reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczęśliwe dzieciństwo maluszków - zabawki, piosenki, metody wychowawcze itp.

Co do wózków, to wszystko zależy od danej sytuacji. Ja kupiłam używany chicco trio enjoy za 650 zł. Z tym, że używany był w zasadzie tylko przez pół roku, bardziej na spacery czy wyprawy do sklepu. Używana była tylko gondolka i fotelik. Spacerówka nie była w ogóle składana. Mnie się akurat opłacało dać połowę ceny ze sklepu za ten wóżek. Zwłaszcza, że łatwo zauważyć, że taki maluch, co leży i głównie śpi mało niszczy, w porównaniu do takiego większego brzdąca który i jest bardziej ruchliwy i cięższy ;-)

B]ANULKA[/B] ja z początku prałam ręcznie ale potem w pralce z tym że nastawiałam na program"pranie ręczne bądz delikatne ":tak:

Co do prania. To po rozmowach z koleżankami. To stwierdziłam, że skoro będę prać na programie normalnym „bawełna” i w odpowiedniej temperaturze (czy kolorowe czy białe), z tym, że będę włączać dodatkowe płukanie, aby dobrze wypłukać proszek. W końcu ciuszki dla dzieci są głównie z bawełny ;-)
W mojej pralce program „pranie ręczne” chyba by się mało zdał. Bo pierze w temperaturze do 40ºC. To jest dosyć niska temperatura. Te proszki dla dzieci są fajne, bo nie uczulają, ale mają jedną wadę. Słabo piorą (w końcu mają mało detergentów ;-) ). No i program pranie ręczne jest połowę krótszy od normalnego i w zasadzie bardziej „płucze” niż „pierze”. Suma sumarum w tym programie, nie dosyć że mogą pojawić się nie doprane plany to jeszcze temperatura, która słabo zabija zarazki ;-).
Z tym, że ja mam nową pralkę i jeszcze jej dobrze nie znam ;-) :-D Musiałabym jeszcze sprawdzić inne programy. Program do delikatnych materiałów też mam. Ale tego jeszcze nie znam.

Czy Jelp to dobry proszek do prania ubranek dziecięcych? A i czy jak w pralce pierzecie to jakiś płyn do płukania dajecie?
Z opinii znajomych lepsza lovela. Jelp nie polecają.
 
reklama
A czy używałyście płynu do płukania??
Jak myślicie, moge już teraz wyprać te ubranka czy dopiero w grudniu??
jak z pieluchami tetrowymi,prac normalnie czy co do nich sa jakies szczególne zalecenia?
 
Jelp jest dobry, porownywalny z Lovela,ktora jest o niebo tansza,za roznice mozesz sobie kupic plyn do plukania z Loveli i jeszcze na loda zostanie;-)
Odnośnie cen - ale to bardziej do dziewczyn z PL, mam własnie nową gazetkę Leclerca i jest Jelp w promocji za 27,99(2,4kg), a Lovela o takiej samej gramaturze paczki jest za 35,99 w Rossmanie, więc w zasadzie w tym wypadku Jelp jest tańszy niż Lovela i chyba wyślę dziś mojego M żeby kupił:rofl2:
Dlatego pytam o Jelpa czy sie nada - dzięki za wszystkie opinie:-)
 
Odnośnie cen - ale to bardziej do dziewczyn z PL, mam własnie nową gazetkę Leclerca i jest Jelp w promocji za 27,99(2,4kg), a Lovela o takiej samej gramaturze paczki jest za 35,99 w Rossmanie, więc w zasadzie w tym wypadku Jelp jest tańszy niż Lovela i chyba wyślę dziś mojego M żeby kupił:rofl2:
Dlatego pytam o Jelpa czy sie nada - dzięki za wszystkie opinie:-)
moja koleżanka ma lub miała jelpa za 35zł - 5,4kg do białego ale miała z miesiąc temu i na razie od niej nie brałam w sumie chyba warto ?
 
Dziewczynki jak któraś ma blisko Auchan to niech sobie podskoczy . Są bardzo tanie śpiochy, kaftaniki i bodziaki itp.:tak: Ja oczywiście miałam nic nie kupować a już jest wielki worek:-D
 
reklama
Czy Jelp to dobry proszek do prania ubranek dziecięcych? A i czy jak w pralce pierzecie to jakiś płyn do płukania dajecie?


ja używałam go przy synku a dokładnie JELP 2w1 co nieużywałam płynu bo właśnie ten proszek go ma w sobie a te JELPY które nie sa 2w1 one nie mają w sobie płynu co wtedy można użyć :tak:bardzo polecam prał mi wszystko super kolorki zachował i nawet co dobre w tym jest proszku że pra łam białe z kolorowymi a nic nie farbowało nawet jak miałam mocną czerwień śpioszki i biel bodziaki super elegancko:tak:a prałam razem bo ja w większości miała kolorowe ciuszki a że prałam w pralce to wiadomo za mało białych bym miała a ze trzeba było wyprać(ręcznie nie polecam za bardzo bo niestety kupki itp ciężkoooo sprac);-)i wiem teraz że będe go także używć no i co dobre nie uczula bynajmiej mojemu synkowi się spisał a przypominam ze miał AZS i dodatkowo on już jest hipoalergiczny;-)


Foltelik już mam w domciu jestem bardzo zadowolona :-)
 
Do góry