reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szkoła Rodzenia

No tak - rozumiem.
To może nic nie mów tej babie - a nuż trafisz na nią przy/po porodzie (odpukać) - lepiej żeby Cię źle nie zapamiętała ;-)
 
reklama
Jakos to bedzie i i tak pojdziemy za tydzien zeby sobie nie myslała:p ze mi bedzie mowic co mam robic, zreszta juz sie co nieco poczytało, wiec powinniśmy chyba cos zrozumiec, wiesz zalezy mi zeby Kot posłuchał o porodzie, o tym na co sie pisze, nie chcę żeby żałował decyzji albo był nieprzyjemnie zaskoczony, niech wie co go czeka jesli chce byc przy porodzie.
 
hahahaha, mój by w życiu kobiety nie skrzywdził, ale mysle że mógłby jej dogadac:p ale ale sie zapedziałam, widziałam kobietę przez chwilę po raz pierwszy w życiu i juz sobie opinię wyrobiłam, ehh- ładnie to świadczy o mnie nie ma co...:dry:
 
Nic co ludzkie... Sorga ;-)

Mam nadzieję, że to był jej chwilowy zły nastrój i za tydzień będzie ok :-)
 
halo Dziewczątka - bylam, a raczej bylismy z moim Boskim w tej szkole rodzenia w szpitalu na Inflanckiej. Szkola jak pisalam wczesniej jest bezplatna tzn w ramach programu "Zdrowie, Mama i Ja". Warunek uczestnictwa bezplatnie to do wyboru - zameldowanie, praca w Wwie/ potrzebne jest zaswiadczenie z pracy/ lub studia w Wie /obojetne czy panstwowa czy prywatna uczelnia/. Zajec jest lacznie 10 po 2 h. My chodzimy we wtorki 18-20. 7 zajec jest z poloznymi /2 fajne babeczki, ktore pracuja w tym szpitalu/ i 3 zajecia dodatkowe : Dyrektor Szpitala, Fizykoterapeuta dzieciecy - znany facet z tv, spotkanie z Dyr. z Urzedu miasta ktory oglasza ten program. Na razie byly pierwsze zajecia - najpierw "zapoznanie" i runda po szpitalu - zwiedzanie. Blok porodow rodzinnych - wyglada bardzo przyzwoicie - oczywiscie my pchalysmy sie zeby wszystko zobaczyc - nasi rycerze zostali na korytarzu "bo za ciasno tam bylo" ;-). Polozna zrobila delikatna aluzje i weszli. Bohaterowie. Potem sala do "porodow zabiegowych" wraz z zapleczem do badania dzidziorkow - mniej kameralna, zwykly fotel gin, malo miejsca - ale tam jest sie w przypadku jakichs komplikacji tfu tfu. I pietro - oby nas nie dotyczylo - to ginekologia i patologia ciazy. II pietro - o/polozniczy, o/noworodkowy i sala do porodow 3 osobowa. Sala z 3 lozkami oddzielonymi parawanami. Lozka ok, sprzet ok.....tylko te parawaniki prysznicowe.... Nie chodzi o estetyke tylko wrazenie takie malo przyjazne. Zanim wejdzie sie do sali porodowej jest hmm "poczekalnia" tzn jest sala z lozkami / chyba 2/ gdzie czekaja kobiety na akcje porodowa, moga chodzic, cwiczyc na pilkach, workach sako, lezec itd. Ja wybieram porod rodzinny. Bez porownania lepszy standard, w pokoju jest prysznic, pilki, worki, wanienka dla bobo, ladnie pastelowo, wszystko nowe. A wiec pierwsza godzina - to zwiedzanie szpitala, cennik uslug, formalnosci / szkola rodzenia nie obliguje do porodu w tym szpitalu - mozecie rodzic gdzie chcecie/, prezenty dla przyszlych rodzicow - duzo ulotek, ksiazeczek i miniatrurek kosmetykow dla Mamy i Bobo. Druga godzina to informacje od poloznej o ostatnich tygodniach ciazy i ewentulanych objawach co i jak i na co zwracac uwage, czego sie nie bac, kiedy reagowac. Jak na razie bardzo przyjemnie. Mam plan zajec / tematyka/ zamieszcze za 10 minut. Usciski Edkao z Dzidziorkiem w brzuchu
 
halo to znow ja ;-)
zamieszczam plan spotkan/tematyka
1.rozpoczecie kursu, zwiedzanie o/polozniczego. Fizjologia ostatnich tygodni ciazy.
2. pierwszy okres porodu, ćwiczenia oddechowe, nauka masażu
3. spotaknie z fizioterapeuta dzieciecym - pielegnacja dziecka
4.Karmienie piersia, cwiczenie pozycji do pierwszego okresu porodu.
5.pielegnacja dziecka II czesc warsztatow
6.pielegnacja noworodka, prezentacja kapieli. Cwiczenia przygotowujace do parcia.
7.spotkanie z dyr. szpitala, dr. n. med.poloznikiem
8.dieta noworodka i dzieci starszych.cwiczenia
9.fizjologia pologu, alternatywne metody opieki nad kobieta w okresie okoloporodowym.cwiczenia
10.porod naturalny, znieczulenie w porodzie, rola osoby towarzyszacej w porodzie. cwiczenia, wydanie zaswiadczenia o ukonczeniu kursu.

strona tej szkoly www.szkolarodzenia.org.pl

usciski
 
reklama
Dzięki Edzia że o nas pamiętałaś:-D brzmi na prawde interesujaco, tylko te parawany... masz rację. No to dziewczyny z Wawki maja suuper okazję:)
 
Do góry