reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

ja też się zastanawiam jaka moja malutka duża będzie...jak byłam u lekarza 12.11. to ważyła prawie 3,5kg,a całą ciąże moja kuzynka przeżywała,żebym nie miała tak dużego dziecka jak ona:-( bo ona się nie spodziewała i urodziła w czerwcu tego roku synka, który ważył 4,6kg-poród był bolesny, naturalny, ale porozrywało ją:baffled: i nie potrzebnie się nasłuchałam....

Ależ mnie przeraziłaś taka waga dziecka i poród naturalny????Z tego co mówił mój lekarz to do 4 kg mogę spokojnie rodzić a jeżeli będzie większa waga dziecka to zobaczy i jeżeli będzie taka konieczność zastosuje cc.

POZDRAWIAM
KARINA
 
reklama
aha i miałam dodac że kuzynka rodziła we wrześniu synek 4150g ona ważyła przed ciążą z 55kg a przybrała może z 10kg i urodziła naturalnie bez nacięcia i bezboleśnie tak samo koleżanka rodziła w sierpniu syn 4500g tez drobna dziewczyna i urodziła bez nacięcia i bezproblemu (pierwsze dziecko) i myślę że nie mozna kierowac się innymi bo ja duża ;-) i gadali mi że lekko urodze a mnie córa 3800g tak porozrywała że miesiąc czułam ból taki że miałam dośc i wcale duże dziecko nie oznacza CC :-:)-D trzeba mysleć pozytywnie że pójdzie lekko i bezproblemowo :-D

Dzięki za pocieszenie i napewno masz racje nie należy się sugerować wagą bo jest to rzecz względna oprócz tego brane są pod uwagę jeszcze inne rzeczy.....
Jednak strach ma duże oczy:szok:
Wiem że jest tak jak piszesz mam taką swiadomość a mimo tego boje się, ale dla mnie ważne jest żeby szkrabek był zdrowy no i żeby już chciał przyjśc na świat;-)

POZDRAWIAM
KARINA
 
Czesc ja mam dzisiaj caly dzien twardy brzuch wszystko mnie boli a wlasnie przed chwila mialam silny skorcz.brzuszek mam tak twardy ze caly mnie boli i nie wiem juz sama czy to dobrze czy to juz czy jeszcze nie mam nadzieje ze w nocy cos sie zacznie bo to czekanie jest okropne.Czop juz mi odpadl nie caly odrazu ale po trochu byl jak galaretka leko brazowy. MOZE TO JUZ NIEDLUGO:-)aCO TAM U WAS KOBIETKI POZDRAWIAM
 
Cześć Dorotko,

ja też mam termin na 28 grudnia:) i czuję się podobnie, jak Ty. Myślę, że jeśli nie jesteś pewna, co się dzieje, a czujesz bóle w podbrzuszu, to może warto wybrać się na ktg? Jeśli okaże się, że rzeczywiście masz skurcze, będziesz przynajmniej wiedziała, jakie to uczucie. Mnie trudno się w tym trochę połapać, bo przedwczesne skurcze mam od jakichś dwóch miesięcy i przyzwyczaiłam sie do nich. A na bóle kręgosłupa polecam ćwiczenia rozciągające: kładziesz się na pleckach i przekładasz jedną nogę zgiętą w kolanie na przeciwległy bok tak regulując głębokością zgięcia i siłą nacisku, żeby poczuć rozciąganie mięśni. Mi pomaga.

Trzymam kciuki za spokojne oczekiwanie
 
Czesc u mnie dzisiaj spokojnie skurcze minely w nocy a od rana bola mnie plecy i nic wiecej.Szkoda mowic juz tak bardzo bym chciala zobaczyc maluszka :-)
 
Witajcie!

tak masz rację Gosia_k23 mój lekarz też mi mówił , że waga zawsze jest orientacyjna, i po wyżej 4kg robi się już cc, ale co się nasłuchałam :shocked2:aż w końcu przestałam się z nią spotykać bo po co mi się zamartwiać na zapas ,ważne że dzidziuś zdrowy ;-)a i tak nie mam aż takiego wpływu na jego wagę,a np. mojej siostrze lekarz od początku mówił, że urodzi duże dziecko a mała się urodziła z wagą 3800 i była kruszynką:-)
 
troszke pomoglo. Dzisiaj wyleciala mi taka bialawa wydzielina mozliwe ze to czop??? Boję sie bo raz juz poronilam! ale skurczy nie mam tylko brzuch mnie boli na dole bylam wczoraj u lekarza powiedzial ze jest wszystko ladnie pozamykane i tetno plodu jest ok, tydzien temu mialam skurcze do 3 nad ranem sie meczylam teraz do lekarza mam chodzic co tydzien czyli teraz 28 mam isc. Lekarze mowia ze jest bardzo duzy teraz jest 34 tydzien i wazy 2950g to chyba dobrze. A na ktg moge wybrac sie tak dobrowolnie czy musze miec skierowanie? POZDRAWIAM:)))
 
Dorotko, po dzisiejszej wizycie u lekarza trochę się uspokoiłam. Biaława wydzielina okazała się po prostu wydzieliną, bóle podbrzusza po prostu ustawianiem się małej głową w dół, skurcze po prostu skurczami przepowiadającymi, a szyjka - jeszcze miesiąc temu ciut przykrótka - pięknie zamknięta i długa na 4 cm. Moja mała waży w zasadzie dokładnie tyle samo i na podstawie usg ma 37 tygodni, przez co - przy dobrych wiatrach - zamiast 28 grudnia mogę się rozdwoić już 14:)
Na ktg do szpitala jechałam póki co tylko raz, ale z marszu, nie ze skierowania. Myślę, że masz prawo jechać jeśli czujesz, że coś jest nie tak. Najlepiej wieczorem, wtedy jest trochę spokojniej (rano są często masakryczne kolejki, bo to zwyczajowy czas planowanych przyjęć do szpitala), ale oczywiście, kiedy naprawdę dzieje się coś niedobrego (czego nie życzę nikomu absolutnie), pora nie ma żadnego znaczenia.
A co do wydzieliny białej - na dwoje babka wróżyła. Zdążyłam się już tyle naczytać i nasłuchać o owym osławionym czopie, że w rezultacie wiem mniej, niż wiedziałam.
Pozdrawiam serdecznie:)
 
A co do wydzieliny białej - na dwoje babka wróżyła. Zdążyłam się już tyle naczytać i nasłuchać o owym osławionym czopie, że w rezultacie wiem mniej, niż wiedziałam.
Pozdrawiam serdecznie:)

maie
wiesz ja mam tak samo już sama nie wiem, niby mi lekarz powiedział że to czop odchodzi:confused: ,ale dla mnie to normalna wydzielina,która zwiększa się w ciąży:eek:
 
reklama
Ja jeszcze nie bylam na ktg poniewaz bylo za wczesnie i nawet by nie uslyszeli bicia serduszka, bylam na podtrzymaniu w 25 tygodniu ciazy i powiedzieli ze nawet nie ma sensu zakladac ktg ale za to mialam robione usg bardzo czesto. Ciesze sie ze mozesz urodzic juz 14:) tez bym tak chciala ale nigdy nie wiadomo kiedy twoja mala bedzie chciala wyjs na swiat:))) Ja bede miala chlopca, chcialam dziewczynke ale jak juz bedzie chlopak to ok moj facet chcial chlopaka he he:)) Chciala bym zeby ciaza dobiegla konca wkoncu zobaczyc malego szkraba i przytulic:) Ale jeszcze napewno bede miala dosyc:))) A ty jak sie czujesz??? Jak dasz malej na imie? Nasz synus bedzie mial na imie PRZEMEK na poczatku mial byc SEBASTIAN ale mi sie nie podoba za bardzo. POZDRAWIAM:)))
 
Do góry