reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Symptomy zbliżajacego się porodu

Pogratulować chciałam tym co mają już swoje kruszynki przy sobie :-):-):-).
A ja już odliczam dni do terminu :-),nic jak na razie się nie dzieje,od czasu do czasu mam jakieś boleści w dole brzuszka ale nie wiem czy to skurcze:-). Już się nie mogę doczekać kiedy się zacznie :-).
 
reklama
lila ogromne gartulacje!! to mialas szybki porod, fajnie:)
a odnosnie znieczulenia to dzwonilam dzis do szpitala w ktorym mam rodzic i powiedzieli mi ze nie ma opcji porodu ze znieczuleneim bezplatnym , a za platne nie wiem ile sie placi, slyszalam ze 500 zl!! to jest szok! 500zl za znieczulenie przy takim bolu..a ciekawe gdzie ida nasze skaldki na sluzbe zdrowia..ach..bedzie przy mnie maz..mam nadzieje ze jakos damy rade..:)) boimy sie strasznie-ja i on....
 
Lila gratuluję.Mnie zostało jeszcze kilka dni.Narazie nic się nie dzieje na wizyte mam iść w piątek.Twardnieje mi brzuch ale nie wiem czy to już to .Jak się jest pierwszy raz w ciązy to nic nie wiadomo porodu się boję ale jak się tego nie przeżyło to ten strach jest inny głównie żeby dziecku nic się nie stało.
 
Monikaaa ile tam ciebie zostalo do terminu.Mnie jeszcze 4 dni i zobaczymy czy to juz czy jeszcze trzeba poczekać.Dzięki za podtrzymanie na duchu naprawdę człowiek za dużo czyta na internecie i od razu wypatruję sobie rożne choroby i dziwaczne objawy.
 
Monikaaa ile tam ciebie zostalo do terminu.Mnie jeszcze 4 dni i zobaczymy czy to juz czy jeszcze trzeba poczekać.Dzięki za podtrzymanie na duchu naprawdę człowiek za dużo czyta na internecie i od razu wypatruję sobie rożne choroby i dziwaczne objawy.

Mnie też zostało 4 dni do terminu :-). I coś mi się wydaje że chyba urodzę po terminie,a tak bym chciała już mieć swojego synusia przy sobie :-).
Pozdrowienia dla wszystkich oczekujących :-).
 
Lila23 :)))) moje gratulacje :))):-):-):-):-)ja też tak chce :)) Hej dziewczyny :-) nie było mnie kilka dni ale polatałam po mieście i załatwiałam ostatnie sprawy żeby po porodzie był spokój :-) myślałam że to może przyśpieszy poród a tu lipa :wściekła/y: tylko mnie wszystko bolało :wściekła/y: do terminu 2 dni a jak nie to jeszcze 5 dni i jadem rodzić do mojego lekarza do szpitala :-) te ostatnie dni są koszmarne :wściekła/y: te oczekiwanie na jakieś symptomy :-( moja mała to jakiś leń mały sama się chyba nie zdecyduje wyjść :-(

 
Dziewczynki co do wcześniejszych objawów, albo raczej ich braku, to nic się nie martwcie:) Ja wiem z własnego doświadczenia:kilka dni przed porodem wyszukiwałam u siebie objawy,że może to już,ale nic nie czułam:( Samo za siebie mówi to,że urodziłam 0 16:45 a o 15 byłam jeszcze w centrum handlowym,haha. Fakt-miałam te bóle od krzyża ale nie wzięłam tego na początku poważnie bo zero skurczów... tak jak pisałam, jeszcze kilkanaście minut przed samą akcją porodową w zabiegowym nie pisały mi się żadne skurcze... poskakałam na piłce 10 minut na porodówce i przyszło:) a rozwarcie zrobiło mi się w przeciągu kilku godzin, bo o 11 rano byłam u mojej lekarki i było 1,5cm, więc nie martwcie się brakiem objawów:) Możecie mieć tak,jak ja: o 14 czy nawet 15 nie uwierzyłabym,że za kilka godzin będęmiała dzieciątko na rękach:))
Życzę Wam wszystkim szybkiego rozwiązania i łatwego porodu:-):-)

A podnosząc jeszcze raz temat znieczulenia, to ciekaa jestem czy pobieranie za nie pieniędzy jest w ogóle zgodne z prawem, bo dowiedziałam się,że np pobieranie opłat za poród rodzinny,czy leżenie w wannie, salę poporodową itd jest bezprawne bo NFZ nie określa jaka jest ta podstwawoa opieka okołoporodowa,więc wszystkoza co szpitale chcą pieniądze tłumacząc,że to za lepszy standard jest BEZPRAWNE. Mało tego:) Nawet jeśli kobieta jest nieubezpieczona za poród szpital publiczny nie ma prawa rządać pieniędzy bo poród nie jest finansowany z NFZ, a ze środków publicznych,więc bezwzględnie każda kobieta ma prao rodzić za darmo:))A co do znieczulenia jeszcze to mnie np powiedzieli,że jeśli się okaże,że mam niski tolerancję na ból,to trzeba będzie podać znieczulenie zewnątrzoponowe za 500zł i czy jesteśmy na to przygotowani finansowo... no i co miałabym powiedzieć nawet,gdybym nie była przygotowana skoro mówią,że "trzeba będzie podać znieczulenie"? Ale obeszło się bez na szczęście:)Ja rodziłam w prywatnej klinice co prawda ale oni mają kontrakt na porody z NFZ więc za darmo poród,ale pytałam lekarza na wizycie z ciekawości jak wygląda opłata za znieczulenie w szpitalach publicznych-i jest też 500zł:) Chore,zle co zroisz jak cholernie Cię boli.... Chore i tyle :szok::szok::szok:
 
We Wrocławiu w jednym szpitalu wprowadzili znieczulenie zewnątrzoponowe ale tylko i wyłącznie w godzinach od 8 do 15 :dry:,więc raczej ciężko będzie mi się na nie załapać.Chociaż mam nadzieje że mi się uda :-).
 
lila - serdeczne gratulacje :)))


We Wrocławiu w jednym szpitalu wprowadzili znieczulenie zewnątrzoponowe ale tylko i wyłącznie w godzinach od 8 do 15 :dry:,więc raczej ciężko będzie mi się na nie załapać.Chociaż mam nadzieje że mi się uda :-).
naprawdę ?? A jaki to szpital jeśli można wiedzieć??
 
reklama
Do góry