nie pomagala, polozna mowil ze to tak bywa i ze to wina niedojrzalego ukladu trawiennego.Zycze wytrwalosci i rychlego konca problemow z brzuszkiem.
 
reklama
U mnie też był brak pokarmu i mała jest na mleku modyfikowanym. Nie miała żadnych objawów alergi a został jej przepisany NAN 1 HA (i tyje 400 g tygodniowo:-):-):-)). Od początku go bardzo lubi ale lekarz dodatkowo kazał przy tym dawać Debridat (przeciw ulewaniu i na lepszą pracę układu pokarmowego dwa razy dzienie po 2 ml) i Lacidofil na perystaltykę jelit (dwa razy po pół do mleka). Na początku też miała bolesne kupki dopóki brzuszek się nie przyzwyczaił do sztucznego pokarmu.
Po drugie przy sztucznym mleku najczęściej występują kolki i dlatego pewnie wieczorami macie małe kłopoty. Ja jak mała skończyła 1 miesiąc dodatkowo sama dawałam jej Espumisan i herbatkę koperkową Hippa (tak gdzies pół godzinki przed spodziewana kolką). Naszczęście minęły 3 miesiące i kolki. :laugh2::laugh2::laugh2:
 
Gabrysia pewnego cnia miała wtedy z 3 tyg. (jeszcze wtedy była na piersi:) dostała wysypki na buzi, potem zaczeła strasznie ulewać i jak odstawiłam mleko to po kilku tyg. wysypka znikneła potem zrobiłam test (zjadłam serek danio) i objawy wróciły:-)
Ach Mała miała okropne kolki które potem się zmniejszyły.
A co je Twoje maleństwo?
od poczatku jest na piersi, 2 m-ce diety, potem jadlam juz prawie wszystko. teraz znow 3 tyg diety, ale nie widze zadnego zwiazku midzy dieta i problermem:confused: . reszta w watku "krew w kupce=jednoznacznie alergia?"
dodam, ze bylo zero kolek :)))
 
ja sama nie wpadłam na te wszystkie rewelacje, tzn. widzialam, ze dzieje sie cos złego, ale nie wiedziałam co (to moje pierwsze dziecko)
Lena robila kupki bardzo czesto, wodniste i zielone, z dużym "hukiem", lekarz powiedział, ze to są typowe objawy nietolerancji laktozy
a co do uczylenia na bialko mleka krowiego, to miała buzie w czerwone plamki, do tego szorstka, czyli jeszcze dochodzi skaza białkowa

Matra moja córcia tez bardzo ulewała, ale lekarz kazał nam dosypywac do mleka zagęszczacza, od tego czasu jest ok, a raczej super. Moja Lena ulewa teraz bardzo mało, najczęściej przy okazji odbicia i to tez nie zawsze.
Nutriton można kupic w aptece bez recepty. MOgę go polecic z czystym sumieniem, u nas działa, choc czytałam, że u niektórych sie nie sprawdził. Ale warto sprobowac.
 
Po drugie przy sztucznym mleku najczęściej występują kolki i dlatego pewnie wieczorami macie małe kłopoty. Ja jak mała skończyła 1 miesiąc dodatkowo sama dawałam jej Espumisan i herbatkę koperkową Hippa (tak gdzies pół godzinki przed spodziewana kolką). Naszczęście minęły 3 miesiące i kolki. :laugh2::laugh2::laugh2:
Moja mała od początku była dokarmiana sztucznym mlekiem i miała delikatne kolki, czasem, nie codziennie. A po espumisanie czy herbatce koperkowej Lena miała taką rewolucje w brzuszku, że aż było szkoda na nią patrzec. Odstawiłysmy wszystkie medykamenty i teraz jest ok
 
u nas po sztucznym mleku kolki byly znacznie lzejsze....maly jadl zadziej i byl bardziej najedzony....jelitka mialy czas na odpoczynek:-) hahaha to taka moja teoria;-)
 
Nutriton można kupic w aptece bez recepty. MOgę go polecic z czystym sumieniem, u nas działa, choc czytałam, że u niektórych sie nie sprawdził. Ale warto sprobowac.

U nas Nutriton "działał" rewelacyjnie, ulewanie znikneło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale niestety po dwóch dniach pojawiłą się biegunka i musieliśmy zrezygnować z tego zagęszczacza.
 
reklama
Witam wszystkie mamy i prosze o rade do tej pory dokarmiałam swoją córe enafimilem i do tego dawałam swoje odciągniete mleko ale niestety odciąganie staje sie coraz bardziej uciązliwe mała cyca wogle nie chce doic bo sie do butli przyzwyczaiła i chce od 5mca powoli juz całkiem przechodzic na mleko modyfikowane jakie mozecie mi polecic ???dodam ,ze malutka wogle jak narazie mi nie choruje i zadnych alergii tez nie ma:-) pozdrawiam
 
Do góry