reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

jej...dziewczyny... to czekanie jest strasznie. arica, marteczkaa ja mam jeszcze 2 dni do 40 a już mam dość. leże w łóżku i zaraz zasnę tak mnie to czekanie męczy. wszytsko posprzątane mam więc już nic więcej nie zrobi żeby przyspieszyć a pogoda brzydka to na spacer też nie pójdę. byłam u koleżanki i chciałam się zapatrzyć na jej 3 m-go chłopca ale mojej to nie rusza i nie przejęła się że mama chce już urodzić. co powiecie o imieniu Zoja? mój m tak chce a ja wolę Ewa... no i nie możemy się dogadać. rodźcie już bo nie mogę się doczekać. chyba teraz bardziej o Was myślę :)
 
reklama
ładnie;) mam w rodzinie mała Polę :)) u nas odwrotnie ja chcialam synka ::) ale z corki tez sie ciesze , bo corka jak to sie mowi jest dla matki:D
 
kurcze misiaszek nie pogniewaj sie na mnie ale zoja ma na imie pies mojej cioci wiec mi zdecydowanie podoba sie Ewa!! Ewusia Ewunia :)) sama chcialam podobne- Ela ale moj nie chcial no wiec poszlismy na kompromis.
 
arica ja w ogóle nie czuję skurczy, a na ktg wyszło, że są silne,wiec czasami tak bywa :-) i też sikam codziennie ok 5 :-D
Marteczka to sprężaj się i zaczynaj rodzić ;-)

często macie w ciąży badania gin? bo ja do tej pory nie miałam ani jednego... nawet nie wiem czy i jakie rozwarcie, czy szyjka okej... tylko tyle co z USG. lekarz mi kazał przyjść w pon, jak pójdę to może wreszcie mnie zbada. a to ten sam lekarz, który 6lat temu prowadził ciążę mojej mamy i pytałam, jej też nie badał, jedynie 2 dni przed porodem (a rodziła po terminie) no i jej wtedy powiedział, że za 2 dni urodzi i się sprawdziło :-) więc nie wiem czy mam się 'domagać' badania?
znowu się rano poseksiliśmy z mężem i trochę mnie teraz kłuje, ale nie aż tak jak ostatnio... kurcze chciałabym żeby coś z tego już było :-(
 
confounded jak to nie mialas badania gin?? ;o tzn na "samolocie"? ja mam to badanie co wizyte a chodzilam co 2 tygodnie....dziwne..no chyba ze cie jakos zle zrozumialam .
 
no ja w ciąży chodziłam do gina co miesiąc, bo mam anemię i miałam przychodzić z wynikami morfologii, do tego mierzył mi ciśnienie, ważył, mierzył tętno dziecka i badał ułożenie dziecka później, ale na fotelu siadać i rozbierac mi się nie kazał. stwierdziłam, że skoro wszystko jest okej no to chyba nic w tym dziwnego, tym bardziej własnie że mama też tak miała...
 
Marteczka: mam skróconą szyjkę 1cm i tyle mi powiedziała dziś lekarka w szpitalu. Potem mnie zagadała o to usg z I trymestru i zapomniałam się jej zapytać, jakie mam rozwarcie. Ale pewnie nie ma go wcale albo jest niewielkie ... A taką samą szyjkę miałam już 2 tygodnie temu na wizycie u mojej ginki, więc chyba akcja mało się posuwa do przodu pomimo chodzenia po schodach i polerowania podłogi. Jeszcze okna mi zostają do umycia, ale u nas deszcz dziś pada więc kicha.

Mam nadzieję, że nie przenoszę ciąży za długo, bo mi przyjdzie urodzić słonicę :) 2 tygodnie temu na usg mała ważyła 3100, a skoro dziecko rośnie 250-300 g na tydzień, to dziś może ważyć +/- 3700g, a jakby mi tak przyszło chodzić jeszcze 2 tygodnie z brzuchem, to matko święta - ponad 4 kg się uzbiera! :)

uzbiera ci sie tak jak u mnie:)
mialam termin na 7 grudnia a 10 mialam usg ktore pkazalo ze mala ma 3700g jednak urodzilam 18 i mala miala 4150g:):):):)
ale nie bylo mi ciezko ja wyprzec takze pol biedy... jak glowka przejdzie to reszta idzie gladko zreszt apoamgaja dziecko wyciagnac takze bedzie dobrze:)
 
Ostatnia edycja:
ja też miałam za każdym razem loty na fotelu a ostatnie 3 to bardzo bolące bo sprawdzał czy wszystko ok... nawet położna paluchy mi wepchała 2 razy... dziwny ten lekarz. mi powiedzieli przy padaniu że będzie poród długi bo mam wykrzywioną kość ogonową i dość długą i może główka nie chcieć łatwo przejść. może w szpitalu Cię zbadają (a raczej powinni)
 
To moja kruszynka zaraz po porodzie.. przez 2 godz nie odpuscila piersi :) ani razu nawet nie zgubila jej i sie nie odessala :p



Tutaj 2 godz po urodzeniu :)
mozna dopatrzyc sie ze oczko prawe jest spuchniete.. to wlasnie to zapalenie spojowek o ktorym pisalam przez zielone wody płodowe.



A tutaj miała 14 dni i juz tak podnosiła główkę :)



Tutaj skonczyła 2 miesiące



Tutaj miała 3 miesiace:)



Tutaj ma 4 miesiące moja mała grubaska :


Tu moja kiteczka skonczyła 5 miesięcy :)


no i obecne z ukonczonych 6 miesiecy:)
 
reklama
CUDOWNA!!! przepiękna dziewczynka :) na dzieciach widać jak się zmieniają szybko. zupełnie inna po urodzeniu a inna teraz :) ja też taką chcę...teraz to jeszcze bardziej chcę urodzić... pozazdrościć takiego cudu natury!
 
Ostatnia edycja:
Do góry