reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Fitusia, gratulacje! mnie też bolał kręgosłup od kiedy Mała przybała pozycję głową w dół! mnie kopała wtedy w żołądek, miałam straszliwą zgagę (co się odbiło na bujnych lokach od pierwszych chwil życia mojej córci)
 
reklama
Ja w ostatnich tygodniach nie dosc,ze dostawałam po zebrach,to jeszcze jak mała sie kreciła to ocierała mi sie o kosc łonowa..oj,nie było to przyjemne.Dzidziud jest juz tak duzy,ze kazdy jedo ruch to uderzenie o jakis narzad wiec jest to Fitusia normalnePoza tym jesli czekasz na synusia to nie powinnas sie dziwic...mały trenuje przed sezonem:-D
 
Dzięki dziewczyny :) Zobaczymy, czy chłopak wytzryma ten "zwis" az do rozwiazania.

A tak poza tym, to bardzo grzeczny chłopczyk. Nie wierzga jakos szalenczo i cale szczescie, bo by zakatował nadwrażliwą mamusię ;)

Czyli wszystko gra :) Nie jestem jedyną bidulką brzuchatką :))
 
czesc wam jestem w ostatnim tygodniu ciazy termin mam na 25 luty i nic sie jeszcze nie dzieje oprocz tego ze mam rozwarcie na 1 cm i twardy brzuch
 
Lekarz powinien sie teraz umawiac z toba w szpitalu co pare dni na KTG,robi tak?Ja tak miałam,czasami skurcze sa ale ich nie czuc(nie sa bolesne).Jesli brzuch bedzie cibardzo twardniał i bedziesz tym zaniepokojona zawsze mozesz jechsc do szpitala.Zrobia ci KTG i najwyzej wysla do domu.:tak:Udanego porodu zycze;-)
 
A zawsze powinno się odczuwać skurcze przepowaidające?? Ja jestem 1 dzień do terminu a żadnych skurczy nie miałam .I jak sie odczuwa takie skurcze przepowiadające?? Są bolesne czy np jak motyle w brzuchu jak sie na hustawce w wesołym miasteczku lata?
Maleńka fika jak oszalała!!!Jestem wielka i ocieżała, nie przesypiam nocy a nogi mam jak u słonia i opuchlizna znich nie chce zejść.
 
nie zawsze ma się skurcze przepowiadające, mogą nie pojawić się wcale!!
a opuchlizna zejdzie po porodzie, smaruj kremem i mocz w gorącej wodzie z mydlinami, a jak śpisz (a raczej próbujesz spać, bo wiem jak to jest...) to miej nogi trochę wyżej, np. podłóż sobie jakąś małą poduszkę!
życzę bezbolesnego i szybkiego porodu!
 
Witam wszystkie dziewczyny!
Jestem teraz w 37tygodniu ciąży i już nie mogę doczekać się mojej dzidzi. Położna mówi, że dzidzia może pojawić się w każdej chwili bo brzuch jest bardzo nisko od prawie dwóch tygodni. Dużo piszecie o tym czopie śluzowym.Ja zauważyłam u siebie parę dni temu jakby bardzo gęste, prawie białe wyglądem przypominające upławy. Rzadnych kosmków ani krwi. Czy to może być ten czop???
Mam jeszcze jedno pytanko-czy któraś z was nabawiła się hemoroidów?
Dziś mi wyskoczyły dwie banieczki i strasznie bolą-nawet usiąść nie mogę wygodnie. Macie może jakieś domowe sposoby na złagodzenie tego bólu?
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamusie
PAPA ANIA
 
Aneczko, jesli masz dostęp do apteki, polecam Avenoc czopki i masc. Sa absolutnie bezp dla kobiet ciezarnych bo to homeopatyki. Ja się meczyłam z moimi guzkami jak diabli. Wciaz krwawiły i wyłaziły, a dzieki temu lekowi jak ręką odjał. Poprawa była juz tego samego dnia. Poza tym polecam do podmywania się żel z korą z dębu ma działanie sciagające i ladnie wszytsko się goi.
 
reklama
Hej!Mieszkam w Anglii, a tutaj jak poszłam do apteki spytać się co mogę na to brać, farmaceutka powiedziała że nic i najlepszym sposobem pozbycia się tych guzków jest urodzenie dzidzi więc myślałam,że może są jakieś typowo domowe sposoby!
Mama mi dziś powiedziała przez telefon aby spróbować przyłożyć tam kostkę lodu-wypróbuję wieczorkiem.Mam nadzieję,że niedługo urodzę i to minie.Od kilku dni brzuch mi twardnieje jak bańka że aż zgiąć się jest trudno-zgaduję że to te skurcze Braxtona-Hicksa?Jak myślisz?
 
Do góry