reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Jaga mleko musi dobrac pediatra, nie wolno samemu eksperymentowac,ani zmieniac mleka bez konsultacji. A to co jednego dzieciaka się sprawdza u innego może wywołac alergie, biegunki itp.
Lepiej idź do swoego pediatry, on Ci doradzi najlepiej.
 
reklama
Witam wszystkie mamy i prosze o rade do tej pory dokarmiałam swoją córe enafimilem i do tego dawałam swoje odciągniete mleko ale niestety odciąganie staje sie coraz bardziej uciązliwe mała cyca wogle nie chce doic bo sie do butli przyzwyczaiła i chce od 5mca powoli juz całkiem przechodzic na mleko modyfikowane jakie mozecie mi polecic ???dodam ,ze malutka wogle jak narazie mi nie choruje i zadnych alergii tez nie ma:-) pozdrawiam


ja mysle dokłądnie jak zuza ch
lekarz zbada mała i zdecyduje . jednak skoro dokarmiasz mała
enafimilem to ja bym została zdeccydowanie przy nim. pozdrawiamy
 
tez obstawiam aby nie zmieniac mleka; ja od poczatku karmie NANem; bebiko sie pienie i mnie wkurza bo nie wiem ile dziecko wypija; a bebilonu moj maly nie chcial jesc mimo iz mial kolki i bebilon mi pediatra przepisal; wiec zostalam przy nanie i kroplach na kolki;
 
Wtrącę swoje trzy grosze na temat żekomego dobierania mleka przez pediatrę .... Myślę, że tak naprawdę to matka dobiera mleko, bo to ona obserwuje na codzień jak jej dziecko reaguje na dane mleko. Lekarz, według mnie, tylko podpowiada kolejne mieszanki :-) Co nie zmienia faktu, że zupełnie samemu nie radziłabym eksperymentować :-p
 
Też jestem takiego zdania jak minia1976. Mój syn jest na Nanie a to dlatego, że podawali go w szpitalu, więc w domu kontynuowałam, a jego pediatra wogóle nie rozprawiał się nad mlekiem które pije, nawet jak skarżyłam się na ulewanie, z którym sama "walczyłam".
 
ja na początku dawałam bebiko omneo bo takie dawali w szpitalu ale po pierwszej wizycie u pediatry ja zapytałam czy moge to przeszłam na ENFAMIL i jest duzo lepszy i mała ma mniej smierd. kupki mi bardziej pasuje
 
Wiecie co ....Coś Wam powiem ....
Przy przedświątecznym sprzątaniu zajrzałam do pudła, do którego wrzucałam łyżeczki z pustych opakowań po mleku, które wypiła moja mała.... Do tej pory wrzucałam i nie wnikałam, dziś policzyłam :szok: Jakby to przemnożyć tylko przez 10 zyli, to spokojnie byłby samochód :szok:
 
JAAGA ja na twoim miejscu zostałabym przy tym enfamilu skoro dziecko dobrze się po nim czuje , nie ma co eksperymentować, nawet lekarz nie dobierze mleka niestety to można tylko sprawdzić metodą prób które mleczko bedzie pasowało, lekarz jedynie moze przepisać bebilin pepti lub nutramigen jak podejrzewa alergie... ja troche przedobrzyłam zmieniając małej mleczka bo chciałam najlepsze i do dziś ma problemy "brzuszkowe" musze bardzo uważac co je i stopniowo zmieniać na 2:baffled:
 
nie było mnie tu wieki ale miałam problemy z kompem :wściekła/y: , na szczęscie juz jest ok tylko nie wiem jak długo

co do mleka to ja zaczynałam od nana ale Gabi miała problem z kupką po nim i zmieniłam na bebilon, ktory faktycznie strasznie się pienił, ale nie było probleów do momentu wykrycia skazy i teraz to tylko pepti, ale daje małej danonki chlebek z masłem który jest rarytaskeim dla niej i widzę że chyba jej przeszło, ale mleka nie chce zmieniac bo nie chce zeby miala znów jakieś problemy z kupką

ale wasze maleństwa urosły... teraz zbieram sie w odwiedziny bo w srode jedziemy do prababci na swieta i musimy zaliczyć wszystkich na miejscu, ale po nowym roku napewno zamieszcze kilka zdjęć

jakby mnie nie było to życzę Wam zdrowych i radosnych pierwszych, drugich itd. Świąt razem ze swoimi gwiazdeczkami.;-) :-)
 
reklama
Hej Mamuśki
ja też podaję dziecku mleko Nan....wybralam to mleko poniewaz 4 lata temu moja siostra karmilam nim swojego synka i wszystko bylo ok...pomyślalam ze i my na tym mleczku srobujemy...I TEZ SIE SPRAWDZA.
Maluch nie ma zaparć, poza tym mleczko szybko sie rozprowadza w wodzie...mały nie ma po nim zadnej alergii....


 
Do góry