reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Szczepienia -pytania,obawy i niepokoje/reakcja dzieci na szczepienia

Widze, ze sa i tacy co rozumieja moje obawy:happy: .
Dzieki za zrozumienie i podpowiedzi. Powoli sie poddaje i jesli nic sie nie zmieni moj maluszek 7 marca dostanie pierwsza szczepionke:tak: .
Staralam sie dowiedziec na ten temat jak najwiecej by byc pewnym swej decyzji. Wasze wypowiedzi tez daly mi troche do myslenia, ale przede wszystkim znajoma pani doktor mojej mamy. Pocieszyla nas i powiedziala, ze rozumie nasze obawy. Podobno niektore dzieci maja w sobie jakies ukryte choroby, ktore potrafia sie uaktywnic po podaniu szczepionki. Dokladnie to tego nie rozumiem:eek: , ale powiedziala ze skoro moj synek jest donoszonym zdrowym niemowlakiem to nic zlego nie powinno sie wydazyc.
Mimo, ze nadal sie boje i nie do konca jestem przekonana, zaczynam uwazac, ze zaszczepienie Gabrysia bedzie mniejszym zlem niz zupelne jego nieszczepienie. Nie chce myslec co by sie stalo gdyby nagle zachorowal na ksztusiec czy inne paskudztwo:no: .
To straszne do jakich ciezkich decyzji jestesmy zmuszani w zyciu... I ta odpowiedzialnosc za cudze zycie malej istotki, ktora tak bardzo kochamy...

pozdrawiam
 
reklama
Mamakrzysia, z tego co pamiętam, to Prevenarem szczepi się tylko do 4-go lub 5-go roku życia (pewnie na stronie producenta będzie taka infomracja). A dla starszych dzieci jest inna szczepionka na pneumokoki, i kosztuje tylko 30 zł, a nie 300. Najlepiej zapytać pediatrę.
Pozdrawiam
Giza
 
Witam wszystkich. Dopiero co zarejestrowałam się na tym forum.
Zaciekawił mnie temat szczepień. Ostatnio natrafiłam w internecie na wzmiankę, że pojawiają się głosy przeciwko szczepieniom. Na razie nie wiem co na ten temat sądzić. Mam dwoje dzieci (22m-ce i 3,5roku) i jak na razie były zaszczepione i nic się niepokojącego nie działo. Ale znalazłam książkę na temat szczepień i właśnie dzisiaj otrzymałam ją pocztą z księgarni. Nosi tytuł: "Szczepienia - niebezpieczne, ukrywane fakty" Ian Sinclair. Nie mogę na razie nic na jej temat powiedzieć, ale przyznam, że jestem bardzo ciekawa co to za ukrywane fakty. Pozdrawiam
 
ja juz sie na ten temat wypowiadalam i nie zmienie zdania...gdyby nie szczepienia to dalej bylyby epidemie np. odry
 
Ja bylam w srode na kolejnych szczepieniu i doradzila mi pediatra kolejne paltne trzy rozne szczepionki zwiazane z ospa,pneumokokami i me...kokami(nie pamietam nazwy) wszystkie zamierzam wykupic
 
a my mialysmy wczoraj szczepienie-rowniez skojarzona...zamierzam jeszcze dodatkowo zaszczepic przeciw pneumokokom. Jeszcze ani razu moja Oliwka nie miala zadnych efektow ubocznych, zadnej goraczki czy nawet spuchnietej nozki po szczepieniu....
 
Moja rownierz dobrze przechodzila po szczepionkach tych skojarzonych a zaciekawila mnie bardzo ta przeciwko ospie,mowila pediatra ze na 90% uchroni ja przed ta choroba a jesli ja zalapie i tak to bedzie bardzo lagodnie ja przechodzila:tak:Mysle ze jesy warta bo ja pamietam ospe jak ja mialam i nie bylo za mile takie drapanie sie po tych krostach i wogole :baffled:
 
no dokladnie! nawet jak sie cos zlapie to skutki sa duzo mniej gorsze anizeli by wogole nie zaszczepic...to samo tyczy sie tej przeciwko grypy (dla doroslych)...owszem wielu ludzi po niej przechodzi grype ale jej objawy i skutki sa duzo lagodniejsze...
 
reklama
Czesc.
Tez mieszkam w Anglii konkretnie w Londynie.
Osobiscie jestem za tym zeby szczepic maluszka. Tez balam sie przed pierwszym szczepieniem ale polozna do ktorej chodze wazyc mala doradzil zeby na goraczke i bol po szczepieniu podac Calpol.To syrop ktory dostaniesz w kazdej aptece. Zwroc tylko uwaga na jaki wiek jest przeznaczony.
Jestesmy juz po drugiej szczepionce i wszystko jestok. Obylo sie nawet bez Calpolu.
 
Do góry