reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Świadczenia, zasiłki, L4 , urlop macierzyński i wychowaczy

kiedy poszlyscie na zwolnienie

  • I trymestr - do 12 tygodnia

    Głosów: 124 43,5%
  • II trymestr - 13-27 tydzien

    Głosów: 87 30,5%
  • III trymestr - po 27 tygodniu

    Głosów: 74 26,0%

  • Wszystkich głosujących
    285
To moja druga umowa dopiero, więc będzie może na dwa lata co najwyżej. Z resztą ja i tak chcę popracować do rozwiązania a potem już tam nie wracam bo będę z dzieckiem w domu, żaden żłobek nie wchodzi w grę :-)
 
reklama
claudia tylko wez pod uwage to noszenie mebli (jak pisalas). Pierwszy okres ciazy jest bardzo wazny i bardzo wazne tez jest zebys sie nie przedzwigala :-( Jesli juz bedzie taka koniecznosc to staraj sie nie wykonywac gwaltownych ruchow bo ci to moze zaszkodzic a poki co nic pracodawcy nie mow bo faktycznie- do ktoregos tam tygodnia moglas nie wiedziec o ciazy bo jest jeszcze za malenka zeby cos zobaczyc. Uwazaj na siebie i dbaj o Was :-) A po umowie nie daj sie wkrecic w jakies rozwiazanie umowy za porozumieniem stron bo jesli twoj pracodawca jest chamem (a moze sie takim okazac) to bedzie kombinowal :-( Ale badzmy dobrej mysli :-)
 
Prezeska pewnie będzie kombinować ze zwolnieniem jak już się dowie.
Ja teraz tylko muszę się przymilić do kierowniczki, żeby widziała, że mi zależy na pracy (chociaż trafia mnie szlag)
A co do wysiłku, będę musiała się wymawiać na kręgosłup o ile się będzie dało.
Spróbuję ten miesiąc przetrzymać z tą radosną nowiną chociaż nie będzie łatwo.
Pozdrawiam Was :-)
 
A ja mam takie pytanie.Mam 18 lat,uczę się,nie pracuję i nie jestem w związku małżeńskim.Czy ze względu na moją sytuację należy i się jakaś pomoc,zasiłek,cokolwiek?
 
A ja mam takie pytanie.Mam 18 lat,uczę się,nie pracuję i nie jestem w związku małżeńskim.Czy ze względu na moją sytuację należy i się jakaś pomoc,zasiłek,cokolwiek?

Skoro sie uczysz to Twoi opiekunowie mogą dostać zasilek rodzinny na Ciebie(jezeli dochod na osobe nie przekracza 514 zl) rodzinne wynosi cos ok 50 zl na miesiac.Poza tym jak urodzisz dziecko to Ty mozesz starac sie o rodzinne dla niego jezeli dochod nie przekroczy 514 zl ,i wynosi to rodzinne 68 zl na miesiac,dostaniesz jeszcze jednorazowe becikowe 1000zl ,i jezeli ten dochod nie przekracza 514 zl na osobe to dostaniesz drugie jednorazowe becikowe tez 1000zł.Nic innego niestety Ci sie nie nalezy.
 
Zarobki w mojej rodzinie nie są zbyt wielkie jako,że mieszkam z mamą i siostrą.Tata nie żyje od 13 lat.Także podejrzewam,że dochód na osobę nie przekracza tych 514zł.Porozmawiam z mamą i dowiem się dokładnie.
Bardzo dziękuję za odpowiedź!!
 
hej dziewczyny

mam nadzieję że mi pomożecie
na zwolnieniu lekarskim jestem od lutego bo jak mój pracodawca się dowiedział że podchodzę do in vitro chciał mnie zwolnić, więc posżłam na L4. Teraz jestem w ciąży ale wiem że mi braknie dni. z tego co się dowiedziałam przysługuje kobietom w ciąży 270dni, ale muszę je liczyć od pierwszego dnia zwolnienia, a potem musze pisać do zus o świadczenie rehabilitacyjne....mam pytanie, czy któraś z was była w takiej sytuacjii?
 
Witam
mam nadzieje,że ktoś mi podpowie
więc tak z moim partnerem mieszkamy razem u moich rodziców,sami się utrzymujemy-ja jestem aktualnie na stażu(już na l4 do października) partner pracuje,ale dziś prace na umowe dostać ciężko czyli tak na czarno.
nie jesteśmy po ślubie-tak wybraliśmy żyć

i czy mamy szanse na jakiś zasiłek??
coś też czytałam o osobie samej gospodarującej,ale nie do końca wiem o co tam chodzi...
nie wiem czy coś mi się należy mimo,że mieszkam u rodziców(ja na dole,rodzice na górze) a wiadomo każdy grosz się teraz przyda,może ktoś mi doradzi co zrobić...

wiem najlepiej tam iść i się wypytać,ale tam takie "miłe panie" pracują,że dojść nie mogę,a już moze jakbym z jakąś wiedzą pszła to by było inaczej
jeżeli ktoś coś wie prosze o odpowiedź
 
zasilek rodzinny po urodzeniu dziecka w wysokosci 68 zl/miesiac + jednorazowa zapomoga 1000zł.Dopytaj sie jakie dokumenty sa u was potrzene ale na pewno rozliczenie za 2009 rok,kopia aktu urodzenia,ksero dowodów Twoj i partnera.Zalatwiasz to w gopsie/mopsie.
 
reklama
Dziewczyny mam takie pytanie, może któraś z Was będzie się orientowała.
Jestem teraz na stażu od 1 października ubiegłego roku. Staż kończy mi się 30 września. Będę wtedy na początku 5-tego miesiąca ciąży. W związku z tym mam takie pytanie czy jeśli ktoś zatrudni mnie w 5-tym miesiącu ciąży (inna firma niż ta w której mam staż)to nie będzie to problem, żeby otrzymywać macierzyńskie ?
bardzo proszę o radę bo nie wiem co mam robić. Boję sie, że za meisiąc zostanę bez kasy.
 
Do góry