reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

szpital lipcówek

namawiac nie bede :p ale sama tez sie tam nie wybieram ;d z tego co widze w tych samych dniach bedziesz rodzila prawie co ja^^
 
reklama
agatka_natalia - matko 1500 za sama polozna to ogromne pieniadze!! dlaczego my musimy doplacac za cos co sie nam nalezy!! w koncu jestesmy ubezpieczone, placimy te diabelne skladki a potem kurna jak nie zaplacisz to nie masz!!?? to jest przerazajace i juz wcale nie jest mi zal tych strajkujacych poloznych jak one sobie tak dodatkowo zarabiaja!!!
 
Hej Dziewczyny! :happy:
Rodziłam w lipcu 2009 r., więc z ciekawości zajrzałam do Was, zobaczyć jak sobie radzą kolejne lipcóweczki :happy:
Widzę, że temat szpitali. Ja też jestem z Warszawy i rodziłam na Inflanckiej. Jestem bardzo zadowolona, za nic nie płaciłam. Rodziłam przed remontem, teraz pewnie jest tam jeszcze fajniej. Bardzo dobrze wspominam szpital i personel medyczny. Wg. mnie poród z wykupioną położną nie jest czymś koniecznym jeśli rodzi się z osobą towarzyszącą Położna i tak nie urodzi za nas, a mi akurat bardziej pomogło wsparcie bliskiej osoby, położna tylko mówiła kiedy przeć ;-)
 
Ja tylko napiszę, że po info od tweenie na temat Kasprzaka myślę, jeszcze nad bielańskim. Niestety duży boom sprawia, że z miejscami w każdym szpitalu jest problem. Pisałam ostatnio o Karowej - koleżanka rodziła w sobotę.
 
Cześć dziewczyny.

Od piątku leżałam na patologii ciąży w szpitalu bródnowskim. Trafiłam z bólem brzucha. Powiem wam szczerze, że jestem pod wielkim wrażeniem. Szpital odnowiony, przyjemnie się leżało. Pokoje 4 osobowe (przynajmniej na patologi), każdy pokój z łazienką. Lekarze konkretni, od razu mówią, co jest i dlaczego podjęta jest taka decyzja a nie inna. Na badanie długo nie czekałyśmy, na usg też nie. Położne pomocne. Porodów przez ten długi weekend było bardzo dużo. Opieka była zapewniona, a do tego nikogo nie odesłali, bo np nie mieli miejsca, tj jak na Inflanckiej, która jest w remoncie.
Zastanawiam się poważnie nad porodem w tym szpitalu
 
Dziewczyny zwiedzałam dzisiaj porodówkę w szpitalu madurowicza w Łodzi wiec musze powiedzieć ze się bardzo mile zaskoczyłam :) wszystko takie oswiezone, czyste po remoncie. Połozne bardzo sympatyczne ( ciekawe jak to wyjdzie w praktyce) sale jedno osobowe spokojnie podczas porodu mozna kozystac z prysznica. Oto odpowiedzi jakie uzyskałam na moje pytania :)
1. mąż może byc przy porodzie naturalnym ale przy cesarce juz nie. Nie musi być po szkole rodzenia ale musi miec fartuch-20 zł sprzedawany jako zestaw na dole przy wejsciu.
2. znieczulenie z. o. jest juz bezpłatne i dostepne dla każdego o ile nie ma przeciwskazań medycznych w danym momencie dla danej rodzącej
3. Nie mozna zapłacić ( wynajac ) za połozną na wyłacznośc - swoja droga to nie uwazam aby była taka potrzeba - połozne tak jak juz wczesniej pisałam bardzo miłe :)
4.Nie potrzeba koszuli do rodzenia - oni daja ale wypadałoby miec swoją po porodzie
5. Ze soba do szpitala bierzemy : ostatnie badania, koszulę, dokumenty, ks. ciazowa, mile widziane sa chusteczki nawilzające , pampersy , ubranka i rozek ale nie sa konieczne bo zapewniają
6.Po porodzie odwiedziny sa od 14-go roku zycia.
7.Nie ma juz porodów w wodzie.
8. Nie nacinają krocza , chyba ze jest taka medyczna potrzeba ale i tak pytaja o zgodę.
9. Nie ma rutynowej lewatywy. Sama wybierasz czy chcesz to czy czopki ( to samo było w sterlingu 7 lat temu :)
Zwiedzanie porodówki w madurowiczu jest co srodę od 12-16 godz o ile w danym dniu bedzie jakaś wolna sala porodowa.


Przy okazji napisze jeszcze ze niedawno w koperniku rodziła koleżanka i brała położna na wyłączność. Kosztowało ja to 600zł.
 
Ja będę rodzić na patologii ciąży w Koperniku, czy któraś lipcówka z Krakowa tez tam będzie rodzić ?
Znalazłam wypowiedzi ewelad i nadii, widzę że jesteście prawie w tym samym tygodniu ciąży co ja.
Ja wybrałam Kopernika ze względu na lekarkę prowadzącą.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anna widzę, że sąsiadka z Krakowa:-) ja jak już pisałam wcześniej, będę rodzić na Ujastku- tam pracuje mój lekarz prowadzący, tam wybrałam sobie już położną, chodzę na ich SR, a poza tym to jakieś 5 min drogi od mojego domu:-)
 
Do góry