reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Sandra, dziekuję za odpowiedz :)

Jak na razie chyba nic wiecej się u mnie nie dzieje. Żadnych postepow.. w zadną stronę, wiec duzo sobie leże i czekam co bedzie. Pokłuwa jak pokłuwało. Dzis galaretki juz nie było. A ta z wczoraj to dosłownie taka malutka była.. hm.. jak 10groszówka i przezroczysto zołta.

Jakby cos sie działo to zawsze mam w zanadrzu szpital miejscowy, w którym mogą mi cc zrobic, jednak zrezygnowalismy z niego, bo zrazilismy sie do mojej ginekolog z tego miasta - ona jest w nim jednym z lekarzy. Przeoczyła fakt, że moj synek ma znaczną niedowagę, ze mam za mało wod i niewydolne łozysko. Raczyła sie zreflektowac w 34 tyg, gdy mały wazył tylko kilogram.. Zaleciła lezec i zrobic kolejna kontrole za 2 tyg.. Nie mialam zamiaru czekac na wyrok! Wtedy sie spakowalismy i pojechalismy do wroc, do sprawdzonego lekarza.Biore juz leki. Nie wolno mi urodzic przed czasem, bo maluszek musi jeszcze przybrac!

Co do czopa, to podobno jak sie juz krwisty robi, to własnie słyszałam, że sie rodzi w ciagu kilku godzin.. a w innym przypadku udaje sie wytrwac dłuzej. Mam nadzieje ze sie uda.. W ostatecznosci pojade do szpitala tutejszego, mam tylko 3 min drogi :)
 
reklama
Fitusia, przykro mi, ze lekarz prowadzacy nie zauwazyl malowodzia, niewydolnego lozyska i tego, ze maluszek nie przybiera na wadze :-:)-:)-(Skad sie biora tacy lekarze?!!!:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: Dobrze, ze trafilas do innego, ktory zauwazyl problem. Mam nadzieje, ze uda Ci sie w takim przypadku przetrwac jeszcze te 2-3 tygodnie, zeby maluszek nabral cialka :tak: A ile wazy juz w tym momencie?? Ladnie przybiera??
 
Witam! Ja z pytaniem o obniżanie się brzucha. Zauważyłam dziś, że brzuch mi opadł. Jestem w drugiej ciąży, jutro zacznie się ósmy miesiąc i coś mi się wydaje, że ten brzuszek to za wcześnie poszedł w dół.
Ale za dobrze nie pamiętam jak było z moim pierwszym maluchem.
Nie umiem znaleźć żadnych informacji na ten temat, kiedy, co, dlaczego i czego oczekiwać. Macie jakąś wiedzę w temacie obniżania się brzucha?
 
Sandra, dziekuję za ciepłe słowa!

W 33 tc wazyl 1kg, dwa tygodnie pozniej- po lekach na lozysko- 1600g. To dobry wynik, choc jak na 35/36 tc i tak za mało. Moja dr mowi, ze chłopak dociągnie do 2100, 2200 i to juz bedzie dobrze. Mamy troszke czasu, wiec staram sie byc dobrej myśli.

Pozdrawiam! :)

A co do poprzedniej lekarki.. straszne jest to, że ona nie zrobiła tego umyślnie, w złej wierze.. po prostu ma za mało wiedzy. Wczesniej byłąm na nią cieta, ale teraz juz nie. Takich lekarzy jest mnostwo.. a ona.. choc sie starala, zabrakło jej wiedzy. Choc ma 15 letnie doswiadczenie. Trudno mi to ocenic. Mialam watpliwosci w 6 mies ciazy, gdy mały wazył tylko 300g, ale nie poszłam z tym gdzie indziej, bo ona mnie przekonywała, ze kazde dziecko przybiera po swojemu.. Dzis jestem madzrejsza.. szkoda, ze musimy byc madrzejsze od naszych lekarzy..
 
Życzenia Radosnych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosny i wiarą w sens życia. Pogody w sercu i radości płynącej z faktu Zmartwychwstania Pańskiego oraz smacznego Święconego w gronie najbliższych osób szczerze życzy ...E ciocia aga z dziećmi
 
Wciąz się trzymamy :) Przez dwa dni miałam spokój z tymi kłuciami, ale dziś znowu mnie tam boli. Wizytę u ginki mam dokładnie za tydzień, wiec juz musimy dotrwac :)
 
dziewcyzny cos sie chyba dzieje.. :(((( od rana mam takie dziwne wrazenie, ze cos jest nietak. najpierw bolało mnie w dole brzucha jak na okres a teraz na przemian robi mi sie gorąco, mdło i tępi w krzyzu.. od godziny co 10 minut.. mialam rzadką kupke.. czy to juz???!!!! ale nic nie boli.. tylko cala mokra jestem z z nerwow.. moze panikuje? pierwsze bolesnosci zaczely sie wczoraj wieczorem, ale pusczaly.. co robic? mam takie zawroty głowy jakies.. :|
 
dziewcyzny cos sie chyba dzieje.. :(((( od rana mam takie dziwne wrazenie, ze cos jest nietak. najpierw bolało mnie w dole brzucha jak na okres a teraz na przemian robi mi sie gorąco, mdło i tępi w krzyzu.. od godziny co 10 minut.. mialam rzadką kupke.. czy to juz???!!!! ale nic nie boli.. tylko cala mokra jestem z z nerwow.. moze panikuje? pierwsze bolesnosci zaczely sie wczoraj wieczorem, ale pusczaly.. co robic? mam takie zawroty głowy jakies.. :|

Fitusia jezeli chodzi o bole brzucha to moze mialas skurcze przepowiadajace?????z tego co wiem wtedy moze tez bolec krzyz.
Co do biegunki to jest tez klasyczny objaw zblizajacego sie porodu- organizm Twoj sam oczyszcza sie.
Jezeli nie odeszly czy nie sacza Ci sie wody nie masz regularnych skurczy ktore z czasem narastaja to spokojnie jeszcze nie zaczelo sie aczkolwiek w kazdej chwili moze.
Jezeli cos Ciebie niepokoi jestes zdenerwowana zadzwon do swojego lekarza prowadzacego on na pewno udzieli ci informacji ktore uspokoja Ciebie czy tez rozwieja watpliowsci.
Chociaz z tego co wiem czesto zdarza sie ze przed zblizajaca sie godzina zero mama moze byc zdenerwowana i miec w sobie niepokoj.
Tak wiec powodzenia

POZDRAWIAM
KARINA
 
reklama
wrociłam ze szpitala z ktg.. niestety nic nie wykazało a te fale gorąca wraz z mdłosciami i bólem okresowym wracaja co mniej wiecej 10-15 min.

dr powiedziala ze jak nie przejdzie do wieczora to sie cos z tego moze rozkrecic.. bo cos ewidentnie sie dzieje, mimo ze jeszcze nic nie widac..
 
Do góry