reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Świętochłowice mamusie obecne i te przyszle,zapraszam na forum

reklama

W centrum - tam gdzie Tesco i Biedronka, pomiędzy tymi kslepami jest taki placyk z "fontanną" (a raczej jej imitacją:-)) to na rogu ptrzed wejściem do Tesco jest rybny.

Dzięki wielkie! :-) Wiecie co, mieszkam w Świetochłowicach 5 lat, a wiem tylko gdzie jest sklep, weterynarz i przychodnia... wstyd normalnie.

a jak wygląda sprawa ze żłobkiem i przedszkolem? Ile wcześniej trzeba się zgłosić? Mieszkam obok przedszkola na Zubrzyckiego.
 
Ostatnia edycja:
Zapisy są z tego co wiem od kwietnia. Najlepiej jak tam zadzwonisz, bo ręki sobie odciąć nie dam. Ze żłobkami różnie to bywa, niby zapisy od kwietnia a podobno gdzie niegdzie w ciąży się już kobiety zapisują....
 
" a jak wygląda sprawa ze żłobkiem i przedszkolem? Ile wcześniej trzeba się zgłosić? "

Generalnie zapisy są zawsze z początkiem kwietnia ale różnie to bywa w róznych przedszkolach . W jednych tylko do 15 w innych do końca miesiąca. Wypisujesz deklaracje i potem czekasz. Albo za ok. miesiąc jest wywieszana lista albo dyrekcja sama dzwoni, czy dzieciaczek sie załapał czy nie. Mój Pawcio we wtorek będzie miał swój wielki dzień :-)
 
Ja nie chodziłam w 1 ciazy i teraz pewnie tez juz sie nie wybiore, bo pewne doswiadczenia mam, a poród przezywałam całkiem niedawno;-)

Ja po porodzie sie zastanawiałam czy mój małż przypadkiem nie chodził do szkoła rodzenia, wiedział wszystko lepiej niz ja, nie wiem jakbym bez niego sobie poradziła:tak::-D
 
Ja nie chodziłam w 1 ciazy i teraz pewnie tez juz sie nie wybiore, bo pewne doswiadczenia mam, a poród przezywałam całkiem niedawno;-)

Ja po porodzie sie zastanawiałam czy mój małż przypadkiem nie chodził do szkoła rodzenia, wiedział wszystko lepiej niz ja, nie wiem jakbym bez niego sobie poradziła:tak::-D

:D mój na razie wyszkolony teoretycznie :-) rozmawiałam dzisiaj z położną, akurat jutro zaczynają od wizyty na porodówce, zajęcia teoretyczne są od 17, a o 16 mamusie ćwiczą :-) aaa! i pytałam o listę na porodówkę, powiedziała, że wysyła zainteresowanym na maila, więc jak będę miała to na pewno wrzucę :-)
 
:D mój na razie wyszkolony teoretycznie :-) rozmawiałam dzisiaj z położną, akurat jutro zaczynają od wizyty na porodówce, zajęcia teoretyczne są od 17, a o 16 mamusie ćwiczą :-) aaa! i pytałam o listę na porodówkę, powiedziała, że wysyła zainteresowanym na maila, więc jak będę miała to na pewno wrzucę :-)

Ja porodówke mam zwiedzona z kazdej strony:-pnajpierw na patologii lezałam i na salach porodowych ktg mi robiono, no a pozniej poród:tak:
A ile kosztuje na szkoła rodzenia? z ciekawosci pytam...
Liste oczywiscie wklej, mniej wiecej wiem co potrzeba, ale przez rok moze sie cos zmieniło;-)

a mój M. chyba lepiej sie wyszkolił praktycznie niz teoretycznie, byłam w szoku:-Dpewnie czytał poradniki jak ja spałam:-pTylko żałuje, ze pepowiny nie przeciał, powiedział, ze juz nie dałby rady, tyle emocji, a jak zobaczył jaka ona dluga i szeroka to juz w ogole sie zestresował:-Dale teraz sie na to szykuje:tak:
 
Witam ciezarowki ze swietochlowic :-) Ja co prawda jestem chorzowianka, obecnie mieszkajaca w katowicach ale sama urodzilam sie w swietochlowicach i tam ten planuje urodzic swoja Fasole.Chetnie dolacze sie do waszego forum,jesli mozna.
Pasibrzuch-widze ze wybierasz sie do szkoly rodzenia w swietochlowicach.Ja tez planuje zapisac sie do tej szkoly ale myslalam ze w 22 tygodniu to jeszcze za wczesnie.Co prawda dzis akurat mialam w planie zadzwonic tam i dopytac o wszystko i teoretycznie moglabym nawet isc juz na zajecia ale akurat ide do dentysty. Chyba odloze szkole rodzenia na moment kiedy bede na L4.Planuje jeszcze popracowac do konca wrzesnia. No wlasnie, jak to jest u was z L4? Lekarze daja wam bez niczego?
 
reklama
Witam ciezarowki ze swietochlowic :-) Ja co prawda jestem chorzowianka, obecnie mieszkajaca w katowicach ale sama urodzilam sie w swietochlowicach i tam ten planuje urodzic swoja Fasole.Chetnie dolacze sie do waszego forum,jesli mozna.
Pasibrzuch-widze ze wybierasz sie do szkoly rodzenia w swietochlowicach.Ja tez planuje zapisac sie do tej szkoly ale myslalam ze w 22 tygodniu to jeszcze za wczesnie.Co prawda dzis akurat mialam w planie zadzwonic tam i dopytac o wszystko i teoretycznie moglabym nawet isc juz na zajecia ale akurat ide do dentysty. Chyba odloze szkole rodzenia na moment kiedy bede na L4.Planuje jeszcze popracowac do konca wrzesnia. No wlasnie, jak to jest u was z L4? Lekarze daja wam bez niczego?

Dzwoniłam do szkoły wczoraj i zapytałam, czy 20 tydzień to za wcześnie, a położna powiedziała, że w sam raz :-)
Z L4 raczej nie robią problemów, wiadomo, że ciążę każda przechodzi inaczej, a poza tym od pewnego czasu ronbi się nam ciężej i gorzej sie czujemy :-)
 
Do góry