reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpitale, lekarze, położne WARSZAWA

mojej przyjaciółki siostra miała tam rodzić dwa tygodnie temu . pojechała ze skierowaniem od lekarki która tam pracuje i do której chodziła prywatnie do gabinetu , przyjęta została , po czym się dowiedziała za dwie godziny że zostanie wywieziona do nowego dworu bo nie ma miejsc..i ze karetka już jedzie. Nie mogła już nic zrobić, gdyby od razu powiedzieli jej że nie przyjmą to by sama szukała czegoś innego . A miało byc tak pięknie w Bielańskim .. ..

no to same dobre wiadomości, jestem w takiej samej sytuacji.. chodze prywatnie do pani doktor z Bielańskiego, a poród zbliża się wielkimi krokami..

jak na razie to kwalifikuję się do cesarki z powodu położenia miednicowego, więc może to i lepiej.. jak mają mi zafundować niespodziewaną wycieczkę do Nowego Dworu..
sama juz nie wiem co gorsze?
 
reklama
A ja mam takie pytanie: czy to prawda, ze w esculapie rutynowo podają znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu sn? Podobno takie znieczulenie może wyhamować akcję porodową i doprowadzić do cesarki.
Pozdrawiam!
 
A ja mam takie pytanie: czy to prawda, ze w esculapie rutynowo podają znieczulenie zewnątrzoponowe podczas porodu sn? Podobno takie znieczulenie może wyhamować akcję porodową i doprowadzić do cesarki.
Pozdrawiam!
Vinniki, we wszystkich cywilizowanych krajach podaje sie do porodu sn Epidural (zzo), wiec tylko sie cieszyc, ze i w naszej okolicy jest miejsce, gdzie mozna cieszyc sie z przyjscia na swiat dzidziulka bez bolu :tak:Sama nie wyobrazam sobie porodu bez znieczulenia, wiec jak tylko dowiedzialam sie, ze w Esculapie zzo jest podawane rutynowo do kazdego porodu, nie wahalam sie ani chwili :tak:i nie jest prawda, ze moze wyhamowac akcje porodowa - duzo czytalam na ten temat i wrecz przeciwnie - potrafi calosc przyspieszyc, o ile nie zostanie podane za wczesnie. Oczywiscie wszystko zalezy od kwalifikacji anestezjologa i od umiejetnie dobranej dawki do wagi pacjentki :tak:
U mnie akcja poszla blyskawicznie, a po podaniu zzo wrecz "ruszyla z kopyta" ;-):-)
Jedyny dyskomfort jaki przez chwile czulam to swedzenie skory, ale to podobno normalna reakcja, no i po porodzie przez kilka tyg. przy schylaniu sie czulam lekkie dretwienie w okolicy wklucia.
 
Ostatnia edycja:
Sandra, dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, pozdrawiam :)) Chyba się będę decydować na tę klinikę, chociaż u mnie to jeszcze dużo czasu. A właśnie, jeszcze jedno - kiedy należy tam pojechać i umówić się (zapisać) na poród?
 
Vinniki, nie ma problemu, w razie pytan sluze pomoca :tak::-):tak:
Nie wiem jak jest teraz, ale 2 lata temu (matko, to juz 2 lata!:szok:) wygladalo to tak, ze ok. miesiac wczesniej umawialas sie na wizyte do anestezjologa (wlasciciela kliniki) i do ginekologa (ja bylam u dr Kawulok - polecam!!!). Pozniej, na tydzien przed terminem przyjechalam na KTG, no a na nastepny dzien urodzilam :-p:-D Calosc wyszla mnie cos kolo 250zl (lacznie z tymi wizytami, porodem plus wizyta na wyciagniecie szwow po tygodniu i kontrola u Kawulokowej po ok. 2 mies.):tak:.
 
Sandra, jeszcze raz dziękuję. :)) Teraz jestem ukierunkowana. A co do tego jak szybko mija czas, to mi się wydaje, że też całkiem niedawno rodziłam moje dzieci - a to już 10 i 9 lat temu. Inne czasy, inna bajka :)) No i rodziłam we Wrocławiu, bo tam wtedy mieszkałam. Pozdrawiam!
 
Vinniki, jeszcze raz - nie ma problemu ;-):-)A wracajac do kosztow porodu w Esculapie to teraz jest to cos kolo 410-450zl - o ile sie nie myle to platne z gory przy pierwszej wizycie :tak:
Jakbys miala jeszcze jakies pytan to pisz tu czy na priv'a :tak:
pozdrawiam serdecznie
 
reklama
Do góry