reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

SZTUCZNE MLEKO

Hej Butelkowe Mamy!

Czy wiecie coś o tym że mieszanie mleka z piersi i mieszanki (na przykład karmienie z piersi i mieszanką w krótkim odstępie czasu) może powodować jakieś dolegliwości u dziecka? Ignac ma problem z zasypianiem wieczornym i mam podejrzenia że może to dlatego?

Agnieszka

Aga, a czy mleko modyfikowane mu nie zaszkodziło? Może go troszkę zatwardziło (to możliwe) i Ignasia boli brzuszek? Jeśli nie to teoria z mieszaniem, myslę, że raczej jest malo prawdopodobna. Bo niby dlaczego mialoby szkodzić mu Twoje mleko z modyfikowanym razem a osobno nie???
Nasz przykład: Zosia jest co prawda jest młodsza o miesiąc ale też zaczęła ostatnio mieć problemy z zasypianiem. Może to ząbki, albo ilość wrażeń...:-) W problemy z mieszaniem mleka wątpie. W 3 miesiącu, kiedy przechodziłysmy na modyfikowane, mieszałam jej w butelce Nutramigen ze swoim żeby chętniej jadła i nic się nie działo. Nauczyła się w ten sposób jeść ten wstrętny Nutramigen. A niesmaczny jest okrropnie....:eek:
Życzymy łatwego usypiania i spokojnych nocek,
Kasia
 
reklama
No wiem teoria jest naciągana - po prostu od kilku dni mam problemy straszne przy usypianiu go iweczorem.A jak wczoraj byla moja Mama caly dzien z nim bo wyjechalam, to kładła go spać bez cycka tylko butla i podobno zasnął błyskawicznie. Więc może to kwestia tego że jak daję mu pirś i butlę to za dużo się najada? Wczoraj zjadł z moja Mamą 150ml, a dzisiaj zjadłmlekoz piersi + jeszcze jakieś 160 ml, więc może był przeżarty?

Nie wiem po rpostu - kłopoty pojawiły się od kilku dni - przedtem przez kilka dni robiłam wszystko tak samo i było dobrze. No i jeszcze okazało się że wczoraj zasnął bez problemu i jestem już zupełnie skołowana. (jedyna różnica to że nie miał cycka - rozkład dnia był identyczny)

Samo mleko modyfikowane chyba to nie jest, bo nie ma objawów niepokojących poza tym usypianiem wieczornym; w ogóle walnął kupę (normalną) jakoś tak wieczorkiem, więc chyba się nie zatwardził. Daję mu jeszcze to mleko z kaszką ok 16 i później ma krótką drzemkę i zasypia bez problemu.


Być może problem nie ma żadnego związku z jedzeniem ,ale nie mam naprawdę żadnego pomysłu - jutro nie dam mu cyca tylko samą butlę i zobaczę czy będzie OK.

Agnieszka
 
A może powód nie tkwi w jedzeniu. Tylko w zmianie. Nasze Maluszki coraz więcej kapują, coraz wiecej ich interesuje, otacza je ogromna ilosć różnych bodźców.... W Waszym przypadku do tego może doszła zmiana diety, mniej przytulania do mamusi, i to Ignasia zestresowało.
Obserwuje to samo u Zosi i staram się to akceptować i nie denerwować się. Myślę że to taki etap rozwoju. Co nie zmienia faktu że trzeba nasze maluszki bacznie obserwować żeby nie przeoczyć czegoś niepokojącego...
 
Po przejściu na mleko modyfikowane Ł. dużo płakusiał. Okazało się, że męczył się z nierozpoznaną skazą białkową. Dopiero jak przeszliśmy na Bebilon Pepti było lepiej no i buziaczek zrobił się śliczniutki.
A z piersi podjada sobie już tylko okazyjnie :-) i na dodatek tylko jednej :-) :-)
 
Przede wszystkim płacz, bóle brzuszka i wysypka na buzince. Jak dotarłam do poradni laktacyjnej, to pierwsze pytanie dotyczyło, jakie mleko modyfikowane podaję dziecku.
 
Mojej małej skaza wyraźnie wyszła (sucha popękana skórka na łokciach) dopiero jak miała 6 miesięcy. Wcześniej właśnie była często niespokojna, miała kłopoty z zasypianiem i spaniem wogóle. Miała też takie błyszczące glazurowane policzki bez wysypki.
Zgred(ku) proponuję wizytę u lekarza i zmianę mleczka :-)
 
Hej

Minia: Może skorzystam, a jakie badania się robi żeby zdiagnozować skazę? Pewnie potrzebne są jakieś skomplikowane badania? Czy tylko krew? Ignacowi przeszło już to zasypianie. Myślę że po prostu kiedy dostał cyca i do tego butlę za bardzo się najadał i stąd te kłopoty. Pewnie miał jakieś sensacje z przeżarcia. Ale poobserwuję go jeszcze kilka dni.

Dzięki za rady.
 
reklama
u nas skaza wyszła po miesiącu picia mleko modyfikowanego. maja zsypana była kąpletnie : buzia, nogi, ręce...oprócz tego dokuczała jej suchosc skóry , swędzenia . zmienilismy mleko na prosobee i sie poprwiło .rewolucji z brzuszkiem nie było u nas ....tylko wysypka .... .:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: na sczescie mamy to za soba . :-D :tak: ;-) :-) zdrówka
 
Do góry