reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Przepraszam poniewaz to bedzie zupelnie nie w temacie, ale mam nadzieje ze sie nie pogniewacie. Myślę że mamusie które w ciąży są już od 9 miesięcy będą w stanie pomóc mi najlepiej. Za kilka dni wyjazdzam na wakacje, nad polskie morze i zastanawiam się jaki krem do opalania i z jakim filtrem bedzie najlepszy i najbepieczniejszy dla mojego 19-tygodniowego maleństwa. Zaznaczam ze nie bede lezała na plazy, ale nie odpuszcze sobie spacerów na słoneczku.
 
reklama
Przepraszam poniewaz to bedzie zupelnie nie w temacie, ale mam nadzieje ze sie nie pogniewacie. Myślę że mamusie które w ciąży są już od 9 miesięcy będą w stanie pomóc mi najlepiej. Za kilka dni wyjazdzam na wakacje, nad polskie morze i zastanawiam się jaki krem do opalania i z jakim filtrem bedzie najlepszy i najbepieczniejszy dla mojego 19-tygodniowego maleństwa. Zaznaczam ze nie bede lezała na plazy, ale nie odpuszcze sobie spacerów na słoneczku.

ja mam z filtrem SPF 50+ ale podobno nie potrzeba tak wysokiego gdyz takiego malego dziecka nie wolno wystawiac na slonce a na spacerki wstarczy 30+... jak 19 tygdzieck to poszukaj z nivea najlepiej albo Ziajki.....
ja mam z Lirene ale jest on dopiero od 7 miesiaca zycia.
 
ta wydzielina nie byla tak bardzo brazowa tylko taka jakby troche krwi bylo ale takiej nie za świeżej tylko starszej i ciemniejszej w kremowym sluzie. moj cudowny maz dzis jak zawracal z piskiem opon to mu sie drzwi otworzyly i przestraszylam sie tak ze brzuch mnie rozbolal wiec pewnie mala woli zostac w bezpiecznym brzuchu jak na zewnatrz takie straszności sie dzieją... auto brudne, kilku rzeczy brakuje ale nie chce mi sie ich kupowac teraz to pewnie dlatego jej sie nie śpieszy :)
A ja myślę, że nie masz co się martwić. Rozwieranie się szyjki może powodować lekkie krwawienie, tak samo czop sluzowy moze być krwisto podbarwiony.

Mój gin mówił, że do szpitala mam jechać, gdyby pojawiło się krwawienie w stylu miesiączki (ale nie plamienie, brudzenie jak pod koniec okresu).
Położna na SR zaś mówiła, że wystarczy kropla czerwonej krwi na gatkach i jedziemy do szpitala.
 
madziku aha teraz juz rozumiem , nie masz suwaczka i stracilam orientacje w ktorym jestes tygodniu- to przez to :D ale moze lepiej ze nie masz zobacz co mam napisane namoim ;(( ze dzisiaj urodze moja niunie (jeszcze mnie to bardziej przygnebia):-(

misiaszek bidulko ty z ta cukrzyca...moja am tez miala cukrzyce w ciazy wiem jak to meczy - pamietam , ale jej wywolali porod w 38 tygodniu zeby dziecko nie bylo obtluszczone - tak to nazwali...nie wim okladnie o co chodzilo.nie stresuj sie tylko jestes pod opieka lekarzy w tych czasach to miejmy nadzieje ze wiedza co robia .co do siary ja mam od 14 tygodnia!! i wcale nie malo, nie raz nie zle mnie zalalo:-pja tez leze i obijam sie strasznie mi sie nic nie chce (chyba sie nie obrazilas na mnie za to imie ,co odpisalam co?)


daffodill no ta Juleczka to gwiazdeczka w tym temacie:)) fajnie popatrzec jak rosla taka malusia dziewusia ja w najblizszym otoczeniu samych chlopakow mam , wiec moja bedzie jedyna ksiezniczka;d haha

confounded moze my tu gadu gadu a Ty zaczynasz rodzic?:szok: kurcze no niech chociaz jedna sie rozpakuje bede miala co przezywac i moze u mnie ruszy:D:D:D
 
daffodill patrząc na Julkę nie mogę się doczekać mojej Malwinki:-)
marteczka chciałabym, ale pewnie znowu na siłę sobie wmawiam, że to już to :-( póki co od ok 1,5h dość regularne skurcze co 3-10min mam... o ile to są skurcze :-) i nie wiem co zrobić :-( a podczas skurczy dzieci się ruszają czy raczej nie?
 
Ostatnia edycja:
co do kremu z filtrem - ja mam zakupiony krem nivea z filtrem 30 on jest od pierwszych dni zycia kosztuje niecale 30 zl no ale nic wiecej na jego temat nie wiem -kupilam wszystko z serii nivea dlatego krem tez , niczym innym sie nie sugerowalam wiec moze te bardziej doswiadczone mamusie beda wiedzialy lepiej jakie kremy sa fajne .
 
confouded z tego co czytalam to raczej nie powinny przy tych wlasciwych skurzach bo one powoduja ze dzidzia schodzi w kanal rodny i nie ma tyle miejsca juz wtedy zeby sie krecic ale to w teorii bo pamietam na innych forach babki mowily ze dzidzia do konca szalala wiec tak naprawde - zalezy chyba od dzieciaczka :))
 
daffodill patrząc na Julkę nie mogę się doczekać mojej Malwinki:-)
marteczka chciałabym, ale pewnie znowu na siłę sobie wmawiam, że to już to :-( póki co od ok 1,5h dość regularne skurcze co 3-10min mam... o ile to są skurcze :-) i nie wiem co zrobić :-( a podczas skurczy dzieci się ruszają czy raczej nie?

u mnie sie Alan nie ruszal przy skurczach...w ogole przy calym porodzie nie czulam ruchow chyba nie dalo sie na nich skupic:D
 
reklama
arica
często macie w ciąży badania gin? bo ja do tej pory nie miałam ani jednego... nawet nie wiem czy i jakie rozwarcie, czy szyjka okej... tylko tyle co z USG.

Kurcze, dziwne:eek: Ja mam badanie za każdym razem.

Na początku chodziłam co miesiąc, od 33 tyg. co 2 tyg, a od 37 kazał co tydz.

Za każdym razem jest mierzenie ciśnienia, ważenie, wywiad (czyli rozmowa jak się czuję i co mi dolega), badanie ginekologiczne na fotelu (z wziernikiem i ręcznie), mieszenie dna macicy (przykłada centymetr do brzucha), osłuchiwanie tętna płodu (takim urządzeniem, że słychać na głos serduszko), krótkie USG na którym sprawdza dokładnie ilość uderzeń serca dzidzi, jej ułożenie i ilość wód płodowych. Oprócz tego krótkiego USG miałam 3 długie, wynikające z harmonogramu - kiedy dziecko było dokładnie mierzone :)
 
Do góry