reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital Uniwersytecki Kopernika - poród, położne, wasze wrażenia

Witajcie,
jestem w 32 tyg ciąży bliźniaczej i będę miała cesarkę na Kopernika. Ostatnio spędziłam tam tydzień na patologii ciąży na III piętrzę. Miałam podawany dexaven na wypadek szybszego rozwiązania. Moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne, warunki dobre, położne bardzo miłe i pomocne.
Mam pytanie odnośnie rzeczy które trzeba zabrać dla maluszków. Wiem że ubranka nie są konieczne, ale co w takim razie jest? Oczywiście wiem o rzeczach na wyjście ze szpitala ale co podczas pobytu będzię potrzebne?
pozdrawiam:)
 
reklama
Witam,

Dawno tu nie zaglądałam. Synek zajmuje mi każdą chwilę. Teraz słodko śpi, więc wreszcie mogę poczytać co tu nowego słychać :-)

Słoneczko83: Bycie mamą, to nie jest może trudne zajęcie, ale momentami wyczerpujące. Najbardziej się stresowałam na początku, gdy mały krzyczał (nie płakała, tylko się darł), a ja nie wiedziałam o co. Dziś już w miarę rozróżniam jego krzyki, płacz, grymasy.
Sama nie posiadam takiej poduszki rogala do karmienia. Podobno pomocna bardzo w karmieniu w pozycji "spod pachy". Mnie wystarcza zwykła poduszka lub po prostu moje ręce :)
Z pożytecznych rzeczy, w które zaopatrz się przed porodem, to wkładki laktacyjne, poelcam te wielokrotnego użytku, które można prać w pralce. Ja zamówiłam je dopiero w zeszłym tygodniu, jak przeliczyłam ile już kasy wydałam na jednorazowe. Polecam te wielokrotnego użytku firmy Avent. Koszt 3 par, to ok. 22 zł. Ja z nich jestem zadowolona. Jak długo nie karmisz lub masz nagły przypływ pokarmu, to tez potrafią przemoknąć, ale nie czujesz takiego dyskomfortu jak przy jednorazowych.
Przewijak polecam taki usztywniany na łóżeczko. Z ciuszkami, to nie warto kupować za dużo, bo naprawdę, niektórych nie zdążysz nawet założyć na dziecko, bo już będą małe. I nie sugeruj się rozmiarami na ubrankach, bo to totalna bzdura. Mój syn miał 60 cm jak się urodził, a do dziś ubranka jakie mu zakładam mają na metkach długość między 56, a 68 cm. Niezła rozbieżność :confused:
Plan porodu u mnie totalnie by wziął w łeb, także dobrze, że go nie robiłam. Istotniejsze dla Ciebie sprawy zdążysz przekazać położnej czy lekarzowi, a nawet studentkom, które naprawdę przydają się na salach porodowych i są bardzo pomocne. Mnie nie pytali przed cc, o to czy mnie ogolić. Sama pozbyłam się włosków. Przed cesarką jednak i tak mnie dopadli z maszynką i w miejscu, gdzie mieli mnie niby nacinać zgolili wszelkie włoski. Trochę się studentka chyba zagalopowała, bo aż do samego pępka mnie ogoliła i teraz odrastają takie ciemne i mocne :-( Ja w szpitalu korzystałam z podkładów szpitalnych, ale faktycznie bellamama są o niebo lepsze.

Koniczynkakr: W szpitalu dla malucha kompletnie niczego swojego nie użyłam. Nawet te rękawiczki ochronne się nie przydały, ale wiem, że niektóre panie miały swoje i nakładały maluchom, by się nie drapały.

Nestka: jak miło Cię "czytać" :-) Swietny pomysł z założeniem nowego tematu, by tu nie zaśmiecać forum info o tym jak to jest być już mamą, gdy kobiety szukają info o szpitalu. Zajmiesz się tym? Daj linka do nowego forum.
My już uporaliśmy się z kolkami, krzykiem. Teraz okres marudzenia, ale i mnóstwa uśmiechu naszego malucha. A jak Ty sprawdzasz się w roli mamusi? Przesypiasz noce? Ja w nocy śpię już nawet 7 godzin, bo mały już nie budzi się co 2-3 godziny na jedzenie :)

Pozdrawiam wszystkie mamusie i przyszłe mamusie :)
 
pogaduchy młodych mam - czyli rady, plotki i cala reszta o naszych maluchach - Brzuchata prosze bardzo i odpowiadam juz tam. A dla przyszlych mam duzo zdrowka i banalne: spijcie dziewczyny poki mozecie ;)
 
A ja sporo śpię, nie wiem jak to się przełoży na koncycję podczas porodu :) jestem spakowana, ubranka od siostry poprasowane, brakuje pare drobiazgów, ale kupi się miedzyczasie... myślę tylko kiedy ta moja dzidzia zechce wyjśc z brzuszka i czy wogóle się przeciśnie... Kazali mi już odstawić magnez (biorę od 7 miesąca), skurcze - twardznienie macicy na KTG są na poziomie 40-90, łożysko II/III stopnia, nie wiem ile jeszcze czasu mi zostało, ale brzuch jest jeszcze uniesiony :)

Podpowiedzcie mi proszę, bo lekarz mi powiedział, ze mnie nie zmierzy, że to do szpitala trzeba podjechać. Czy można się zmierzyć w ambulatorium? Czy muszę czekać do porodu - to mnie zmierzą i ocenią czy mam wystarczająco szerokie biodra na poród sn?
 
Słoneczko83: Moją miednicę mierzono dopiero na porodówce, ale nie należę do kobiet o wąskich biodrach. Za to moją koleżankę mierzono przy okazji jednego z ktg na których była. Chyba możesz zapytać, poprosić o zmierzenie. Spróbój, nic nie tracisz.
 
dziewczyny, czy Wy kupowałyście wcześniej laktator czy dopiero po porodzie gdy było wiadomo że będzie potrzebny? mam jeszcze pytanie odnośnie cc. Czy po zabiego pozwalają przytulić maleństwo czy od razu zabierają do noworodków? a co z ojcem dziecka czy moze zobaczyć maluszka?
 
Koniczynkakr ja kupiłam laktator przed porodem ręczny tommy tippy i wyrzuciłam go do kosza po paru użyciach bo jest beznadziejny. Pieniądze wyrzucone w błoto. Teraz mam elektryczny medeli i jest super. W prawdzie kosztował 250 zł, ale jest to jeden z najlepszych wydatków związanych z dzieckiem.

Gdybym miała kupować jeszcze raz to przed porodem bym nie kupowała. W szpitalu jakbyś potrzebowała to dadzą ci ich do użytku (też elektryczny medeli). Ja musiałam odciągać pokarm bo dzidziuś był w inkubatorze i ręcznym myślałam że szału dostanę, ale pożyczyli mi szpitalny i świetnie się spisał. Potem w domu tez chciałam odciągaćręcznym (jak gdzieś wychodzimy z małym to wolę mieć trochę pokarmu przygotowanego w butelce, albo jak zostaje z babcią:), czy jak mam przepełnione piersi), ale ręczny to masakra. Długo to trwa, męczące a efekt marny. Elektryczny jest super, ale musisz zobaczyć sama czy ci będzie potrzebny. Kupic to nie problem, a szkoda wydawać kasę na zapas.
 
dziewczyny, czy Wy kupowałyście wcześniej laktator czy dopiero po porodzie gdy było wiadomo że będzie potrzebny? mam jeszcze pytanie odnośnie cc. Czy po zabiego pozwalają przytulić maleństwo czy od razu zabierają do noworodków? a co z ojcem dziecka czy moze zobaczyć maluszka?

Witam, będę miała cc właśnie na kopernika. Z tego, co mój lekarz mówił, to ojciec może zobaczyć maluszka zaraz po zabiegu, jak będą go przewozić z sali zabiegowej :)

Ja laktatora na razie nie kupuję, bo jeszcze nie wiem, czy będzie sens. Z tego, co się orientowałam to ręczny raczej się nie sprawdza, a wywalać kasę na elektryczny nie wiedząc czy w ogóle się przyda to się chyba mija z celem.
 
reklama
Witam,

mam pytanie odnośnie lekarzy prowadzących poród(z kopernika) czy są przy porodzie, zdarzyło się którejś, czytałam wcześniej we wcześniejszych postach, że są jak im dyżur wypadnie, miała któraś z Was lekarza który mimo braku dyżuru przyjechał na poród? ja jeszcze tej kwestii nie omawiałam z moim lekarzem. Czy dzidziusia przynoszą na dłużej do mamy?jestem pierworódką i wogóle się nie orientuję co tego szpitala, choć chciałabym tam rodzić mimo różnych opinii.
 
Do góry