reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szpital co zabrać dla mamy i maleństwa :-)

Dagmar super dzięki! Tak tylko się zastanawiam po co aż 2 paczki podkładów na 3 dni ( ja widziałam pakowane po 5 sztuk w paczce), chciałam kupić jedną ale może się nie znam:-D

1na przy naturalnym mi poszła- bo ja lubię na czystym leżeć :)
No ale po co 2 paczki do cc to też się zastanawiam.
 
reklama
No to jak tak mówisz to też kupię 1 opakowanie. Jakby szły jak woda to najwyżej małż dokupi w szpitalnej aptece i tyle:-)
 
Takie pytanko, zwłaszcza do tych z Was, które mają już spakowaną, albo podczas poprzedniej ciąży miały taką torbę. Ile w sumie tego wyszło objętościowo? Taka duża torba czy mała? A może walizka? Zastanawiam się, czy w ogóle mam odpowiednią torbę, czy też powinnam kupić, bo mam tylko albo wielkie walizki, albo małą walizkę podręczną albo taką niedużą sportową torbę, w którą pakuję się jadąc do rodziców na weekend.
 
Mojeboje ja mialam ze soba dwie torby bo ktos tak polecal. Jedna byla dla mnie a druga dla maluszka. Dzieki temu latwiej mi bylo wszystko znalezc i nie mieszaly sie nasze rzeczy. Bardzo polecam to rozwiazanie.. Tereaz tez sie tak spakuje. A objetosciowo to wyszly mi wlasnie takie dwie mniejsze podreczne torby, tak jak mowisz takie w ktore pakuje sie na weekend do tesciow. Jedna jest troche wieksza od drugiej i chyba ta wieksza byla dla dziecka, ale juz nie pamietam dokladnie.
 
Też miałam dwie torby, takie właśnie niewielkie weekendowe, dla mnie trochę większa bo jednak szlafrok, koszule, ręczniki objętościowo spore są
 
Takie pytanko, zwłaszcza do tych z Was, które mają już spakowaną, albo podczas poprzedniej ciąży miały taką torbę. Ile w sumie tego wyszło objętościowo? Taka duża torba czy mała? A może walizka? Zastanawiam się, czy w ogóle mam odpowiednią torbę, czy też powinnam kupić, bo mam tylko albo wielkie walizki, albo małą walizkę podręczną albo taką niedużą sportową torbę, w którą pakuję się jadąc do rodziców na weekend.

a ja jedną torbę i reklamówkę (w tej torbie) z rzeczami da dziecka
 
Ja chodziłam do szkoły rodzenia i tam wszystkiego się dowiedziałam,dla mnie jak najbardziej warto ponieważ za 4 spotkania zapłaciłam 100 zł + dostałam próbki dla maleństwa. Dodatkowym plusem było to że podczas porodu również mógł uczestniczyć mój mąż :)
 
Torba 50x35x35cm

-koszula do karmieniax2
-cienki szlafrok
-kosmetyczka
-ręcznik (mąż zabiera w dzień po porodzie a przywozi świeży)
-3 staniki do karmienia
-skarpetki cienkie i ciepłe (ja biorę po 3 pary)
-majty z siaty 8-10 szt.
-podkłady na łóżko
-podkłady/giga podpaski (paczka a mąż dowozi)
-wkładki do stanika
-papier i chusteczki higieniczne
-sztućce i szkło (talerz, kubek)

dla dzidzi:
-pampki 20 sztuk (mąż dowiecie)
-chusteczki do pupki
-kremik
-niedrapki (lub skarpetki- lepiej się trzymają)
-tetra x2

UWAGA!!!
-rzeczy dla dzidzi na spód- bądź co bądź przydadzą sie po porodzie a nie przed :)
-złota rada! Podkłady, wkładki, majty z siatki i pampy w woreczkach tzw. dilerkach- pudełka zajmują niepotrzebnie miejsce w torbie.

Dowalamy wychodząc i łapiąc torbę:
-ładowarka, telefon, papiery, szminka i wody z dzióbkiem- 3 szt
-okulary(jak ktoś nosi) książka albo nie wiem...krzyżówki? Co kto lubi- poród nieraz trochę trwa a dziecko potem śpi i może wam się nudzić :)
jak poród naturalny to można wziąć wafle ryżowe- o ile u was w szpitalu wolno.


wsio

e jeszcze- w domu w foteliku samochodowym zostawiam reklamówkę a w niej:
-body, pajac, skarpetki, (w 2 rozmiarach w jednorazówkach na których markerem pisze "50" i "56" a w przypadku porodu w terminie raczej "56" i "62" Po porodzie informujecie męża, którą ma wziąć.
-kombinezon, czapka, rękawiczki i cienki kocyk.

teraz chyba wsio

 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry